AMD predstavio 5400+ i 5600+ procesore

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Neso, Dec 13, 2006.

  1. Esh

    Esh HWB

    de dobro je sad, svi smo procitali, nasmijali se i hajde. lapsus, pogresna procjena, svejedno.

    neso je li imas ostatak konfiguracije spreman? sto se amd-a tice, mozes ici samo na x2 / 65nm.
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Sta mu treba bolje od toga?
     
  3. Neso

    Neso Komšija

    Maticnu cu mijenjat 100%.Znam Enise tako cu i uraditi.Definitivno idem na duplu jezgru.Eh sada da li cekat ponude AMD sto se tice 65 nm?Napojna nova mora leci.MS 300W sumnjam da ce ovo sve gurat :wink: a i graficka nova ce da bude tu najvjerovatnije.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    e vidis tu me vec brines, posto mijenjas prakticki sve pa mi nije jasno sto u ovom trenutku ides na amd, osim ako nisu u pitanju sentimentalni razlozi.
     
  5. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    to je ono sto AMD upravo zeli da pomisle Intel i Intel-ovi fanatici :mrgreen:, a onda AMD izvuce AS iz rukava :wink:

    tvoje licno misljenje...sa kojim se nikako ne slazem :) ;)

    prvo bi trebao sacekati da dodju ti procesori do nas, da se formira cijena, pa onda vidi da li se uklapa u tvoj budget...ali je svakako, po meni, bolje uloziti u 65-icu
     
  6. Neso

    Neso Komšija

    Ma ne znam.Navikao sam na AMD :) Medutim ako mi neki Intel x2 ispadne kao povoljnija sansa naravno da cu ici na Intel x2
     
  7. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Bitne su kako i sam kazes PREformanse. :mrgreen:
     
  8. Ace_

    Ace_ Aktivista

    hajde dobro NeTRa1der, bolje je uzeti ono sto je najskuplje i najsporije u trenutku kupnje, jer puno je vaznije sto pise na procesoru i u everestu nego kakve su performanse procesora
    eto jel ti ovo pase
     
  9. iskusni

    iskusni Komšija

    pa ne mogu da vjerujem koji glupi komentari. Neso ti fino idi na ono što je trenutno bolje ako se uklapa u tvoj budžet naravno, ostalo nemoj gledati, jer ako kupiš X2 sada žalit ćeš kasnije. Bolje ti je uzeti bilo koji C2D i onda ga clockat, jer ce performanse biti daleko bolje za svaki mhz za razliku od AMD-a gdje još uvijek performanse nisu na istom nivou ni sa 74-vorkama. Razlog? Jednostavno, intel ima arhitekturu baziranu na principu da za što manje energije daje što bolje performanse, znači Performance per Wat. C2D je za tebe :wink:
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Pa AMD je izmislio tu filozofiju :lol: derali Intela uz duz i poprijeko dok su ovi gulili 150w toplotne dispacije :roll: Jednostavno ploca i procesor C2D varijanta ne moze ispod 650-700km, a to nije malo.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    E4300 ce bit oko 300KM, a Asrock ConroeXfire je nesto manje od 150KM. Za 500KM se stigne kupit i Freezer7 Pro. :)
     
  12. Neso

    Neso Komšija

    E4300 od ovog moj 3800+ koliko je otprilike bolji kad bi gledali u postotcima?Mislim kolika je isplativost zamijeniti ovaj moj za E4300?
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jede ga za dorucak, brise pod s njim, obrije mu gu**ve....ne pada mi na pamet bolja usporedba :D
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    10%-15%

    U igrama 3-10 fps
     
  15. Neso

    Neso Komšija

    A vidi sta mi sulu kaze.Samo 3-10 frejmova poboljsanja :wink: to i nije bas neka razlika onda :roll:
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To vrijedi sam u slucaju da cpu nije usko grlo. A i to zavisi od igre, te nakoim postavkama igras.
    Ne treba zaboravit da je E4300 dvojezgreni. Vec je danas jedan D805 brz kao i tovj proc...a E4300 je do 5% sporiji od E6300, pa ti gledaj...
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    Citao prije dva dana poredjenje, real life aplikacije su bare bare, C2D ag dere u apache serverima i tim aplikacijama. Pusti stivija stvara ti krivu sliku o razlici u brzini, pogledaj kod Qlera kako radi 939 3800X2.
     
  18. iskusni

    iskusni Komšija

    Ako ces clockat kupuj E4300 kada izadje i neku bolju ploču :wink:
     
  19. Nani

    Nani Komšija

    Koji ces djavo mjenjat ista, pa nema tu razlike u 10% u vrh glave i to nije vrijedno nit vremena nit novca!
    Sto sulu kaze nema bez 7 glava nista kupit da je spomena vrijedno!
    Ja ne bih isao ispod 6600 ni u ludilu da ne znam da se kako 6300 kloka. 6600+ploca je milja a to nije malo nikako!
    Prema tome ova manija oko mjenjanja procesora bez razloga je samo odraz entuzijasta foruma ne realne potrebe!
    Za godinu i po kad se budu kupovale zrele DX10 grafulje onda uzmi i dobar proc a sad nemas nista od toga!
    Nego ti kupi 512 rama pa ces vidjet kako leti komp sa gigom ko da si ugradio 6800 DC!
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    realno jace od nanijeve konfe nikom ne treba trenutno.. jebi ti mene ako ista na njoj zastopa...


    a moja konfa je onako solida samo je graficka koci... ali za moje potrebe i ona je super :D cekam da padnu cijene 8xxx seriji pa da to kupim i da se opet smirim na duze vrijeme...


    do sada nije bilo igre koja se nije mogla sutati na ovoj mojoj konfi...