All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma skoda 1,9tdi :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Pa kontao sam da kupim bas tako nesto zeni i za posla (idemo zajedno u istom pravcu i zajedno se vracamo) to, nesto 1,0 samo da ima grijanje :D
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kolega ima fabiu 1.9sdi ko drugo :D

    I meni se sestak benzinac mnogo svidja (G31 540i) ali ne mogu opravdati 350 eura mjesecno (ako dodam i gubitak vrijednosti ode na 600-700) dodatnog troska u ovim nesigurnim vremenima.
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma ja kako vidis vozim forda dugo, a vozim ga jer mi je neki best buy. Udoban, kvalitetan (jebi ga ne kvari se toliko) ne sekiram se za kradju, nije skup... i kontam, jebem ga, hocu i ja da imam nekad auto po cejfu, ne po razumu... a cejf nema cijenu... pa godinu dana, godinu, ali da sam imao sta zelim.
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ko sto je meni Mazda bestbuy, za osjetno bolje morao bih ici na sestaka A6/E-klasa/benvej-5 sa duplim troskom.
     
    Qler likes this.
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    e to, al kontam, imam stvarno zelju da sebi nesto tako priustim, pa makar se zajebao bar mogu reci, probao, ne valja, idemo dalje...
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma benzin zakon. Dizel jenvaljao do 1.9, poslije sve
    Kia Ceed, Hyundai i30 ako ces hatchback, Elantra limuzina
     
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ti su mu mali za jedino auto.
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma ja, treba mi vece, najmanje klasa Mondea (SUV nije opcija, ta posast mi ne reba) :)

    Zelje (i pozdravi) su mi F10 BMW ili CLS Mercedes :D da iscejfim, pa onda opet nesto razumno :D
     
    aNaToMiC ! likes this.
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Mazda 6 automatik 2.5 atmosferac 194PS, briljantno auto ali lakse naci bigfoot-a nego njega za razumnu cijenu.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije ako si u Americi


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ugadjaju im proizvodjaci strasno, mizerne marze uzimaju na odlicna auta i opet i curice od 16 godina voze F-150 sa V8 motorom :D
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Mazda 6 i ona od 2008-2009. a posebno ove zadnje generacije su mi top dizajnom.
    Prelijep dizajni i spolja i iznutra i da imam toliko love za auto,to bi kupio,posebno ove od 2015. pa ovamo.
    MBW,Mercedes mi nikada nisu bili zanimljivi ni zelja...mozda merc neki da sam kakav budza, i uz njega jos neku sportsku igracku za ocejfiti malo i to je to.
    Audi isto gotivim ali oni su nekako ta zlatna sredina,konzervativniji dizajn ali jako lijep.Rijetkost je da mi se neki model ne svidja.
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Opsesija “SUV”-ovima je sve unistila.
    Pa downsizing motora, ogromni tableti i kontrola klime i svega ostalog na njima.
    Do 2019. sta je izaslo izaslo je, svi potpuno novi modeli nakon toga su korak nazad, i skupi, suv-izirani, tabletizirani, puno konja iz male kubikaze a opet malo za velicinu auta, automatici koji se bacaju kad crknu, gpf…
     
    Qler likes this.
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Downsizing motora, I upsizing auta (suvovi) te ovi tableti kao single point of failure za sve funkcije u autu... Fuj...
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    I pretplata za grijanje sjedista :D
     
    Qler likes this.
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Nece se ni to dugo zadrzati. Ja mislim da ce kroz 10 godina se vracati lagano na staro. Barem za neke osnovne stvari bice vracena dugmad.


    Nego da vas priupitam za egr. Da li mjenjati ili ukloniti? Prednosti i mane?
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Preventivno ciscenje zajedno sa klapnom i usisnom granom je po meni najbolja solucija.

    Ako je toliko skrsen da je za mijenjanja onda zavisi koliko je vrijedno auto i koliko je para egr za njega, isplati li se ulagati.

    Off zahvat ima manu da se zimi motor sporije ugrije, i vecina preporucuje da se obavezno radi zajedno sa dpf-off, inace dpf brze strada.
    A sa dpf-off postajes cadjavac na cesti.
    Prednost sto se nece opet zacepiti usis i mozda mrvica vise snage.
     
    EL NINO CFC likes this.
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Pa stanje detaljno ne znam kakvo je. Zadnji put kad sam bio, bio sam zbog drugog problema koji me umalo oborio s nogu :D

    Tad sam upitao za Egr lampicu, koja se palila svaki drugi put kad se natoci novi rezervoar goriva, i to sa iste pumpe (EP)

    Onda je ovaj nakacio nakratko na diagnostiku i rekao da se treba ili mjenjati egr, pitao za cijenu otprilike, kaze majstor oko 5 stoja vjerovatno.

    E sad sto se tice ostalog, nista se ne primjecuje tokom voznje, auto isto ide kao i kad se nije lampica palila.

    Pa dok sam gledao ovaj egr procitam i za ovo uklanjanje al opet nisam siguran u ovo pa rekoh da upitam.
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Na euro 6 je neki prosjek 150k kilometara kad je vrijeme za cistiti, ali plus/minus raspon moze biti povelik zavisno od motora i kako je vozeno.
    Euro 4 i 5 mogu nekih 50-100k duze.

    Ja sam sa euro 6 cistio preventivno na 140k.

    500 maraka nije puno za novi egr, ako je za mijenjanja onda obavezno usput ocisti klapnu i usisnu granu.