AMD Radeon HD 6000 - oficijelni thread

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Bio_Sam_Zmijanac, Sep 1, 2010.

  1. k0ST

    k0ST Aktivista

    Re: (nije ) Ati (nego AMD) Radeon HD 6000 - oficijelni threa

    btw, ovo ce bit prve kardice sa novim AMD logom - mozda bi moderatori mogli promijeniti naziv teme?
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Re: (nije ) Ati (nego AMD) Radeon HD 6000 - oficijelni threa

    Uvazeno :)
     
  3. GW

    GW Moderator

    I to sa stilom.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Za mene ce to i dalje biti ATI HD6000, a vi kako hocete. :D
     
  5. Juka

    Juka Komšija

    R E S T E P C A :lol:
     
  6. Ludimedi

    Ludimedi Aktivista

    ja mislim da ovi podaci sa nisu tacni :http://www.hexus.net/content/item.php?item=26884 ...

    3870 je za oko 50 % sporija od 4870, a 4870 isto za oko 50% sporija od 5870..(uzeto sa: http://www.behardware.com/articles/784- ... -gpus.html)...

    nevidim razloga zasto bi navedenoj 6870 davali to ime ako ako ce biti slabija od prethodne generacije sa istim nastavkom "870"...(valjda bi se trebala zvati 6770 ili 6750 ako su ove performanse tacne)
     
  7. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Da tako bi inace trebalo biti, medjutim oni su poceli nesto da se zajebaju sa imenovanjem grafickih kao nVidia.
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa to imenovanje grafa se desava uglavnom kad imas izuzetno konkurentan proizvod koji moze da se drzi na trzistu vise od jedne sezone.
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jako slicno kao HD5850 po dimenzijama.
     
  11. Ludimedi

    Ludimedi Aktivista

    ja mislim da ce biti mozda par centimetara razlike od 5870 kako sam ja izmjerio..pogledaj ove slotove za napajanje i mjeri njima koliko ih moze stati na graficku, pa vidi koliko ih ima kad bi mjerio za 5870 ( :D valjda su slotovi isti)
    a isto bi se mozda moglo bolje vidjeti po x16 slotu, al na ovoj slici 6870 se ne vidi x16 slot :(
     
  12. Moncho

    Moncho Komšija

    damn so sexy izgleda :), dodjem mi da je kupim i da je stavim na policu da i da gledam u nju :).
     
  13. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Ovi konektori zajedno sablasno izgledaju (5 komada za 5 monitora). Ako ko nije primjetio ima samo 1 Xfire konektor.
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Vrlo moguce da ne bude uopste razlike. Prema onom sto sam ja procitao barts sjeda pin na pin na pcb od cypress-a, tako da ce vjerovatno biti dosta kartica s istim pcb-om.
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Naredna sedmica je "sedmica za HD 6000". Mozda nesto i legne na recenziju, ali necete biti odusevljeni bas svim informacijama :)
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    ja se nadam samo poboljsanom cfx
    sli je mnogo bolji sada naspram cfx
     
  17. extibo

    extibo Komšija

    Na osnovu cega je SLI bolji od CF-a? Mislim da si ti to pomjesao sa skaliranjem performansi kod odredjenih grafickih kartica.
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    mislis na cijenu, ili? :)
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Rekao sam i vise nego sto sam trebao :) Stay tuned!
     
  20. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa i jesi. Bolje da nisi nista rekao. Ovako nam zabacis mamac i pustis nas par dana da grizemo uprazno :)