All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Haker
    Ako se budeš vozao po Bosni za servisima, u Zenici imaš ovaj Opelov servis:

    http://www.dzamboservice.com/

    Ovo nije "garaza" vec tim mehaničara i tim auto-električara. Sve je po ps-u. Imas recepciju, cekaonu, na kraju fiskalni racun itd. Nije kao pijaca. Ne garantujem ti da ce ti srediti ali je to sto si opisao, kako su ti radili i opet curi, apsurdno.
     
    Haker likes this.
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Vidjet ću kad dođe vakat raditi.
    Do tada valja mjeriti potrošnju :D

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  3. Mujka

    Mujka Komšija

    ima ona "sobica"
    ima wc :D :D :D

    neće mu bit dosadno :D
    čaršija blizu hehehehe
     
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Ima free WiFi, grijanje radi, jedino nema arena na telemach

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma



    Evo moj auto na istoj dionici i 10kmh brze nego tvoj.

    Od skretanja za Bistarac gdje bude murija prema Lukavcu na onom pravcu pored Reweus-a.



    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    forzamilan likes this.
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Dajte djecaci uozbiljite se, znate i sami da nije reprezentativno.
    I stisnite ponekad tu pedalu gasa, kako vam se mili tako jednolicno dosadno voziti, ccc.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne mozes stiskat ba ispred tebe kolona :D A haman isto Dino samo si trebo ponistit pa prosjek do Lukavca :D Jer meni uz onaj nadvoznjak skoci preko 4 ili 5 sigurno ali niz njeg 0,0-0,5 :D
     
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Te kikiriki trenutne potrosnje u idealnim uslovima su moguce i sa nekim sestakom u autu tipa 330d a kamoli 1,5 dizlom, ili 1,9 PD-om.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa imas u mojim videima potrosnje u raznim uslovima. Kao sto sam rekao prije meni je prosjek 5,5l, kako sam kupio auto, kombinacija grada i malo van grada, stiscem kad god stignem :D

    EDIT: Evo bas pogledah za 330d i minimalna 4,5 a ne 2,7 :D

     
    Last edited: Feb 9, 2021
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja sam presao 1550km s rezervoarom od 62L pa ti pricaj sta hoces. I naravno nisu me dogurali na benzinsku. Od tih 1550 jedno 200 grada i ostalo ovaj put na kojem sam snimio ovaj video u periodu od 15 dana. Znaci 15 hladnih startova minimalno.

    [​IMG]





    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ranit cu se sa vama dvojicom hypermile-ra.
    Svaki dizel trosi u par deci u odnosu na odgovarajuci dizel slicnog godista. (osim kulera ofc :D)
    @dmr-ov 1.9 TDI slicno kao 1.9JTD iz tog perioda, dinin 1.5 slicno kao odgovarajuci 1.5-1.6dci itd itd.
    Dizeli svi u par grama ali vas dva navalili :D
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja ponistavam kad sipam gorivo i tako svaki put. 4.7L je trenutno prosjek na posljednih 800km. Vozi se dosta kratkih relacija a ide i na magistralu redovno. Autoputa nije vidio 4 mjeseca. Dok jos malo ugrije i pocnem voziti skuter po gradu ide prosjek na 4L komotno. :)

    Kome se stišće gas nek stišće. Ja nisam ta kategorija.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    A sta to nas dvojica hocemo da kazemo/dokazemo a ti nas ispravljaš kako nismo u pravu?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Volim ja stiskati kad god se ukaze prilika i inace mi stil voznje kad ubrzavam volim da me lijepi :D Ali eto vako na otvorenom laganini i divim se potrosnji :D A XT pa moras me shvatiti bro, ja nisam nikad imo dizela, samo benzince, pa mi potrosnja od 6litara bila minimum minimuma :D
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Hocete da kazete da vam auta trose ko upaljaci a ja ne da je netacno nego relativno i bespotrebno za raspravu i snimanje videa.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Po meni je ovo dokaz da trose bar 2 litra manje od benzinca iste snage :D
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    Da si rekao da je snimanje video u voznji opasno i zakonom zabranjeno slozio bih se.

    Da svi 1.6/1.5 isto trose ili u dec ne slazem se.

    Moj prosli auto je bio 1.6 80kw 1400kg tezak a ovaj je 1.5 88kw 1515kg tezak i trosi 1L manje u svim uslovima od proslog. Vozim ga isto i na istim relacijama. Znaci auto ima svoju potrosnju a ostalo je do vozaca da svojom voznjom ostvari te mogucnosti koje mu auto pruza. U ovim slucaju sam ja taj koji trosi ko upaljac vozeci ovo auto.

    I bio sam ubjedjen da je ovo tema o autima i raspravljanu o njima al eto izgleda da treba dobiti dozvolu od XTR inace je diskusija irelevantna.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Last edited: Feb 9, 2021
  18. Mujka

    Mujka Komšija

    bogme dobra mašina
    4l potrošnja ;)

    da dino vozi ovu gore škodu išla bi još dole potrošnja :p
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    @dino73n trosi i moj manje od proslog a ima 40 kilovata vise (+45%), za tri zoll-a vece i 2cm sire gume.

    Logicno da ti taj 1.5 trosi manje kad je razvijen 10 godina kasnije, sjedi u trenutnu slicnu renolu sa 1.5-1,6 motorom i trosit ces isto ko sa svojim trenutnim.

    @dmr i jedan zamajac/dizna/turbina obrise sve sto si "ustedio".
    Na trenutnom trzistu polovnih gdje nema benzinaca ili su daleko skuplji jbg osudjeni smo na dizlo, ali kod kupnje novog izbor je lagan.
     
  20. dams82

    dams82 Komšija

    Ne može xt da prihvati istinu pa se ne slaže... Kod mene bio golf 1.9 tdi PD 74kw remap 100kw
    Dionica Travnik- Gračanica 3.5 litara prosjek, pun auto, opuštena vožnja, sad sa 1.5 TDCi focus na istoj relaciji ide na 3.2 litra na 100km. U gradu nema neke razlike. U suprotnom smjeru se ide uz Bosnu pa je oko 3dcl više... Bude tu i zastajkivanja i preticanja...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk