AMD Radeon HD 6000 - oficijelni thread

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Bio_Sam_Zmijanac, Sep 1, 2010.

  1. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    Re: Ati Radeon HD 6000 - oficijelni thread

    http://techpowerup.com/130710/AMD-Barts ... tured.html
     
  2. Riddick

    Riddick Aktivista

    Re: Ati Radeon HD 6000 - oficijelni thread

    Da, uzeo je dobru lovu i izgubio dosta simpatizera. Koliko li ce tek biti visoke cijene nove serije... :roll:
     
  3. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Re: Ati Radeon HD 6000 - oficijelni thread

    Izgubio simpatizere? Samo debili se loze na pricu "AMD vise volim i platio bih 100 maraka vise samo zbog loga", "Nvidia me dobro sluzi i bolja je za gamere, AMD-ove kartice ne treba ni gledati".
    Ko ima bolji proizvod, moze diktirati cijenu. Onaj sa losijim proizvodom mora rusiti svoju cijenu da bi ostao konkurentan :wink:
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Ati Radeon HD 6000 - oficijelni thread

    Cijene HD5800 kartica ce nakratko pasti, onda ih ubrzo vise nece biti u prodaji.

    Ono sto ce morati pojeftiniti su Nvidia-ine kartice, pogotovo GTX470 i GTX480.
     
  5. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    Re: Ati Radeon HD 6000 - oficijelni thread


    Znam, ali to je tako kad je novac u pitanju. Moglo im se stvarno sa 5xxx serijom, jer prakticno do skoro nisu imali odgovor iz suparnickog tabora. Ipak su oni firma kao i svaka druga... profit je na prvom mjestu. Eto recimo nvidia prodaje GTX 460 za nesto oko 200 eura (govorim o cjenama vani), a AMD 5850 trenutno za oko 220. To je taman nekako srazmjerno odnosu cjena-performanse. E sad, to sto je nvidiji trebalo godinu dana da izbaci konkurentnu kartu, to nije AMD-ova krivica. Oni su samo fino iskoristili situaciju, kao sto bi uostalom svaka kompanija, i drmali cjenama sa ovom serijom.
    Nadajmo se da ce cjene nove serije biti razumne.
     
  6. Riddick

    Riddick Aktivista

    Re: Ati Radeon HD 6000 - oficijelni thread

    Pod simpatizere nisam mislio na ATI fanboys!! ATI mi je bio drag jer su im kartice, u meni cijenovno intresantnom segmentu, bile best buy! Sad je red na Nvidiju da pravi best buy kartice, a sto i cini sa GTX460 1GB :) BTW ne vidim smisao davati za karticu preko 450-500KM kad im vrijednost znacajno opada.
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: Ati Radeon HD 6000 - oficijelni thread

    Nije ovdje problem sa ATI fanboys vec sa Nvidia Fan Boys
    Ne znam sta napadate AMD ili ATI
    Cuj Nvidia ima bolje kartice...ja samo znam da im je jedan cip ispao kako treba i to ovaj 460GTX
    470 i 480 su po meni zivo smece trose griju se i biti ce problem da nakon dvije tri godine kartice se jednostavno kvare zbog visokog TDP-a i bolji je dosta HD 5870 cip....
    od AMD ne bih ocekivao dizanje cijena vec zamjenu 5xxx sa 6xxx serijom koja ima samo poboljsanu tesalizaciju i brzu memoriju i sabirnicu...

    sad OT
    Radeon HD 6770 (BARTS XT) unless AMD decides to change its naming scheme at the last minute.
    The card should have a 256-bit memory interface and, according to rumours, an 80% to 100% increase in memory bandwidth when compared to the previous generation.
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  8. FaruK_XL

    FaruK_XL Aktivista

    Re: Ati Radeon HD 6000 - oficijelni thread

    Nije ovdje problem sa ATI fanboys vec sa Nvidia Fan Boys
    Ne znam sta napadate AMD ili ATI
    Cuj Nvidia ima bolje kartice...ja samo znam da im je jedan cip ispao kako treba i to ovaj 460GTX
    470 i 480 su po meni zivo smece trose griju se i biti ce problem da nakon dvije tri godine kartice se jednostavno kvare zbog visokog TDP-a i bolji je dosta HD 5870 cip....
    od AMD ne bih ocekivao dizanje cijena vec zamjenu 5xxx sa 6xxx serijom koja ima samo poboljsanu tesalizaciju i brzu memoriju i sabirnicu...

    U potpunosti se slazem sa Taletom.
     
  9. Chem

    Chem Komšija

    Re: Ati Radeon HD 6000 - oficijelni thread

    Prema referentnom hladnjaku meni se čini da neće biti plaho vruće gafe
     
  10. GW

    GW Moderator

    Re: Ati Radeon HD 6000 - oficijelni thread

    Nije ovo referentni hladnjak.
    A i grijanje ti je bolje gledati po količini i tipu PCI-E napojnih konektora.
     
  11. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Re: Ati Radeon HD 6000 - oficijelni thread

    Kojih na svu srecu i nema bas puno. :lol:
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Ati Radeon HD 6000 - oficijelni thread

    Valjda nece ici preko 150W kod ove HD6700 serije. Niti preko 220W kod najjace single GPU kartice.
     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: Ati Radeon HD 6000 - oficijelni thread

    da ga okrenes naopako ne moze biti gore od 470/480
     
  14. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Re: Ati Radeon HD 6000 - oficijelni thread

    Pa da nece, ne bi djaba stavljali 2 6-pinska konektora. Tako da ce vjerovatno i ici bar dotle sa velikim overklokom.
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  16. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    Re: Ati Radeon HD 6000 - oficijelni thread

    http://vr-zone.com/articles/-rumour-amd ... /9931.html
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Ati Radeon HD 6000 - oficijelni thread

    Ako je ovo istina, moguce je da ce HD6970 (najjaca single-GPU kartica, po novoj nomenklaturi, da ne bude zabune) unistavati cak i HD5970. To bi bilo odlicno.
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: Ati Radeon HD 6000 - oficijelni thread

    to bi fakat zgazilo nvidiu
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Re: Ati Radeon HD 6000 - oficijelni thread

    Jos glasina:

    [​IMG]
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: Ati Radeon HD 6000 - oficijelni thread

    e ovo se zove boost u perfomansama