All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Normalna stvar na zapadu. Nemaju ni ljudi ni vremena da ganjaju naplatu i onda prodaju dug nekoj firmi. Ne mozes ti uplatit kome ti hoces kad grad vise nema nista s tim dugom.
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    150 hiljada ili 10 godina je servisni interval. Mada malo ko vozi toliko...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jos jedna zanimljivost je da bih ovo uplatio moram imati devizni racun, druga opcija je da moram otici u Hrvatsku da uplatim :D
     
  4. p4ja

    p4ja Komšija

    upali auto provozaj se malo, tipla to i nazad :)
     
    ibran and dmr like this.
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Danas sa jaranom išao da pogleda neka auta, i kupio Astra H 2010 godina, 1.4 benzin, ovdje kupljena. 53k KM prešla. Baš fi o auto. Daleko bolje od svih fabia, pola i Ibiza koje smo gledali.
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pa zar nije ona u klasi golfa svakako? A i benzin kod nas u BIH tabu tema radije ce placat dizne zamajce i sl. sranja prelazit 5k godisnje sa dizelom po gradu nego da mu benzinac trosi 2l vise :D
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    130KM dijelovi za mali servis, sve sa uljem :D pa mjesecno da ga radis :D

    A jeste u klasi golfa, zato je i bolja od svih ovih drugih sto smo gledali.
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ako tako malo prelazi može deset godina vozat a da ne zamjeni ni dizne ni zamajac ;) Kupovina benzincq možda ima smisla kod novog. Polovan benzinac i dizel su vrlo blizu cijenom, pogotovo ova auta do 10 000 KM.
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ali nije ista cijena kvarova i odrzavanja.
    Benzinci imaju osjetno manje kvarova i dijelova koje treba mijenjati nego dizelasi,posebno ovi izraubovani po oglasima, gdje ti treba jos 5000 KM da sve popravis i zamjenis kada ga kupis
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma nije bilo ni logike ni racunice da kupi dizela...
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    1.4b top motor. Das gas a ono nista,di si tu si

    Ako zivi negdje na bistriku,sirokaci top za otic u grad al vracanje je malo skakljivo

    Za ravnice i do dvoje u autu moze posluziti,ostalo 0.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    On je garant u ravnici,jer je ciljao na benzinca a zna se da su ispod 1.8-2.0 za ravnice
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kod mene je 1.6, mogu misliti kako ide taj 1.4
    Sa druge strane ja svima preporucim to auto kome ne treba ništa posebno od tačke a do tačke b. Mogu se naći 2012-13 sa originalnom kilometratom za male pare.

    Trap je kao napravljen za ovih naših puteva, održavanje smiješno. Mene ulje i filter izadje 100km, a i svi ostali dijelovi su povoljni.

    Evo sad u jednom danu prešao 700km 6.3 prosječna, preko romanije pa tamo dalje za Srbiju još sam vozio kao manijak. Na auto putu 7.1 grad ne znam, može biti 8-9 to je skroz ok ako se uračuna da sam u pet godina imao jedan kvar od 150km

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma


    Ma vidi, momak zivi u gradu, ne zivi na brdu, a i iz ravnog je grada :D kad ide kuci ne penje se po vrletima. 1,4b 90KS za prvo auto, i teskog pocetnika, mjera. Ide Astra slatko, ne ocekujes sad da obara brzinske rekorde ali i ona na auto putu moze 130 a na magistrali 80... nece on sad obarati rekorde sa njom.

    A bitno mu je mala registracija, jeftini dijelovi i jeftino odrzavanje.. a mislim da ovo ispunjava te uslove. To sto ce litar potrositi vise, mislim da vrijedi...
     
    Ronaldo_9 likes this.
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Mjera za tako nesto.
    90-100 konja je ok za normalnu voznju.
    Uz vise konja ide i veca odgovornost za volanom i veci troskovi odrzavanja,potrosnje,itd.

    I ja cu opet uzeti benzinca,ako nadjem sta u dobrom stanju.
     
  16. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Problem je sto vecina moderni benzinaca ima sva ta sranja koja ima i dizle tako da jedina stvar ako uzimas benzinca gdje mozes ustediti jest da uzmes obicnog (bez turba) s max 90-100ks (Vecina preko toga ima plutajuci) i da uzivas.

    Ti mali benzinci su super za grada i ako si sam, Voznja na otvorenoj s klimom ljeti, vise osoba, pogotov ako imas uzbrdice to je patnja osim ako ne volis vozit u koloni 40 km/h ili pravit kolonu.
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Meni je baš suprotno. Kad sam natovaren moram ga uzbrdo držati na 3-4k obrtaja I nabit brzinu da ne gubim momentum i onda naletim na dizlu koji mili uz brdo i sjebe me

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  18. nivla

    nivla Komšija

    obrtni moment na malim dizelima beton, nizbrdo isto tako dobro kocenje motorom u odnosu na malog benzinca, kompresija cini svoje
    mene na ovom 1.6 tdi iako ima vise konja od 1.9 tdi nervira losija kompresija sto se osjeti kad kocis motorom nizbrdo, kod 1.9 ne moras prikocit, na 1.6 moras
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ubaci u prvu pa da vidis kocenja nizbrdo :D
     
  20. nivla

    nivla Komšija

    ubacim, al na 1.6 to nije to ni blizu 1.9, otprilike ispadne ko da je na 1.6 tdi neka medjubrzina izmjedju 1. i 2. u odnosu na 1. iz 1.9