AMD Radeon R-200

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Sena, Aug 21, 2012.

  1. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Koliko bi u biti mogla fpsa pravit u npr far cry 3 s jacim procesorom? Iskoristavam li bar 60% snage grafe sa ovom konfom? Doduse i ploca mi je stariji model, pa vjerovatno to pogotovo zeza. Al bit ce upgrade i toga.
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Na toj maloj rezi, tesko da iskoristavas i 30% grafe.
     
  3. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ako ništa ako ti nije OC-an CPU , OC-aj ga malo mozda malo prodise, ali opet za tu grafu treba jaci CPU..
     
  4. adsubzero

    adsubzero Komšija

    I kod mene isto zeza Far Cry 4, iako imam 40-50fps (sve max postavke) igra djeluje bas lose i nije fluidno, dok recimo kod nekih drugih igara i sa manje fps bude fluidno. Sta drugo da zakljucim nego da je igra uzasno lose optimizovana.
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Igra favorizira nvidiu.
     
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Nadam se da ste skinuli patch za Far Cry popravljeno je dosta stvari.
     
  7. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Ja za far cry 3 jesam, 1.5, poboljsalo je grafiku duplo, i dodala se opcija za dx11, bez patcha je samo dx9.
     
  8. Pionir

    Pionir Overclocker

    AMD developers confirm Radeon R9 380X with HBM memory

    AMD Radeon R9 390X Speculation Specifications:
    [​IMG]
    [​IMG]

    From the looks of it, the 300W GPU SOC which features the HBM specifications would be integrated inside AMD’s next generation flagship Radeon R9 390X graphics card whose specifications have been leaked from various sources before however it’s hard to say whether any of the listed specifications are true

    Read more: http://wccftech.com/amd-taped-radeon-r9 ... z3P6Gery4D
     
  9. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Nadam se da će nešto srediti u vezi temperatura kartica, ova serija R9 im je očajna.
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jasta, temp su grzone, na vodi meni isle do 60C, pa cak i vise ljeti, ovako sa gtx 980 oko 42-44C i to overvoltane, znam dok sam imoa gtx 780 isto su bile slicne temp.
     
  11. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Dok imaju performanse meni paše, nesmeta temperatura dok je ispod 85-90°C jer to one mogu
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zna li neko otprilike (da ne tražim i ne pitam po stranim forumima), može li Cooler Master V700 napajanje biti dovoljno za dvije referentne R9 290-tke (non-X). Mislim da je u stanju bez problema kontinuirano isporučiti cca 750W (gasi se na 850W). Zahvaljujem.
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    Moze bez overclocka na karticama.

    R9 290 trosi 260W peak, 240W Avg. Testirano u Metro Last Light na TPU)

    http://www.techpowerup.com/reviews/Gigabyte/GeForce_GTX_980_G1_Gaming/25.html

    Znaci dvije bi trosile max 520W sto ostavlja 180W za CPU, MBO i RAM.

    naravno u CF oba GPU-a nikada nece biti na 99% tako da komotno mozes odbiti oko 5% na procjenu od 520W, sto je oko 500W.

    Sto se tice procesora i ostatka sistema, npr kod mene bivsi 3770K na 4.5Ghz (1.20V) u P95 trosio je 200W iz uticnice za cijeli sistem , sto je oko 170W iz same napojne (preracunato na efikasnost moje napojne).

    Naravno opet CPU u igrama nece biti na 100%.

    Moja procjena je da moze to funkcionisati, ne mozes naskoditi nicemu , ako napojna ne podnese load iskljucice se i to je to.

    Poredjenja radi ako ti nesto znaci kod mene 4930K @ 4.4GHz (1.31V) i GTX 780 @ 1150/1600 (sama grafika trosi 260W) iz uticnice vuku 470W max u Crysis 3, sto znaci 420W max iz napojne.

    Teoretski mogao bih dodati jos jednu GTX 780 sa istim OC i da budem na max 700W iz napojne.
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jel ko skoro skidao drivere sa ofishl stranice,evo vec dva tri puta pokusavam u razmaku par dana i svaki put se pocnu skidati brzinom od oko 100 i koji kb/s i odustanem,ko ce cekat da se skine skoro 300mb,torrenti pice bez problema kao i sve drugo,znaci nije do mene.Jel to bjednici ogranicavaju brzinu na svojim serverima,da ne trebam uplatiti premium da skinem driver?
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

  16. Pionir

    Pionir Overclocker

  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    PRobam i guru i techpowerup i ista situacija kao i na njihovoj stranici,100 i koji kilobajt i ne bude mi mrsko otic na NVidia i probam kod njih i ide 750kb/s,inace net mi 6Mbit,znaci slijedeca grafa u zelenoj boji :D
     
  18. Majesco

    Majesco Aktivista

    To je nesto do tebe, meni sa AMD stranice ide punom brzinom.

    [​IMG]
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Lako moguce,ne do mene nego do mog provajdera,koristim lokalnog wireless provajdera koji inace koristi BHtelekom kao nadprovajdera,nikad nije bilo nikakvih problema,vec skoro dvije godine sam kod njih i sve je radilo kao sat. Sad zovem brata da proba kod sebe skidat driver sa istog mjesta i kod njeg ista situacija,jedva 100kb/s a na istom smo provajderu. Sutra zovem da prijavim problem.
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma