All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa većina napravi sranje jer nemaju prikladan alat, kod nas je rizično recimo mijenjati podloge dizni, ljudi nemaju alat i ne očiste kućište, onda instaliraju diznu koja kasnije radi pogrešnu korekciju.
    Čast izuzecima, neko uradi veliki servis za 2h, dok recimo Dino ostavi fino vrijeme pa u cijenu v.servisa radi i hidropodizače i dr što jeste pravi veliki servis, a ne samo španer, remen i v.pumpa.
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    @Haker odi od Power servisa, u sklopu turbo trade u Sarajevu, iza ASA auta bivseg, preko puta FIS-a. Ljudi dobro rade pravo.
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Sta je ovo HIFA na Stupu skresala cijenu dizela? 1.41 KM litar, a sve okolo pumpe (Petrol, Energopetrol, Braca Mujic itd) drze preko 1.60 KM
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Naravno da je skresala nakon sto su krenule kruziti priče da ljudi s njihovim gorivom imaju probleme :)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    A nisam to upratio, moze link kakav?
     
  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ne bih nasuo kod njih nema teorije.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    Aldiin likes this.
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Link ti je par postova iznad hehehe :)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  8. heroic

    heroic Komšija

    Je li gorivo na Hifi generalno lose ili samo dizel i da li je isto na svim pumpama (ima Hifa Oil, Hifa petrol...ne znam vise ni ja nazive)?

    Prije sam sipao OMV pa EP, pa zadnjih 2-3god presao na Hifu, nisam imao problema, barem nista nisam otkrio.
     
  9. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ja kod njih ne sipam plin, a i serviser je samo odmahnuo glavom kada sam ih spomenuo. Da je bar sve transparentno i da se izbacuju ko zadovoljava standard ili ne, bilo bi nam dosta lakše za odabrati :)
     
    heroic likes this.
  10. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Pozdrav raja!

    Uzimam svoje prvo auto, pa bih volio cuti nekih savjeta oko biranja. Koga god pitam od poznanika, svako izgleda ima svoje najdrazu marku / model.

    Budzet je nekih 5000km. Nemam nekih posebnih zelja, jedino da nije karavan i da ima klimu :)

    S obzirom da imamo forumasa koji se izuzetno dobro razumiju u ovo, dobro bi mi doslo par okvirnih savjeta oko toga koje marke, modele, godista i sl. vise gledati, a koje zaobilaziti u sirokom luku.

    Unaprijed hvala!
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Za te novce Clio 3, Fiesta, Polo, 207, benzin, gledaj da je sto mladji i da nije bio komercijala.
     
    Ekstrauterina likes this.
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ako vec uzimas prvo auto, valja ti platit 100% policu osiguranja. Zato bi bilo pametno snagu ogranicit na 44kW. Znaci, ne gledaj nista preko 44kW odnosno 60KS.

    Reventon ti je dobro rekao, gledaj benzince u toj klasi, imas recimo Fabiju sa 40kW, Corsu sa 44, Peugeot u 206 ima 1.1 sa 44kW, itd.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Ekstrauterina likes this.
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Misliš Peugeot 207,
    206 je prošlost i dobro ispod budžeta...
    Ne znam kako se kreću, ali takođe c3 druge generacije je lijepo auto i prilično jednostavno. Takođe ako bi dizela 1.4 hdi 50kw je jako zahvalan motor.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Ekstrauterina likes this.
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ima 206+, proizvodio se tamo negdje do 2012 ako se ne varam.

    Ima i Clio Storia, i on je dotle negdje isao.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Ekstrauterina likes this.
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Ima, ali to treba izbjeći. Nit je 206,niti 207.ostalo im dijelova pa od dva sastavili 1...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Ekstrauterina likes this.
  16. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Peugeot 207 (4.500 KM)
    https://www.olx.ba/r/37366285/259463

    Peugeot 207 207 (5.000 KM)
    https://www.olx.ba/r/37320631/259463

    Ovako nesto otprilike.

    Benzin atmosferac 1.4 je taman.

    Bez obzira na policu bez ikakvog popusta tj. placanje full 100% iste, ne bih isao na 44kw 1.1 varijante.

    Imao sam kao prvo svoje licno auto 206 1.1 44kw, auto je prezahvalno, ja nikakvih problema nisam imao, redovan servis, gume i to je to. Medjutim, auto preslabo ide sto se najvise osjeti uzbrdo logicno, bez klime naravno ikakve :D, a trosio je po gradu meni previse za ono sto je nudio sto je i bio haman razlog da ga prodam. Nema snage, vazda se haman u obrtaje mora dizati i dzaba. Osim toga, auto me super sluzilo, sa nekih 170k sam ga prodao prije 2 godine za finu cifru iako je bio 2000. godiste.

    1.4 ide bolje, a potrosnja mu je cak i cesto manja (veca nije sigurno). Tako da moje preporuke za bar 1.4.

    Ganjaj sto novije, manje km da je presao i da je sto duze kod tog vlasnika.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    dams82 and Ekstrauterina like this.
  17. selvin

    selvin Moderator

    Hajd pruzi se malo previse, da se dogovorimo za Pezoa :D
     
    Ekstrauterina likes this.
  18. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Hvala svima puno!

    Snagu motora ne bih toliko gledao, nije mi bitno tih 100-200km razlike na registraciji / osiguranju.

    Sto se tice odlazenja u drugi grad da se pogleda auto, kako se snadjete za pregled auta? Odvesti ga u najblizi ovlasteni servis?

    Evo i neki sto sam naletio da su blizu mene, mogao bih mozda i pogledati ovih dana:
    https://www.olx.ba/artikal/37949191/renault-clio-2008-godina/
    https://www.olx.ba/artikal/37058089/citroen-c4-2008g/

    Nesto mi se cini previse dobra cijena za ovog Citroena, odmah kontam nesto nije uredu sa njim :D

    Kad si ga tek objavio, ja govorio zeni da nam je da se mozemo do ovog protegnuti haha :D
     
  19. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Od ta 2 C4 je puno bolji izbor, bolja kubikaza, vece auto, prvi vlasnik, auto kupljeno u BiH, nije puno presao. Vide se tragovi koristenja na sjedistima, ali hebiga, ne moze sve :D

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    Ekstrauterina likes this.
  20. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Davno nekad sam isao sa 1.2 do BG-a, auto trosilo kao da je 3.0. Da ne govorim koliko je na nekim dionicama preslabo bilo.