All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Haha, bas naprotiv, briga mene sta se kome svidja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    @Qler Daj onda sestaka da bude kako treba :D
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    530i xDrive automatic?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Eh, bilo bi lijepo :)

    Iskreno 525i, 520i ili 530d, xdrive je dodatni bonus, ali ne mora biti, a automatik je obavezno :)

    Ili ako ne budem imao para za nekog dobrog, opet Mondeo :)

    Sent from my Huawei P30
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    samo nek ima M paket na sebi, drugo je to auto odmah :)
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Ništa bez M57D30TU motora. Ostalo je žara :)
     
  7. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    I taj kosta kada se odrzava normalno i uredno , samo sto je izdrzljiv do picke majkine pa je pogodan seljacinama i cunerima da jebu majke tom motoru s nikakvim ili minimalnim ulaganjem.

    Svakako taj motor nie isao u F10, nadam se da ces ga ugrabiti qleru kad tad, super auto.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa baš to, razlog zasto ima puno E60 i e39 je sto je taj i M57D30 motor neunistiv. N57 je vec mušićav zbog lanca i štelovanja istog. Zaboravio sam ali znam da se trose jer nisu dobro sinhronizovani ili sta vec. Neko bolje zna o tome.

    Al' je bila zezancija obzirom da preferira benzince.
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma baš sam se naložio na njega, nadam se da ću moći to finansijski izgurati. Def neću uzimati ako ne budem imao para da ga održavam kao sad forda. Uvijek sam govorio najlakše je kupiti auto, treba ga kasnije imati :)

    Zato i vozim ovo što sad vozim jer ga mogu održavati po propisu, ne zato što sam ljubitelj benda.

    Jedino što sam rekao VAG nikad :) ne volim ih nikako :)

    Sent from my Huawei P30
     
    edgsi and aNaToMiC ! like this.
  10. selvin

    selvin Moderator

  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Drugacije je podesen ESP, taj test samo to pokazuje.
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Test pokazuje kako izbjeci prepreku. Logicno da esp ima dosta uticaja, ali ne koriste svi isti esp, tako da nije samo 'drugačije podešen'.

    Ili ga VW podesava tako da auto izleti sa ceste kad naidje na prepreku?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  13. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Los se ne zaobilazi. Ako ga podkacis fino, imas 200 kila cistog mesa, dok popravis stetu na autu, dobar si 2-3000 eura.
     
    donjapa, Haker and selvin like this.
  14. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Evo u sestrinskoj kompaniji su ga baš tako i "podesili" :D

     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    VAG to zna pa zato napravi da ne mozes izbjec, taman i da hoces. :D
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Očigledno VW štedi na ovjesu, svi modeli redom padaju ovaj test. Proizvođači najviše štede na stvarima koje ne vidimo, izgleda VW je druga dimenzija

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nije li bila ista prica prije par mjeseci? Dzaba vam kad niko od vas nije spretan izvesti ovakve manevre u stvarnosti, niti je realno to uraditi na nasim cestama.
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    VW nije stvoren da bude upravljiv ni da bude udoban pa ni luksuzan. Stvoren je da bude dostupan prosjecnom njemcu i da se moze popravljat do iznemoglosti. Od svih vozila sto postoje najljepse je raditi na vw. Sve je napravljeno da se moze dokuciti,odvrnti i zamjeniti. Zato ga majstori vole i preporucuju klijentima. Zato je i potraznja velika a samim time i ta neopravdana visoka cijena.

    Moze trajat dugo al ne nudi neki kvalitet voznje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Mujka, nivla, Haker and 1 other person like this.
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Haker
    To stoji ali ti je ovo "stres test" da znas koje se auto bolje ponasa kada izgubi grip i pri nagloj promjeni brzine. ESP bas tome sluzi i kod tog je gore primjera ocito truba. Odnosno, ESP, ovjes i sve zajedno. Ali nije da ESP pomaze samo pri ovakvom moose testu.
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kod nas su sve ceste sa jednom trakom. Meni kad izleti nesto na cestu mogu samo stisnuti kocnicu i volanom korigovati toliko da ostanem u svojoj traci. Sta treba, motati u suprotan smijer lijevo ili u kanal desno? Gledaj da imas dobre kocnice i gume.
     
    Last edited: Dec 3, 2020
    Neraa likes this.