All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    2cm na jednoj strani, 4 ukupno, tipa 225/45 vs 225/55, i XL verzije sa vecim indexom nosivosti za suvove.
    I tvrdji ovjes da kompenzuje visi centar gravitacije, i sve ukupno imas neudobnije auto koje je losije u krivinama.

    Ali da se ne ponavljam ko budala, jer ti ocito ne ide u glavu, dosta ove teme.
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Pa jest kad poredis te dvije gume. Uzmi dvije defaultne gume za iste klase ili neke dvije standardne gume, a ne tako neke sto stimaju tebi da pokazes da je to 2cm. Lupas bezveze stvarno... Mogu i ja tako naći preko 10cm razlike, ali nije to poenta.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Audi A6:
    225/60/17
    225/55/18
    245/45/19

    Audi Q5:
    235/65/17
    235/60/18
    235/55/19

    Eto ti jos, 18-20mm razlike na jednoj strani uvijek.
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Jest, to su te low profile na limuzini o kojim smo pricali :)

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Lakse dokazati Damiru da potrosnja od 3 litre nema veze sa zivotom nego tebi da je Audi A6 udobniji, tisi i stabilniji od Q5.
     
    p4ja likes this.
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Po meni je A6 ipak klasa iznad Q5,Q5 je više ekvivalent A4.Bas sam prije par dana radio jednog Q3 neki problemi sa prednjim trapom.Znaci Q3 je na platformi Golfa dok je Q5 korak više sa multilink prednjim trapom kao kod A4.
     
    Neraa and Haker like this.
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Unutrašnjost mu je od A4, prije q7 podrediti sa A6

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne znam o cemu pricas care, evo 3,5 litra od 0-100
     
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Uporedi cijenu, Q5 i A6 su u par hiljada, Q7 je 10-15k eura vise.
    A i A4 je udobniji od Q5, osim ako Q5 ima zracni ovjes, a jeftiniji je debelo.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa bas je cijena los parametar jer je to upravo nacin da uzmu vise para za losiji auto.

    Cak da biram izmedju Q5 i A4, uzeo bih A4, bez razmisljanja.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Nisi se ti očigledno vozio u Q5/Q7. A4 da je udobniji od Q5, daj ba... Starije generacije ogromna razlika, nove ne tolika ko prije ali značajna i dalje. Q5 je avion za A4. A tek Q7 vs A6, ko na oblacima u novom Q7. A6 srednja zalost za udobnost kad se provozas u Q7. Mozda poslije neke oktavije se cini A6 udobna.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa kad su mu deblje gume


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne poredim ja cijene nego platforme,i to je bas ono sto sam ranije navodio.Tu negdje za iste ili cak vece novce dobijes klasu nize uz manje prostora vise buke i generalno slabije vozne performanse izuzev lakseg ulaska i bolje preglednosti.

    Svijet ide napred,sve je vise asfaltiranog puta,jos koji dan i Lukomir i Prokosko jezero ce biti dostupni asfaltiranim putem a autoindustrije ide u smjeru visokih 4x4 automobila. Kao to nam treba. Ja prvi da sutra kupim SUV bio bi sa prednjom vučom jer koji ce mi Q 4x4.
     
    Last edited: Sep 24, 2022
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Da li si ti realan haha A6 ni u kojem poredjenju nije srednja zalost
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Ebg procitaj lijepo, sta drugo da ti kazem. Auto je top, samo kazem da mu je udobnost srednja zalost naspram Q7. Ali to bi i sam skontao da si pročitao lijepo ili se vozio u oba auta.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Vozio se u oba 2019. godiste i meni odignuta auta nikad nece biti kao limuzine jer su previsoko pa te uvijek treska malo, nebitno koliko je kvalitetno uradjeno, fizika ih zeza.
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Cuj treska, pa nije traktor...

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    To je Tiguan, Mokka i slicno.
     
  19. p4ja

    p4ja Komšija

    To su bajke buraz, pa nije valjda da stvarno vjerujes u ova sranja.. ne samo na tvom autu.. haha e svasta
     
    dmr likes this.
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    I sve potvrdjujes sta pricam.
    Selvin se sad uhvatio 20k eura skupljeg Q7.