All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. nivla

    nivla Komšija

    grljenje suvozacecog sjedista nije neispravno i u autoskoli kad ucis uce te da gledas u desnu stranu zbog mrtvih uglova koji su nevidljivi na retrovizoru
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa kada vozis unazad,moras uvijek paziti i gdje ti ide prednji kraj,da ne zveknes negdje kada motas.
    Kad god vozis u rikverc u skucenijim prostorima,puno je ispravnije gledati na retrovizore,jer pokrivas tako sva 4 ugla a kada se okrenes i gledas pozadi,pokrivas 2 ugla pod uslovom da vidis.
    Okretanje na poligonu i meraji ne racunam,to mozes i zmireci,jer nemas u sta udariti.
    Ne pravi se ovdje niko pametan,samo vodi se logikom i sve ce ti biti jasno.
     
  3. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Ako pregrijava motor pri regeneraciji onda je DPF vec u kurxxx i moze nastradati i Tubro jer se previse grije (Cak ako imas egr aktivan, moze vratit plamen kroz njega i zapaliti usis).
    Kad je sve ispravno temperaturu motora ne smije dizati kad radi regeneraciju, treba biti na 90 i to je to.


    Kod tebe izgleda svaki dan pokusava odraditi regeneraciju jer ucita velike razlike u pritisku i svaka regeneracija izgleda nije uspjesna, zato konstatno pokusava.
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    ne trebaš ti meni objašnjavati šta znači vožnja u skučenim prostorima, svaki dan vozim u rikverc dva mota ja pod 90 gdje je jedan prolaz široko oko 2,4m, a očito ne trebam ni ja tebi objašnjavati jer ne razumiješ i draže ti je ismijavati druge. Uživaj.
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Klasican primjer kako neko izvrne tvoje rijeci i jos te pokusa optuziti za nesto.Ne znam koga ja to ismijavam ?
    Doslo vrijeme ne mozes vise ni raspravljati a da te ne etiketira :D

    Evo samo mi pojasnis kako ide paralelno parkiranje tako sto zagrlis suvozacevo sjediste i pokusas ubaciti auto u slobodno parking mjesto ?
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    eto ako sam pogrešno razumio do mene je. ja sam mislio da je šprdanje s nekim ismijavanje.
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    U potpuno pogresnom kontekstu si to razumio...to je bilo saljenje sa njima,atmosfera je bila opustena i zezancija samo a ne podjebavanje,kako si to ti shvatio.
     
    zoi likes this.
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    @dams82 upravo tako, automobil vozi svaki dan po gradu 100tinjak km. Da li se DPF fizički izvadi ili ? Koja je procedura?

    @AggressoR nažalost, izgleda da je skroz začepio DPF i da mu spasa nema jer ne završava regeneraciju.
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Pa zar ga ne moze ocistiti u tih 100km pa makar i po gradu? Ja bi probao sa ciscenjem, da ga skinu, i fino isperu da bude ko nov :) Koliko je godina autu? Kontam ako je izdrzao ovoliko, moze nakon ciscenja u istim rezimima bar jos pola a to je vec auto onda za mijenjati svakako...
     
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Izvadi se fizički saće dpfa ili se samo probuši na par mjesta da se stvori dovoljno prostora za nesmetan protok izduvnih gasova. Poslije se softverski ugasi i to je to. Preporuka je da se odmah ugasi i egr. On se neodstranjuje fizički, samo se začepi cijev.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zar ne postoje sad ove metode “pranja” DPF-a?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Pokusat gdje na autoput izaci i malo voziti na vecim obrtajima kad upali regeneraciju. Iduca opcija je prisilna regeneracija preko dijagnostike, ako ne uspije ni ona onda skidanje i pranje ili vadjenje skroz, mozes izbiti citav dpf ili samo rupe kroz njega i OBAVEZNO (neki se naprave pametni pa ne ugase) gasenje dpf-a u elektronici.

    Kod mene je automobil 2007 god, oko 260 000 na satu i za sad jos uvijek dpf i egr rade svoj posao.
    Jest da pratim kad upali regeneraciju i pokusava tad voziti na vecim obrtajima ako imam mogucnost.
    I najvaznije, ne gasit kola dok ne zavrsi proces.
    (dosta raje se prepadne i ugasi kola jer smrdi, veci obrtaji, drugaciji rad motora ili gdje ima upali se lamoica ili upozorenje da radi regeneraciju)
     
  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    @Qler Vozilo je 2010to godište, prije par dana je počeo da zeza. Ne bi rekao da može obzirom da stalno forsira tu regeneraciju.

    @dams82 Pa ne znam šta se sada više isplati, vidim da je čišćenje 200km dok gašenje kompletnog košta 250km ?

    @AggressoR Kod mene je audi a3 2011to i uopšte nema regeneraciju. Da li je neko ugasio već, ne znam.

    Iskren da budem, ne znam ko kvalitetno radi ovaj posao. Jedino znam as.chip.zenica, vidim da njemu svi idu.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja parkiram paralelno uz grljenje suvozacevog sjedista, a mogu i na retrovizore ili kombinacija oboje. U cemu je problem? Nekada je bilo obavezno grljenje suvozacevog za voznju u rikverc. Ja mogu oboje ali cu uvijek brze voziti u rikverc ako se okrenem a ne na retrovizore. :D
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Čišćenje dpf je ok ako je sve ispravno, ali uglavnom nije. Dpf se neće lako začepiti sam od sebe. Ako auto počne malo više dimit(što se ne vidi jer dpf ne propušta dim vani) onda nema te regeneracije koja će to riješiti.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Normalno da se grli sjediste. Kad imam vozit 50m u rikverc okrenem se i vozim a kad se provlacim kroz uske prostore onda na retrovizore. Sta vise kad se provlacim vise volim ici u nazad i gledat retrovizore nego ici napred.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    dams82 likes this.
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Svaki muškarac misli da je najbolji vozač na svijetu, realnost je prilično suprotna.

    Gledanje u nazad nije pogrešno što bi bilo, prije su auta imala.samo retrovkzor na vozačevoj strani, ali su i troduplo bila preglednija. Sada imaš auta gdje se nazad ne vidi gotovo ništa, ali imaju i kamere i seniore i 360 i td

    Prije su nas učili 10 - 2 položaj na volanu ali zapravo to potiče još od vremena bez serva sa obimom volana brodskog kormila. Ima još tih stvari koje su se godinama promijenile.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jednostavno kad se okrenes imas bolji osjecaj auta u prostoru, koristis i zadnju sajbu i bocne prozore i picis :D
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Vec je receno, zadnja sajba je postala beskorisna.
    Inace nisam fan puno opreme i elektronike ali barem zadnja kamera je dosla do must-have, pogotovo u dvoristima gdje se motaju mace, cuke, mala djeca, pa jos imaju kvazi ivicnjake, kipove i svasta nesto :D
     
  20. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Okreni se kad vozis caddya majstore :D

    BTW, tapatalk propao skroz, ne mogu se ni pisati postovi nikako dok se ne pretplatis.