All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa uzmi eto i zaradi,ako je tako :D
     
  2. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nemam 100k, odmah bih ja :D

    Kod nas ima jedan, ali na stranim tablama, 2017 i pita 195k KM, a mislim da bi mu lakse bilo prodati na nasim, mada je vala zacijenio za 2017tu
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Gtr se 2009 uzme, i ha čas se sredi da bide 2023 :D

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    [​IMG]

    Nije neka kamera :) al dzaba opet lijep :)
     
    p4ja, Eldorado, Reznor and 4 others like this.
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Upadljiv ko i ja sa crvenom :D

    Iduce uzimam sivo da ne zna selo uvijek u minutu gdje sam bio :D
     
    zoi likes this.
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Normalno da nije neka kamera kad si sve pare u mečku dao.

    Zamjena telefona negdje tamo 2030.g.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma ide i S24 kad je sve na rate :D sto je to on bolji od mecke :)
     
    Eldorado and dino73n like this.
  9. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Put oko svijeta je MORE - KUCA.

    Sto se tice motora i mjenjaca to jest izdrzljivo zato sto je stara provjerena formula.
    (imam dva sluzbena golfa 4 s tim motorom i samo sipaj i vozi)

    Ali ipak treba shvatit da je to platforma golfa, a ne neke limuzine.



    Pa moja 159 tako trosi ako je normalno vozim na otvorenoj, moze i nize ako te usreci saobracaj.
     
    Last edited: Jan 6, 2024
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Alfi se svašta može reći da ne valja, ali JTD su jebeni motori. Onaj 2.4 JTD je strašan. Vozio sam 166 FL od Počitelja do Sarajeva sa tim motorom. Prelijepo auto za voziti
     
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

    Cak stavise 159 im je mozda najbolji model ikad, kvalitetno uradjeno auto, i sam sam sebi htio uzeti SW verziju. Imao sam prijatelja alfistu, vozao 147 pa 159 dugo, nije problema imao, ali je uvezao iz Svice dobar primjerak :D
    I onaj kljuc sto se gurne u slot ne znam je li 159 bila prva koja je to imala, ali vidjeh to jos u Passat Mk6 i evo sad imam isti sistem u A4 B8. Nesto slicno ima i Mercedes, mada malo drugaciji sistem.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kolega kupio 407 slušao ga, hoće on da proda, kaže nizak para često ha hu, rekoh ne prodaji ako se ne kvari.

    Kupi škodu oktaviju mk1, 5000 maraka kasnije voza mamin auto, rekoh šta je sa školom, kaže ostavio je na otpadu nije ni htio nikoga da zahvaljuje :D

    Ali hajde, nekad je mogla na put oko svijeta

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  13. kvaju

    kvaju Komšija

    Posto forum BMW HR nešto ne radi da ovdje pitam.

    Interesuje me BMW E90 (2020-2012)
    Zanima me razlika između
    316
    318
    320
    Jeli to oznaka kubikaže ili nešto drugo? Bune me oznake te, a koliko gledam svima je kubikaža ista.
    Auto bi se vozilo 95% gradske vožnje, jeli svejedno koji od ovih gore se uzme?
    Brzina mi nije faktor, ne planiram se potezati s tim autom
    Vise pitam radi idealnog omjera uloženo dobiveno, radi održavanja i potrošnje.
    Također sto se tiče HP dali znate jeli treba neki od ovih primjeraka izbjegavati ili je svejedno (to je samo snaga zar) meni je i oko 100HP sasvim dovoljno, vise me zanima ima li neki serijskih problema ili slično.
    Također me zanima oko registracije otprilike jeli velika razlika za ovog od 100HP i ovog od 160+HP?

    Možda su nubovska pitanja, ali slabo sam oko ovih auta, pa nemam nekog pojma o tom.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nije velika razlika u registraciji, a ni u potrošnji. Ja bi 320 gledao, jer kako si i sam vidio isti su motori, samo različite snage. Po meni nema razloga 316 da uzimaš, samo manje snage, tj više gasa da ide isto kao 320 na vrh gasa...
     
    kvaju likes this.
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Čuj, put oko svijeta je da sad smijem sjesti u auto i zaputiti se bilo gdje bez ikakve bojazni, .
    Prethodni vlasnik je dosta putovao do Njemačke (Hamburg) i nazad nikad nije ostao na putu, trenutno kupio novu Octaviu 2.0 TDI 4x4 po narudžbi, kaže ako me bude upola slušala kao ova koju smo kupili od njega bit će prezadovoljan.

    Octavia je Golf sa gepekom. Nama služi trenutno dobro, trebaju nam 5 vrata i 600 l gepeka. Kao i pouzdan ekonomičan motor što je 1.9 tdi. Što se tiče potrošnje auto je ravna linija, potrošnja se kreće od 4,5 do 5,5 litara, uslovi, grad, selo, brdo, autoput, prosjek je takav. Prošle godine krenuo na more, iz Vareša, napunio rezervoar u Varešu EP, došao u Mostar na pumpu i kafu, da reko dopunim usput, samo 2,5 litra potrošio :D. Gleda onaj na pumpi i ne vjeruje. Pretpostavljam da je bilo tako jer se cijelo vrijeme spušta sa 900 m.nm na 100 m.nm.
    Održavanje ovog auta je jeftino. Meni je auto konforno, možda je ova A5 facelift (A6) iskakala iz Škodinog arsenala, jer mi se A7 nešto ne doima a stara A5 je nekako plastična.
    Evo kada pogledaš premium Audi A4 B8, vidim da je ista platforma, ne znam što bi to auto bilo bolje od ove octavie, osim to viša opreme koje ima koja meni ne treba.
    [​IMG]
    [​IMG]

    Što se tiče Alfe 159 i to sam gledao, ali to je auto kao BMW, sve što sam našao su se neke budale iživljavale.

    A ja sad samo pitam zašto mi niko ne da odgovor zašto je Octavia najprodavaniji auto u evropi.
    Precijenjena, sranje, kupuju je svi, porodični ljudi, taksisti i firme kao službena vozila.
     
    Last edited: Jan 6, 2024
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nisu bas isti, 316 nema balansno vratilo, 320 ima veci turbo nego 316 i 318, vjerovatno i druge injektore i jacu hp pumpu.
     
    kvaju likes this.
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    A4 i okta nisu na istoj platformi tale macko stara.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Cekaj, jel pricamo o benzincima ili dizelima? :D
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma ko je kad pitao u bosni za benzinca :eek:
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Obzirom da je BMW u pitanju, moguce. Da je Octavia ili Passat, naravno da je dizel.