All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dams82

    dams82 Komšija

    Pa ta tipska sa regulacijom kruženja rashladne tekućine košta između 250 i 300KM plus zamjena, ali je problem što crkava u garanciji, ružan kvar koji se može desiti bilo gdje, a bez hlađenja se ne može voziti. Zamjena traje par sati i servisu, znači donji si kad rikne... Kod modifikovane se to ne može desiti. Inače se te pumpe mjenjaju na velikom servisu, treba da traju minimalno 100 hiljada KM...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Uglavnom nema veze...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    zoi likes this.
  3. dams82

    dams82 Komšija

    4 godine nije mala razlika...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    xman and aNaToMiC ! like this.
  4. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ja bih definitivno isao na FL verziju, da je moj izbor izmedju ta 2 iskreno.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    xman likes this.
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Da je samo bijela ili metalik siva boja, bem ti vise crno i tamno plavo ne mozes naprat koliko se prlja.
     
    forzamilan likes this.
  6. selvin

    selvin Moderator

    Pa dobro nije neka cifra, ocekivao sam blize hiljadi, ali sto ti rece problem je sto nije u voznom stanju pa se nabere belaja.

    A vezano za ovaj izbor 508, i ja bih isao na FL, nije neka razlika u snazi i momentu, a FL mladji 4 godine i ljepsi model. Lakse ce se i prodati poslije, nego taj sto je vec 8 godina star.

    Edit: Ali eto razlika u cijeni je 1500, to je na strani starijeg modela, da je barem 1000 :D Probaj ti ovog FL kupit za 18.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    xman likes this.
  7. xman

    xman Komšija

    Probao. Nece lik da cuje.
    Hvala momci na savjetima. Ako bude kilometraza ok vidjet cu da FL uzmem.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da ti njemu dodjes sa gutom para u kojoj je 18 hiljada pristao bi on. :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. nivla

    nivla Komšija

    znaci ako je mijenjana u garanciji da sam donekle miran?, ko pravi modifikovanu tj gdje je dobavljiva i koliko kosta da kupim kad budem mijenjao set
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Pa da se ne lazemo, 18500 je dobra cijena ako je sve kako pise.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Radio ja octaviu 2014 prije heftu. Uzeo INA set zupcastog i kwp/metelli pumpu modifikovanu. Malo ispod 400km bila pumpa+set.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    A jel VW u medjuvremenu rijesio te probleme sa pumpama? Nije valjda to jos uvijek problem?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Mene samo cude likovi kojima tako neki golf/passat oguli kozu sa ledja sa serijskim kvarovima i hinjskim odnosom prema musteriji.
    Jedva ga zakrpe nekako da ga prodaju i hop opet daj mu golf/passat, mazohizam.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Golf 2 mentalitet ostao. Svi kupuju wv ljude strah kupiti drugačije, a mnogi ljudi kada krenu jedan brend kupovati obično se vrte oko njega dok ga baš neki loš auto ne odere pa promjene.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  15. Mujka

    Mujka Komšija

    ne znam na osnovu cega si to zakljucio
    nije tacno da svi kupuju vw :) evo na forumu ima ih dosta sa fordom :D
    evo ti nisi kupio vw jest da trosi vise nego golf 2 xD
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma da hajmo porediti potrosnju dizelasa od 900 kila prije 35 godina, bez ikakvih eko normi i sa 40kw snage, sa danasnjim 500 kila tezim, brdo ekologije i 2-3 puta vecom max snagom.
     
  17. Mujka

    Mujka Komšija

    dokle god se moze lozit sta se stigne stvarno nema smisla gledat euro norme kod automobila :D
     
  18. xman

    xman Komšija

    7 mjesec 2016. Na 60k bio na nekoj akciji u 2018. Sada 140k. Izgleda da je ok sve.
    Nece lik da cuje za ispod 18.500 sto je ok realno.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Eto, a put je bio preko risovca do duvna, pa od duvna na auto put pa još 230km auto puta i onda 500km po Hrvatskoj gdje je bilo svaki dan 20km planinskog previja sa tri osobe i stvarima.

    I to board pokazuje 6.9 kada sam krenuo iz konjica napunio do vrha i došao u Hrvatsku pokazivao 7.2 ja ga opet natočim do vrha i izračunamo ono 6.9 tako da i ovo 6.9 sve ukupno treba uzeti sa rezervom jer sam samo jednom tako punio do vrha, ostatak samo dosipao.

    Ugl super potrošnja, šteta što ponuda benzinaca je očajna pa nisam uspio uzeti 1.8 ili neku mazdu 2.0, ali šta je tu je. I od svega najviše fali šesta brzina, sljedeće auto je svakako automatik ali ako i ne bude ne bih ništa bez šest brzina, probi glavu na 140kmh vrti se na 4k tako da radije vozim 110 po auto putu.[​IMG]

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma



    69 jedva, haha.