AMD Radeon HD 7000 - oficijelni thread

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by NAILS, Nov 8, 2010.

  1. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    Kako propao, $10.56 trenutna cijena. Pri trenutnoj cijeni i trenutnom ucinku, dvije 7870 bi se otplatile za 4 mjeseca minus struja.

    Nema hljeba bez motike, ta "konstanta" mi je bila jaka kao gravitacija medjutim bitcoin je fakat paradoks.
    Cak se vise i ne moram peglat' na Mt. Gox, fast cash instant isplata na paypal, 1% dazbina.
    Nazalost, najvjerovatnije ce se trziste srusiti kad Butterfly Labs krajem godine izbaci Jalapeno na trziste, ~3.5GH/s, $150, USB.
    http://www.butterflylabs.com/products/
     
  2. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Znaci sa strujom, pola godine, 24/7 drndanja :D Ma ne dolazi u obzir.
    Ovdje je bila poplava 5850 i 5870 prije pola godine kad je bitcoin crasho zadnji put.

    Najzalosnije je sto sav taj CPU time ide na bitcoin, bilo bi fino da su se integrisali sa FOH ili slicno. Da je barem korisno.
     
  3. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    Korisno? Ziher je korisnije od furmarka :mrgreen: Meni jest' korisno, kad mjesecno legne $100 (6950 u starom kompu i 7950 u ovom) a to i nije 24/7, vec je blize ~22/7. Savim je u redu biti humanitarac i podrzavati SETI i FOH ali ne vidim kako je to validan argument vs. bitcoin. A i nije jedina korist bitcoin, glavni razlog za GPU su igre. Pri 1440p, high end kartica je neophodna, razlika od GTX 6xx kartica je sto AMD kartice nude povrat gubitka vrijednosti via bitcoin.

    Pitanje je to izbora. Svi znamo mane i vrline SLI/Crossfire konfiguracija. Meni je crossfire primamljiva opcija, naravno ne vazi to za svakog korisnika. 2 7870 sigurno fino ugriju prostoriju, zarade nesto novca usput a i omoguce najbolje postavke u igrama. Opet, nije to idealno svima. Dovoljno je biti MMO ovisnik i sve kalkulacije odmah padaju u vodu. Ali za nekog prosjecnog korisnika ipak je to win-win.
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Sto se tice grijanja sa dvije HD 7870, barem ovih Sapphire modela, ugrijat ce prostoriju nakon nesto vremena, ali nije nista strasno.

    Same grafe se vrte oko 65-68C(gornja), 60-62C(donja).
     
  5. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    Upravo primjer koji sam gore naveo. Brzi je tvoj set up od bilo koje single GPU. Jos aki si na 1080p/1200p, 60 FPS s lakocom u vecini igara.
    Mjesecno bi sigurno 9 bitcoina pravio to sa duzim pauzama za gaming.

    Podigni voltazu, OC, pokreni bitcoin i slobodno ugasi grijanje u Oktobru :D
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Da strasno je brz, ali tako mi je krivo sto ne mogu taj ULPS izgasiti.

    Probao sam karte zasebno nema toga freeza u GPU-Z, samo kada je CFX i kada je ULPS izgasen, jbg imam jos par trikova, ako ne uspiju pomirit cu se sa sudbinom.
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sena na stock klokovima na svojim grafama............ it's f*ckin unbelievable.

    Tacno bi volio da ne nadjes caku da to ugasis pa na konacno budes rahat. Zamisli si par mjeseci bez klokanja.....udebljao bi se 5 kila :D
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Mogu i ja sa tim clockati. :wink:

    Zapravo jedino se borim zbog odlicnog MSI OSD, koji je odlicna stvar.

    A malo jezivo izgleda, kod druge grafe i ventovi iskljuceni. Ono vidis cijeli racunar radi, a ono grafa ne.
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo i ja se navalio na Bitcoin, sto dere ova HD 7870, covjece brze nego dvije GTX 590(jedna HD 7870 u pitanju, dvije bi razvaljivale guzove).
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo mene sa problemom

    Znaci MSI 7950 OC model.

    Problem je sićušan al dosadan.A grafa je u pitanju 100% ili neka caka u biosu maticne za koju ja ne znam.Inace nikad ne gasim komp.Power opcije su podesene da mi se display gasi poslije 10min mirovanja a komp nikad i od neki dan kako sam ubacio grafu u jutro nadjem komp kako miruje al ne pali se na dodir miša.Mrdaj tamo vamo nema slike.

    Onda probam u power opcijama nastimati da se display ne gasi nikakao a ja ga ugasim na dugme i u jutro sve u redu.

    Znaci problem lezi ili u driveru grafe ili nesto u biosu al ne znam ja sta je to. Ako neko ima ideju nek puca a ako nema onda cu se zadovoljiti gasenjem monitora na dugme.
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Je li se samo ugasi monitor ili mozda udje u sleep pa se ne moze vratit?
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne udje u sleep,radi komp normala samo monitor koji je ugasen nece vise da se upali.
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Mozda disk ode u sleep, pa nece da ga probudi. Pogledaj sta pise za disk u power options.
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nije disk 100%,probao sam sa laptopa pristupiti shareovanim fileovima na disku u desktopu i to radi,znaci komp je ukljucen i sve radi samo slike nema.
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Eh onda jos probaj reinstall drivere od graficke.
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    To sam uradio prije postanja problema.
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Jedino da uradis clean pa install nanovo. I jos provjeri sta ti stoji za USB settings u power, mozda ti se mis/tastatura uspavaju :D
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    99% da je kompletan OS u bedu al male su sanse da cu ga reinstalirati,proslo je kroz njeg jedno 5-6 grafa i to svaki put ATi pa Nvidia i integrusa izmedju tako da je po pitanju drivera citav haos u kompu. Sigurno 2,5 godine nisam reinstalirao OS.

    A naravno ocistio sam sve u safe modu driver sweeperom,pa nanovo instalirao.
     
  19. Mujka

    Mujka Komšija

    nemoj dzaba formatirat :D neces popravit XD
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ma sad ćeš ionako ići, i onda kad se vratiš nabaciš Piledriver i reinstaliraš sve fino i uredno :mrgreen: