All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Jel to znaci da je tvoj mondeo zapravo mustang iz sedamdesetih :D :D

    C2 iz 60s je meni epic, posebno Roganova:

    [​IMG]

    Eldorado iz 70s:


    Charger 69 itd
    [​IMG]
     
  2. xman

    xman Komšija

    Da da do mene je,mislio sam 60-te i 70-te. :)
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Možda pokušavaš da budeš duhovit, ne znam eto...
    Brat ima mondeo, ne ja...

    Evo Sierra pa vidi da liči... To je definitivno najružniji mustang od svih generacija... [​IMG]

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    NAILS likes this.
  4. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

  5. nivla

    nivla Komšija

    dobio sam ponudu da za 15000 kupim citroen c4 picasso 2013, 1.6 hdi 68kw presao 75000, auto nema neke opreme ali ima vise prostora od golfa 5 koji sad vozim(bitno je imam blizance)
    ima li nesto sto bi me mozda trebalo brinuti , vozio sam auto i sasvim je ok, nista ne lupka i solidno ide za ovu snagu, od uloga bi se morale kupiti gume i uraditi zamjena seta zupcastog i vodene pumpe sto koliko sam vidio i nije neki trosak
     
  6. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Prijatelj ima isti model, doduše kod njeg je 2016 i onaj noviji Euro6 motor. Fabrička greška do prije tri godine im je bio onaj veliki LCD display u sredini, njemu je počeo da se kvari na oko 30k te je morao zamijeniti u ovlaštenom. Vjerujem da je na tom što ti gledaš taj problem riješen tj. da ga je neko već zamijenio u garantnom roku. Na ostale stvari nema primjedbi, auto je space shuttle :)
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ako mu je prava kilometraža dobar. Moj drug uzeo C4 prešli smo 500km 5,5 prosječna a po auto putu smo mu dušu čupali.

    Deda se odlučio izgleda na C5 aircross, samo da se otvore granice pa da odemo izabrati. Sve citroeni :D
    Gledam izgledom mi pravo hipstersko auto ali eto on hoće radi udobnosti pa neka mu.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  8. dams82

    dams82 Komšija

    Kilometraža je presudna tu, inače po meni je to jedan od najboljih 1.6hdi motora kod psa vozila...
    Ovi novi euro 6 sa 88kw imaju problem sa
    ad blue pumpicom tačnije rezervoarom jer je pumpa integrisana pa se mjenja u kompletu i skupo je... Probaj pregovarati za cijenu, mislim da bi trebao biti malo jeftiniji za 2013 bez obzira na kilometre...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  9. nivla

    nivla Komšija

    kilometraza je prava, znam covjeka koji ga vozi i kad ga je kupio, bukvalno od prvog vlasnika koji je odrzavao sve po ps-u, covjek kupi novo auto svaki put i nakon 6-7 godina ga proda, kilometraza mu je uvijek ispod 100000, ovo auto nije ni 20000 preslo po gradu
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa eto, nemaš se šta misliti, svakako je rijetkost naletiti na takav primjerak. Spustiš mu cijenu barem za veliki servis.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  11. nivla

    nivla Komšija

    cijena je vec umanjena za 900km, moze jos koja stoja nize, ali nista sto bi me odbilo od kupovine, ovdje sam vise pitao iz razloga trebam li na nesto posebno obratiti paznju
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Na tom autu mi se ne svidja ogromno prednje staklo, imas osjecaj kao da se vozis u autu bez krova, a sunce te przi kao na plazi. Provozaj ako nisi, vidi jel ti odgovara.
     
  13. Mujka

    Mujka Komšija

    velike su pare
    ja bi to odveo neutralnom mehanicaru da pregleda
    i sto kaze dams82 malo još to spustit i to je to
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Sad ja kontam da onda dajem jeftino svog pezoa, isti motor, godinu mladji, presao 90k, nove gume, tek reg :D Nego, mozda bi taj motor mogao biti slab za c4 picasso, on je tezi sigurno 300kg+ od mog pezoa? Za 301 je taman jer je ispod 1100kg.

    EDIT: 190kg razlike, pa i nije to toliko. Pola sekunde razlika i 100ml veca potrosnja :)
     
  15. xman

    xman Komšija

    Posto je farbanje auta? Najjeftinije al da nije neki fuseraj. Kolega kupio mondea i hoce ga u crnu metalik...
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Bacanje para. Jedino ako ne uloži masne pare neće to nikad biti ni blizu kvaliteti fabričke farbe

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! and dams82 like this.
  17. xman

    xman Komšija

    Sad mi javi neki mu trazili 2k minimum i da ceka oko mjesec dana da dodje na red lol.
    Znaci narod masovno baca pare:D
     
    bhd likes this.
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    2-3K u zavisnosti od kvalitete posla.
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Zavisi i zasto ga farba. Ako je samo osvjeziti istom bojom moze proci i sa 2k.
     
  20. xman

    xman Komšija

    Ma odustao je iste sekunde kada je cuo cijene. 3k za farbanje auta:D