All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dams82

    dams82 Komšija

    Pa mogu zadnje pravit problem da se odrazi na prednje, ali je to mala vjerovatnoća. Nego kaži majstoru da ti obavezno komparaterom izmjeri prednje glavčine da li su krive. Pitanje je da li je prošli majstor dobro očistio površine gdje naliježu diskovi...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Hoću hvala ti :)
    Ma ovaj majstor sad kod kojeg sam daleko je najbolji ovdje da ne ispadne samo da ti kritikujem struku. Prošli put kada sam radio ove diskove on bio zauzet ja morao na put i odem kod ovog. I ovaj je čovjek na mjestu ali kada sam vidio njegove radnike kako rade sve mi je jasno, ne bi bilo nikakvo čudo da ništa nisu očistili.

    Ovaj sada majstor kaže imam garanciju na ove trw otiđi kod njega, ja rekoh neću da se zaebajem kaže ja te neću primiti ako ne odeš. Ja odem, rekoh vibrira kaže nemoguće, izvoli ključeve provozaj, lik se vrati kaže eto ne znam koje bi sad stavili, rekoh a garancija, kaže mogao bih sad neke druge probati :D ugl ebat ga.
    Btw opet sam trw mislim koje god od boljih brendova će biti ok.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Uzmi ATE umjesto TRW
     
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Čovjek je već kupio kočnice...
     
    Haker likes this.
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Auto mi doslovno govori: let me die. Ovo šuštanje podje odjednom kad sam upalio auto. 10min prije bilo sve ok. Dolazi iz kabine gdje su papućice. Ovo kada smanji je kada pritisnem kočnicu.



    Koči ono ok, mekana je na dodir skroz i tvrda ko kamen kada je ugaseno auto ali sta šišti majku mu ? Servo kočnica ? KAda se auto ukasi šušti par sekundi i onda smanji i stane kao da guma izduva.
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Vakuum doboš , čim pušta znači da mu nema lijeka osim zamjene.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    NAILS likes this.
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Kolik oej opasno vozit ako budem morao? Tek cu iduce sedmice moci kod majstora.
     
  8. dams82

    dams82 Komšija

    Pa u najgoru ruku kočnica može da postane tvrda kao da je auto ugašeno.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    NAILS likes this.
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Ok hvala ti. Odvukao bih ja nju na otpad, ne treba je vozati ali mi bas u ovom momentu nije na ruku da mijenja mauto a trebat ce mi preko ljeta pa je ovako rupa bez dna.
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa nisu to neki kvarovi kada uzmeš u obzir godište auta. Možeš uzeti tri puta mlađi da te tri puta više oguli.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    NAILS and dams82 like this.
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo na šta su disk stavili, ništa apsolutno nisu očistili.
    Sada je urađeno sve po ps-u[​IMG]

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    Ronaldo_9 and Pelikan like this.
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Kao što smo i pretpostavili... Lijenost, površnost, neznanje itd...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Cime cistite "zglobove" na vratima ?
    U zadnjih par sedmica navalio saharski pijesak pa sad polen, i jos pomijesano sa masnocama iz okoline postane katastrofa za ocistiti.
    Neki sprej koji ne steti laku bi bio taman.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Wd40?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    I ja sa wd40, prije toga sampon i spuzva.
     
  16. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Fluence 2011 1.5dci 63kw ja vozim, auto je ok. Jeftino za kupiti, jeftino za održavati, malo troši, solidno prostora ima, gepek isto dobar. Od opreme ima aux kabal, klimu i tempomat :D

    Udobnost je meni ok, prošle godine sam vozio Tuzla - Jajce - Tešanj u jednom danu i nisam se polomio.

    Mane su nedostatak snage, sa 63kw nerijetko poželim da sam u jačem autu, i lošija zvučna izolacija. Plastika isto nije nešto posebno, uvijek nešto malo škripi, i volan se guli brzo.
     
    Bio_Sam_Zmijanac likes this.
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    I fluence sam gledao. I to je dobra opcija. Vjerovatno ću opet za par godina mijenjati auto, zbog toga razmisljam o konvertibilnijoj opciji.
     
  18. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Gdje bi mogao u Sa montirati kuku za volvo xc60.
    Nije komplikovano, ali bolje neko ko sarafa svaki dan, nego neko koji sarafa svake prestupne godine.
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Dodex Pofalici. Ne gledaj dalje.
     
  20. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    I od mene preporuka, momak radi vrhunski posao.