All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Uh sad sam vidio, oni ruzni naknadno ugradjivani....
     
    Qler likes this.
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Što si toliko zapeo za taj plin. Kupi onda dizlu ako je potrošnja problem.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Sjećam da mi je pričao jedan taxi vozač da je taxi firma u bl jedne godine htjela uzeti nove toyote, ali im nisu dali garanciju ako ugrade plin pa su na kraju kupili Fiat 500 jer je garancija važila i s plinom, a nije bio fabrički nego naknadno ugrađivan... A stvarno što će ti plin, ako možeš dat 42xxx KM za auto valjda možeš sipat benzin u njega, bar dok ne izađe iz garancije pa onda ugradi plin...

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  4. Mujka

    Mujka Komšija

    ocigledno nije u kešu :D :D :D
    mi u firmi imamo ovaj sportage meni ništa posebna kola kvalitet materijala i nije nešto
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa to je unutar te klase, ipak nije to q5 ili neki premium, ali sasvim ok.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Koliko para toliko muzike, sportage je sasvim ok... Možda je ekološki osviješten pa ganja plin...

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ekoloski - pa finansijski isplativo vozilo to je plan-cilj koji ganjamo.

    Zena i ja smo skontali da necemo dizel ni pod razno. PLaniramo auto za narednih 5-10 godina. Idealno bi bilo elektric, al su sada preskupi.

    Kia sportage je sasvim solidno premium vozilo u full paketu. Al et sigurno je u mercedesu bolje :D

    Ma vidjet cemo jos :D
     
    dams82 likes this.
  8. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Nista protiv Kie, ali ona nije premium ni u kakvom paketu :D

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    Neraa, Qler and Mujka like this.
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    za one pare je najbolja kupnja za novo auto, imas samo daciu jeftiniju :D
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Pa moze za slicne pare uzeti i Kadjara, Grandlanda, nesto od Suzukija i slicno. Zavisi ko sta preferira. Ali vjerovatno ce kod Sportage dobiti najbolju opremu za te pare.
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    A sto uzimas novo auto, zar nije bolje ici na par godina staro polovno auto i onda mozes zapravo uzeti za te pare nesto "premium". Kia nije premium sigurno.
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Čuj radi ekologije. Čim si kupio nov auto sa 6 normom ekološki si osvješten, a u BiH kao da si Teslu kupio.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ne znam zasto ljudi gledaju SUV bez pogona na sva cetiri tocka. Jedino sto je dobro kod Sportage je 1.6 GDI motor, dosta bolje nego ovi rahiticni 1.0-1.3 turbo benzinci.
    Bolje uzeti limuzinu ili hedzbeka.
     
    Qler likes this.
  15. selvin

    selvin Moderator

    Zato sto im se moze :D Taj "rahiticni" 1.3 TCE ima cca 50% bolji obrtni moment od tog 1.6 GDI, a i do 100km/h je sigurno brzi 1-2 sekunde. Da uzme 1.6 T-GDI bi bila druga prica, ali ovaj obicni je poslab za sportage-a. Ali za njegovo potrebe taman.
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Svako ima svoj ukus, i meni je SUV bez 4x4 bezveze, samo da se imas sa cime malo vise zaglaviti jer mislis da moze :D
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ima obrtnog momenta kao moj 1.9 tdi star 15 godina, al nebitno, kad tako veliko auto natrpas putnicima i stvarima mozes se halalit sa obrtnim momentom iz 1.3 tce.
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    160nm na tu šasiju je jedno veliko ništa. Krepat će na svakoj uzbrdici.
    Ja sam navozao auto slične mase sa 300nm i dok je ok, meni lično malo.
    SUV je i meni glupost, ali ko voli ok. Pogon na sva četri je nepotreban, svakako niko živ ga ne koristi za terena, a samo imaš jedan više sklop za pokvariti se.
    Generalno nije to budzet za taj tip auto, tu ti ipak treba 50k pa gore.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mislim da je 200-270nm ovisno o izvedbi, ima ih od 115-160hp, al eto da uzmemo neku sredinu, premalo je za SUV.
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Pa ti si rekao da je jedino dobro sto je 1.6 GDI... Po meni je u toj cijeni to jedino lose. Zato moj komentar da je 1.3 tce bolji koji je po tebi rahitican, a po svim specs dosta bolji motor.