All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja sam jednom vidio gradsku 7l :D
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Vidio sam i ja 5 kad uhvatim deset zelenih semafora i nikoga na cesti :rolleyes:

    @Haker imao jedan cica avdija 2.5 V6 i multitronic mjenjac, kuga i kolera zajedno, vise bio bez auta nego sa njim :D
     
    nFare likes this.
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    O
    Već je 1,5 milju uloženo u njega :D
    Ovo auto mi je od prijatelja, on ga je dzaba dobio tako da sada popravi i proda opet može ostati na nuli ako ništa. Pa nismo ni mi toliki mazohisti :D


    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Joj @dmr jes ti folcvagen dobar, ljudi ga dzaba daju :D
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    eh da je u njemu 1,9tdi mogli bi 15k uzet za njeg :D
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    I to se samo dušmanu poklanja ga ga u crno zaviješ

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    I to ona verzija sto jede bregastu svako 60k kilometara :D (zaboravio sam tacno koja je sifra)
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa mora specijalno ulje u PD motore, da ne strada bregasta :D
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Al taj audi nije PD il je CR il je Bosch pumpa.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Zbunili smo te pricom o tri razlicita auta :D
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja ba, hahah :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  12. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    U maju sam ugradio starline mini zastitu ( samo elektronska blokada bez gps modula ). Ponekad se desi od prije par dana da se alarm upali sam od sebe i zmigavci, to traje 30ak sekundi i stane. Da li neko zna do cega ovo moze biti? Pocinje me pravo nervirati. Nema pravila obicno se to desi kad je auto zakljucan, zatvoreni su prozori svi. Prodje satak od voznje i od zakljucavanja. Primijetio sam neki dan mrava u autu :) Moze li biti da baja neka to aktivira?

    Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Šta je sa ovim 1.9 TDi BXE iz 2010.
    Znam da su 2007/08 verzije imale problem da izbije klip.
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Najbolja turbina je na tom bxe a crkaju radilice na bxe i na bls a to su motori u koje se sipa 5w30. Bls radi dpf a bxe jer su mladja godista pa ko fol novije ulje ovo ono.

    Ja bih se samo drzao 5w40 505.01 i nema mu smrti. Pogotovo ako je vac prevalio 300+ hiljada i nije crko nece ni sad sigurno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    dams82 likes this.
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Bas trebam da mijenjam ulje i razmisljam da uzmem 5W40 umjesto 5W30, motor je na 235k km.

    Moze li i ulje koje ima oznaku za dpf modele iako kod mene nema dpf?
    Npr Castrol Magnatec 5W40 dpf, ili da idem na Castrol Edge turbo diesel 5W40.

    Do sada su mi u servisu sipali Mobil 5W30 Super 3000.
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Mobil 5w40 je ulje u njemu i prethodni vlasnik je samo Mobil sipao, sada majstor preporučuje Castrol 5w40 na sljedećoj zamjeni.

    Ne trosi ulje. A motor je na 365k sada.
    Ja samo ne znam kakav je EGR na njemu, malo je drugačiji nego kod motora prije 2010, jer kao ispunjava Euro 5.

    Pregledao sam auto kod majstora nakon godinu kod mene i bila je jedna greska, neko pritisak prednabijanja turbine. Doduse ja nikad nisam imao problem, pa je obrisao gresku.
     
    Last edited: Jul 1, 2023
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kao što to Dino reče gledaš spec 505.01 najvažniji faktor.
    Sva ta ulje su u pet deka i na svim piše super clean dpf, super fuel economy super sve. Mjenjaj na vrijeme i to je to.


    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  18. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    [QUOTE="Bio_Sam_Zmijanac, post: 60841

    Pregledao sam auto kod majstora nakon godinu kod mene i bila je jedna greska, neko pritisak prednabijanja turbine. Doduse ja nikad nisam imao problem, pa je obrisao gresku.[/QUOTE]

    Ja se licno ne bi slozio s tim da mi samo izbrise takvu gresku obzirom da je vezano za turbinu. Zasto nisi insistirao da ti istrazi i kaze tacno zasto je izbacilo tu gresku?
    Nema veze nakon izvjesnog vremena ces sigurno saznati novcanikom.
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Desilo se i kod mene kad sam bio na servisu. Valjda senzor ocita previsok pritisak i ode u safe mode, ali ne uzbaci gresku na tabli, nego samo ostane upisana u sistemu. Kada se auto ugasi i ponovo upali sve bude ok.

    Vjerovatno zaprljana turbina ili vakum ventil. To je otprilike posljedica voznje u niskim obrtajima, gradska voznja i sl.

    Treba izaci na autoput i produvati auto u visokim obrtajima. Ako se i dalje bude desavalo onda skinuti i ocistiti sistem.
     
  20. nivla

    nivla Komšija

    [​IMG]
    evo potrosnje, cijeli dan vozao po sarajevu, 1.6 tdi 81kw
     
    Ajdin87 likes this.