AMD Radeon HD 7000 - oficijelni thread

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by NAILS, Nov 8, 2010.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Super je to! Kod mene sad ide i do 68 po vrućinama ali voltaža 1,225V fan ode i na 80%. Pravo da ti kažem mrsko bi mi bilo prčkati jer je ta temp p***** dim za grafu.
     
  2. goldi

    goldi Aktivista

    Fenomenalno za taj klok takva temeratura u igrama a fan na malom broju okretaja pretpostavljam da se na 35% fan ne cuje?
    Moze li preko 1100mhz sa dodavanjem jos napona?
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ventilator je necujan na ovim brzinama..

    Preko 1100MHz nisam probao niti namjeravam,sa ovim sam sasvim zadovoljan jer na 1100/1750MHz karta je brza od GTX680 ili HD7970 GHz modela (1050/1500MHz)..
     
  4. goldi

    goldi Aktivista

    Sigurno je brza od HD7970 ghz i gtx680 na tim taktovima cak ja mislim i sa 1100/1500 bila bi tu rame uz rame u egalu.
    Memorija me iznenadila da ide tako visoko predobro 1750mhz :lol:
     
  5. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    Bitcoin fercera pri 1100 na 1031v, 580 MH/s. Za igre promjenim profil s istim postavkama, 1100/1575 ali voltaza mora biti 1.071v za Furmark, sve ostalo je stabilno i na manjem naponu.
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    Temperature?

    Kod mene na 1100/1750Mhz (1.1V) max temp u BF3 je 58C, Crysis i Crysis 2 63C max (fan ode do 40%)..
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Taj DCII ima veci cooling kapacitet nego TFIII.
     
  8. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Po cemu li si to zakljucio AnstajnU :smt003 :smt005
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja mislim da ima vise pipa, i da je opcenitno sam hladnjak veci iako nisam radio direkt usporedbu nikada, ventovi su veci isto (opet nisam 100% siguran).

    Kako uljece o odbranu TFIII. :mrgreen: :mrgreen:
     
  10. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    Ovo kuciste je malo s losim strujanjem zraka. 74C, ~62% auto fan pri bitmining sa -w 256 -f1 extra flag. S tim da mogu samo osnovne stvari kao browsing i media pri ovoj voltazi koristiti, sve imalo zahtjevnije aplikacije moram voltazu dizati barem na ~1060v.

    Kontam HAF X uzeti pa nek stoji dok izadju next gen CPU i GPU.
     
  11. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Nisam uzeo 680 dcII jer je bila skuplja 150e od ove sto imam sada ;)
    Ne moras bas diplomirat ETF da skontas da DCII ima veci kapacitet hladzenja :p
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    HAFX majka. Ne mores fulat sa njim peacemaker, ali ipak je papreno skup sada ovde, poskupio na 430KM, tako da se po meni sada ne isplati, bolje uzeti HAF 932 Advanced.
     
  13. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    Koja patnja zadnje 3-4 sedmice. Ja prerovio oglase i uclanio se na dva dodatna foruma trazeci 932 pa 932A i na kraju HAF X. Svi pokusavaju prodati lokalno a s postarinom ni kupcu ni prodavacu ne odgovara, samo $20 razlike izmedju polovnih i novih.
    Puk'o mi film maloprije i na CM stranici narucio HAF X refurbished za $109. Imaju i HAF 932 refurbished za $59: http://www.cmstore-usa.com/haf-932-stee ... furbished/
    Ne bih ni trazio polovno nisku cijenu da ne namjeravam opremiti kuciste najboljim fanovima koje budem nasao.

    Barem sam dobro prosao na PSU, Antec Sig 850 za $75 :mrgreen:
     
  14. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Sto ce ti bolji fanovi od onih koji su vec na mjestu.
    200mm, tihi, ventilacija na nivou.

    Ja imam 3 u mojoj 922ci. Imas one air penetratore od 180mm ali doce te ko i cijeli hafx.

    Gdje uze signature za 60 e ?
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Gdje ti zivis? Jeli u BiH?

    Jer ako jesi, kako ti se isplati placati shipping za vecu robu?
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Mislim da je spominjao da je iz USA :p
     
  17. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    Ja sam s druge strane bare, mada to ne znaci nista. Ima vas domacih koji odrijesite kesu vise nego dijasporci :mrgreen: Sjecam se ja kad je Nani sastavio sistem, nije mu bilo ravnog ni na jednom kontinentu. Inace, odavno sam clan na forumu nego sam izgubio login.
    Necu ja ovaj stroj sastavljati dok ne izadju next gen CPU i GPU nego kupio sad kuciste napojnu i periferije da se imam cime zabaviti, mozda neki mod napraviti. ABD, ja i supruga planiramo porodicu uskoro, kad on/ona dodje, nece vise biti ni vremena ni para :)
    Ja inace kupujem komponente i periferiju na Anandtech, [H] i TPU forumu.

    Da se vratim na temu, je li neko od forumasa stavio vodeno hladjenje na 7xxx karticu? Neki tvrde da je moguce postici i 1350/1700 ukratko a 1270/1750 24/7.
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    1350 na core ti treba debela sreca cak i za bench, vidio sam svega par karti koje mogu na tu frekve.

    Nekako okvirna cifra je 1250 MHz sa vodenim za everyday i 1270-1300 MHz za bench. Memorija se otprilike isto clocka i na vodi i na zraku, samo LN2 boosta memoriju.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Realno je 1200MHz nekakav realan plafon za ove kartice.
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    A cuj, sve zavisi od graficke do graficke, bas znam jednoga lika koji ima dvije HD 7970 i cak sa 1.3V nece preko 1170 MHz za everyday.

    Onako okvirnu cifru sam izvukao iz OCN HD 7900 cluba.

    Ali svaka preko 1200 MHz pocinje da se pati, neka vise, neka manje.