AMD Radeon R-200

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Sena, Aug 21, 2012.

  1. Pionir

    Pionir Overclocker

    Hvala-hvala.

    Radi, ali nema puno izbora jer su 16:9 + 16:10 kombinacija, zapravo ima samo 1920x1080 bas previse...
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    valjda je to do kartica, vidim 290ke mogu i na 4k. Kod mene max 2560x1600, nije lose.
     
  3. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Izgleda da zavisi i od monitora, pošto je kod mene reza monitora 2560x1600 ja nema VSR, al i prije izlaska Omege drivera ja sam preko registrija uspio povećati rezu na 3200x2000 što je i max za R9 290.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

  5. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Jučer ih izbrisao nešto mi brljavilo sa Firefoxom, al sve jedno opet nisam imao opcije za VSR, a i šta če mi 4K kad ova jedna nije dovoljna za 4K, 2560x1600 vrh za ovu grafu.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa dobro ima nezahtjevnih igara, bilo bi dobro imati 4k. Nego cime ti je spojen monitor, neki kazu da mora biti DP ili hdmi za 4k pa probaj.
     
  7. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Vjerovatno je do toga a ja to nemam, spojen na DVI-D.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    mada mi to nema logike jer grafa i dalje salje 1080p ili u tvom slucaju 1600p signal ka monitoru.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kod mene je najveca reza 3200x1800. Uglavnom koristim 2560x1440.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Mozes na jednostavan nacin dodati jos reza, evo ja sad dodo 2720x1700 :). Nadji u registryu DALNonStandardModesBCD1 key i otvori ga i na dno u novoj liniji dodaj rezu koju zelis.
    http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=397985
     
  11. Pionir

    Pionir Overclocker

    Strasno :D

    ovo sad postalo "piece of cake", ih kako ce ovo sve biti kada DX12 dodje i nastimas opste ludilo :D

    u nekoj blizoj buducnosti "vrijeme" ce postati najvredniji faktor, ko ima toliko vremena da igra sve te "dobre" igre, ima ih moreee :D
     
  12. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Mislim da nije ništa drugačije nego sada, i sada je vrijeme ograničavajući faktor, dobrih igara ima i sad na pretek.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako da na laptopu prebacim sa intelove integrisane na AMD HD8750 kartu ? Nema mi one switchable graphics opcije niti power sekcije u CCC-u. Instalirao sam nekoliko drajvera ali sve isto. Samo vidim kartu u gpuz, info za nju i to je to. Treba mi za HDMI izlaz. aptop je Lenovo G500. Do sada sam koristio win8 pa prebacio na win8.1.

    I super je ova amd podrška sa drajverima. Zadnji drajveri izasli prije godinu dana.
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja bih u device manageru disableovao intelovu.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Pokusao sam sve, izgubio sam citav dan ali HDMI ne radi. Vecina AMD drajvera uopste nerade na win8.1. Samo se na startu prikaze error da se nisu podigli. Cak ni oni sa lenovo sajta. Morat cu ga vratiti na win8.
     
  16. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Zar to nisu jedni te isti driveri za 8.1 i 8?
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Vjerovatno ali ponasanje laptopa sa 8.1 i 8 winom je nebo i zemlja. Poslije sam se sjetio da sam prosle godine prvo digao 8.1 i da sam imao konstantne BSOD zbog drajvera.

    Sada je bilo bez BSOD ali drajveri "jedva" rade. Ruše se itd. Tako da sam se vratio na win8. Malo sam guglao i vidio da neki nisu nikada uspjeli aktivirati HDMI na 8.1.
     
  18. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Isti sam problem imao na Dell 3650, znaci 7, znaci dell driver, znaci zaboravi upgrade

    :smt003
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja sam dobio 10+ FPS u pcars od zadnjeg patcha. Baš sam podigao AA jer sam imao fore.

    Mozda je i jedno i drugo.