All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. selvin

    selvin Moderator

    Zbog touch dugmica i govorim. Dodatno na to dva tableta ispred i pored tebe. Nije strasno kakvih ima, ali malo napadno izgleda. Za kvalitet ok, hyundai tucson je kod nas dosta dobra kupovina ko uzima novo auto, ali su znacajno digli cijene i sa faceliftom a i sa ovom novom verzijom. Doduse prate trziste, ali vec se za te pare moze pucati na nesto bolje od 1.6d sa 115-136ks, jer za novo i nije vise tako isplativ.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hajde sve sa ovim displayima ali zasto ne urade vizir za display instrumenata iza volana, ovako bas ko kad neko sam sklepa od tableta.

    [​IMG]
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Jeftinije je tako. "Da zalijepe tablet". Isto što stavljaju sve komande na ekran. Ne moraju ugradjivati fizičke prekidače i razvlacitzi kablove itd. Ustede mnogo na tome.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa dobro ako je jeftinije onda moze i bez displaya :D Al fakat jedan lijep vizir bi puno znacio za izgled, a ne vjerujem da je bas toliko skup za implementirati :D Jedina prednost ovako bez vizira je sto na prvu sljasti ono, heeeej ovo je display a ne analogna instrument ploca :D
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako misliš vizir? Zakrivljeni ekran?
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne ba vec da ga obrube kako bilo, da ga u kakvu rupu malo gurnu :D

    [​IMG]
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Misli na HUD?

    Edit: Ipak ne, ja kontam ti mislis da izbace skroz to i stave ga ispred kao HUD.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa mozes reci i HUD, vizir je znaci ona zastita od sunca sto bije sa strane da se bolje vidi :D Sa tim kokpit djeluje ko kokpit :D
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Misli kao i na klasicnom autu da iznad ekrana ima dio instrument table sto i jest pametnije nego ovako.
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Mene rijec vizir vise vuce na HUD. Jer je ko pleksiglas :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako rekoh, jeftinije je samo da ga bace na konzolu. A na skupljim autima je drugacije:

    [​IMG]

    Range Rover ima najljepse moderne konzole:

    [​IMG]
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Meni vizir dodje ko neka zastita od neceg, nevezano za koronu :D Da Nails to je to!!!

    EDIT: Evo makar ovakav komad plastike bi izgledo bolje :D

    [​IMG]
    [​IMG]
     
    Last edited: Mar 20, 2021
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Dobra su auta ali ovaj Tucson je izvana ruzan, dizajneri u Kia dijelu korporacije se manje drogiraju, nekako vecinom Kia verzije su lakse na oko.
    A izbor motora u evropi jeste siromasan, ali to su najvise krivi evropski zakoni i penali proizvodjacima za CO2.
    U ostatku svijeta i u vecim autima imaju siroku paletu, 2.0 benzinaca, dizela rednih sestaka i svasta nesto.
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Meni je prethodni model facelift pravo lijep. Ovaj sad model je naprijed previše futuristican. Ima 2.0 dizel, ali i cijena je mnogo veca.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    S ovim sam se mimoisao nocu, zbunio se od prednjih svjetala kako su cudna :D
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa nemaju potrebe, u Stellantis grupi imaju svoje mjesto, mora se kreme ostaviti za DS, Alfu, Lančiu i ostale, meni se sviđa ovaj plugin hybrid sa baterijom dometa 60 km, zamišljam kako bi svaki dan poso kuća mogao ići na struju 44 kilometra u oba smjera, a uveče u garaži punjenje. Nek 308 bude kao golf, auto za obične ljude.
     
    Last edited: Mar 22, 2021
  17. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Peugeot smetlje.

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne možeš kod nas uštediti na hibridu jer ces iskihati sve na servisu. Toliko su ta auta komplikovana da mi niti imamo strucnih ljudi niti je to imalo jeftina igracka.

    Za nas nisu bila niti ce biti nova auta i nove tehnologije. Vrati se u nazad na w220 i kolika je glavobolja za nase majstore. E to su ti danas nova auta. Spomenutom BMW 1.6 turbo benzincu nije bilo lijeka u cijeloj BiH vec je bilo lakse zamjeniti auto. Dodaj na to hibride. Neka hvala.
     
  19. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Pogotovo auta sa automatskim mjenjacem, ljudi ko biva nesra repariraju sto se ispostavi kso kratko rjesenje.

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Čuj koje gluposti valjate.
    Novo je uvijek bilo najbolje i uvijek će tako ostati. E sad jedini ako pod novo mislite staro pet godina.
    Automatski mjenjač uz redovnu zamjenu ulja je u najmanju ruku vječna stvar.
    Drugo je što se ljudi opeku o auto koje je prešlo pola miliona i nikad ulje promijenjeno.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Qler likes this.