All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Treba imati neki precizan manometar kod sebe u autu da se provjeri poslije.

    Bar nesto ovako

    BAM 4.32 20% Off | Mini Portable Keychain Tire Tyre Wheel Air Pressure Gauge Tester Digital LCD 5-100 PSI Procession Tool Tire Pressure Monitor
    https://a.aliexpress.com/_mtQyToL


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Treba i voditi racuna da se provjerava neposredno poslije pokretanja auta ili jos bolje prije pokretanja auta, znaci kad su tockovi tj vazduh u njima hladan. Hladni vs vruci tockovi moze varirati o do pola bara. Znaci uvijek provjeravati i pumpati tj stelovati na hladno.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja imam ovaj digitalni, sad ne znam koliko je on tačan. On je praktičan zato što možeš provjeriti kada auto nije viženo.
    Najviše vjerujem ovom klasičnom sa analognom kazaljkom, sada stavljaju ove digitalne tipa ukucaš vrijednost i on napuše.
    Inače kada je auto voženo dopušem na 2.4 što fođe na 2.2 kada se ohladi guma.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Da se vratimo na temu. Ispizdi me ova Astra.
    Imao oil leak, otišle mi gumice hladnjaka ulja, poznat problem na ovim motorima. Kupim gumice 90km platim ruke 100, hajde sve to ok, treba se skidati izduvna grana da se dođe do hladnjaka ulja.
    Naravno sad vidim opet ulje po karteru, a kada sam vidio kako rade samo sam čekao kad će procuriti.

    Ima li iko preporuku majstora u Sarajevu? Ili od Mostara do Sarajeva, sve što treba je neko ko neće sfušeriti jer je u biti samo šarafanje.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Moj stari godinama servisira u safety car na stupu Opela, 9 godina Corsu i evo sad nekih 5 godina Astru (benzinci oboje) i godinama uvijek se vuku neki glupi kvarovi, i godinama ga ja nagovaram da mijenja majstora... On nece... Tako da ja ti samo mogu savjetovati da ne servisiras u Safety car...
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Jesi pokusavao ubaciti onaj oilstop od liqui-a, jeftino je skroz pa vrijedi probati.
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Mozda je malo i do opela :D
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    :D ma ako ja svaki put uzmem i kazem lupa ti nesto, i svaki put kad on ode i ovaj kaze ne lupa nista... jebi ga.. i onda se skonta da je otisao meni se cini selen nazad i kaze a kako nisi cuo da lupa.. a preko godinu dana ja trubim...
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Tu je pritisak ulja, taj aditiv može začepiti klasično curenje, ali ne i pod pritiskom...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    To su oni majstori koje moras uvjeravati k'o da je popravak u garanciji pa na njegov trosak, ospem se od takvih.
     
    Last edited: Feb 8, 2021
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja bih rado uzeo sve dijelove i da ima neko to srediti, ali dzaba volja.
    Poslje ovih mi auto još grubo radi u leru, vodim long fuel trim je oko 4 bio je gotovo na nuli. Moram još provozati pa da vidim kakva je situacija.
    Uzeo bih još i nove diskove ali žao mi sad ulagati bilo šta dok ovo curika, a moram brzo ići u HR pa u Srbiju.

    A ti servisi su još gori imam osjećaj. I kod ovog čike što sam vozio bi bilo ok da je on radio, ali ima radnike, pravi mesari.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Last edited: Feb 8, 2021
  12. Mujka

    Mujka Komšija

    odeš kod dine i damira i nećeš imat problema ;)
    dogovriš se unaprijed za servis i šta sve planiraš da ti se uradi (naštimat kad ti usput paše da još nešto odradiš)

    znam da jest daleko al može se :D
     
    dams82 likes this.
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Auuuu, baš je podaleko, morao bi noćit ovdje bar jednu noć...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Rjesenje mu je da nadje curu u Gracanici. :D
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nema potrebe neka dams i haker iznajme sobu :D
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Hahaha hajde nek si i ti jednu izvlalio, bolje i to nego da vidimo koliko je danas Octavia potrošila :)

    @dams82 mislim da sada ne curi strašno, kontam nakon puta sređivati, preći ću jedno 1000 - 1400km

    Prva slika je kako je bilo prije radova, druga je trenutna situacija [​IMG][​IMG]

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Taman poslije puta ćeš vidjet koliko pušta...
     
    Haker likes this.
  18. selvin

    selvin Moderator

    Pa izgleda @Haker, kod tebe vise trosi ulja nego kod @dmr-a sto trosi dizela.
     
    Mujka likes this.
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    hahaha, i Selvin poceo provaljivat :D
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Pa da se i ja malo ukljucim u vase prepucavanje :D