All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nesto je cijedi, 10 dana je premalo za takav problem (pogotovo jer je nova).
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Meni je auto stajalo malo vise od mjesec kroz januar-februar kada je najhladnije bilo. Upalio je iz prve ali je jedva zavrtio alnaser.

    Akumulatoru cetvrta godina. 10 dana za relativno nov je stvarno premalo. Nesto vuce. Mozda ti je i prvi otisao zbog toga.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nova auta imaju potrebu da e pale, posebno kao što kolega kaže upper class, ali deset dana djeluje stvarno malo za novu bateriju. Ja svoj auto samo tako i koritim, palim svako desetak dana, mada moj nije mjerilo, posebno u odnosu na q7
     
  4. Almir

    Almir Komšija

    on je mijenjao bateriju stavio novu, ljudi su napravili sad nauku oko toga tj da uzmu pare, i ako se to ne odradi kako oem trazi onda idu ovi i sl problemi..
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Ma da, ali nije neka nauka kodirati bateriju. Posebno ako je varta u pitanju...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Je mu varta, ali mislim da mu nisu stavili "oem", mada ne vidim da li je problem moguci tu.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  7. dams82

    dams82 Komšija

    Znam da je varta, imaju oni svoje brendirane isto kao i ADAC u njemačkoj...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @Vedo jesi li ugradjivao kakav media player ili nesto sl. na elektronici prije nego su problemi poceli?
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    a sta mu ga dodje to kodiranje akumulatora,ne kontam ?
     
  10. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ma mislio sam na to da mu je uradjen AGM a auto mu nema start - stop sistem, ali opet nema mi smisla da je negdje tu eventualni problem, jer je AGM svakako bolji od obicne baterije..

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Pa agm akumulatori imaju fabrički code na sebi i kada se ugrade u automobil preko dijagnostičkog alata se unese code u centralnu elektroniku koja upravlja sistemom napajanja.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Nisam, stock je Audi. A vjerovatno je neko cackao po softveru prije, jer npr kada se ne vezem ne pisti auto, vjerovatno mu je te to neko soft-codirao. Kontam da mu nije disablao jos kakva upozorenja, moram pod hitno odradit update u servisu.

    Ovaj iz Bihamka ga jedva upalio, spojio je svoj aku + nekakav generator i onda je mogao upaliti, a toliko je slaba baterija bila da su xenoni zmirkali. Imao je tip i uredjaj da vidi puni li moje auto kako treba i kaze sve ok, puni se super. Na dispalyu imam mogucnost da vidim procenat baterije, pa sam vozio nekih 50ak minuta dok se nije baterija napunila na 100%.

    Meni Austrijanci rekose da bi se trebalo kodirati da bi procesor auta znao tacno koja ja baterija u njemu, koliko i kada je puniti itd.

    U januaru mi je auto stajalo nekih 15ak dana , na minusu, vani i upalilo je bez problema sa ovom novom baterijom. E sta je sada izvuklo i zasto to Bog sami zna...
     
  13. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Meni je kineski radio izvukao bateriju tj. display koji je prikazivao non stop vrijeme na njemu :D, doduše tome su više kumovale kratke relacije, koje vjerujem da i ti praviš sada u ovoj situaciji :)
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja sam skoro na svom 5 godina starom akumulatoru dosuo destilirane vode, napunio ga preko noci i pali ko mina. A bio je poceo zezati.
    Sve su mi kratke relacije, sad pogotovo ne vozim, samo jednom sedmicno 5-10 km. Sreca je samo sto je auto garazirano, inace nebi trajao toliko.

    A ovo kod Vede je s*ebana elektronika 100%, nije do akumulatora.
     
  15. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Namontirah ljetni set prije eventualne navale poslije 15tog, koja razlika :D, nema redova kod vulkanizera i servisa trenutno.
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Evo stajalo auto manje od 48h nakon što sam mu napunio bateriju na 100%, sad siđem u garažu, opet popaljenje sve lampice na instrument tabli i mrtav, neće da zavergla.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Tako se to radi iako je veća gužva na jesen kad se zimske postavljaju...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  18. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Nešto ostane upaljeno, neki potrosac, dzaba, male su sanse da je do baterije.

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    Kako si napunio bateriju na 100%? Provozao se malo ili punjač pa 10-15h punjenje?

    Ako si se vozao nema šanse da se aku napunio kako treba. Prazan aku treba provesti sate na punjenju da bi se oporavio. "deep overnight charge" ;)


    Prvo taj aku treba napuniti propisno pa se onda zabaviti traženjem šta ga crpi nepropisno.
     
    Last edited: Apr 8, 2020
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mozda mi je promaklo al kakvo ti je punjenje akumulatora? Napon punjenja treba bit oko 14.5V, ok je i 14.2, al npr 13.7 nije ok.