All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Bemu qmax trosi jos manje :D Evo isti potez prema Lukavcu 2,7l/100km. Nekako vise snage ispod 1500 obrtaja pa mozes petom vozit stalno :D

     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kako je krenulo penjat cemo se autima na brdo, resetirati board gore i onda slikati 1,4L dole nazad :D
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    da je nizbrdo bilo bi 0,27 ba :D
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Tuzla-Doboj nije nizbrdo al je nizvodno sto je opet nizbrdo.

    Vozim Gracanica-Zivinice-Gracanica vise nego neki vozac autobusa.

    Osjetno je manja potrosnja kad se vracam nego kad idem.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    U pravu si, evo stavljam video jos jedan, dok sam se vratio (nekih 15km sve ukupno cini mi se) narasla potrosnja na 3,4l/100km :D Qmax tito :D Bila su i dva cekanje na semaforu kod skretanja za Lukavac.
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Ja sam to furo prije, sad gledam kako da ga natjeram na 10l ,ali neće nikako (šala naravno)
    Danas točio u Doboju pa poništio, do Gračanice 3.4L/100km prosjek lagane vožnje, dvoje odraslih i dvoje djece u autu...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma dizel tito :D Evo ga

     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ako neko ima Mondeo MK4, i ima convers+ onaj display, moj prijatelj ima SW upgrade za njega. Dobijes vise themes (to je manje bitno), ali dobijes npr park mode gdje ti i vizuelno pored audio pokazuje senzore, voltazu baterije, temp motora, digitalni brzinomjer i jos nekih sitnica... 40KM naplacuje to, inace je to dosta skuplje vani.
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Objavi tamo u Ford grupi na fb.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Koji je ovo motor?
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    1,9 tdi PD 105 konja
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kod mene 2.0 D4 133kw kad sam radio van grada na relaciji od 45 km do posla nikad nije prebacio 5 litara. Sada po gradu zimi standardno 7 l.
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma to i radi drug sa one grupe. Vidi sta sam ja uradio. I koji si ti tamo u grupi :D
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    ma dizel tito :D
    ma dizel tito :D
     
    Alibegovic likes this.
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Eno sam ti lajko par postova da me prepoznaš

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Qler likes this.
  16. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Danas nije bilo gužve po gradu, mislim da sam spustio na nekih 12 :D
     
    donjapa likes this.
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    benzinac 150 konja? :D
     
  18. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Vjerovatno je sada koji manje :D, btw... Ima li igdje u Tuzli od ovih prometnijih pumpi da im radi kako treba kompresor za zrak... Ili fali crijevo, ili pokazuje abnormalne vrijednosti... ili su ga jednostavno ukinuli...
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pogodio sam za 150 konja? :D pa ima na svakoj koliko sam ja upratio. Fale onu ininu na pingi da je tacan taj manometar
     
  20. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Pogodio :D... konkretno, Hifa Miladije, Ina Solana... Sve nula kada je zatrebalo u nuždi. EP u Slavinovićima je ok... Valjda nisu prometne toliko pa ljudi nemaju kada ni zeznuti.