AMD RX 4x0 series - Polaris

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by mobsterc, Jun 1, 2016.

  1. Majesco

    Majesco Aktivista

    Je li neko od vas koristio RX 460 u starom racunaru koji ima obicni BIOS, a ne UEFI.
    Citam po internetu podjeljena misljenja i neki kazu da ne radi, a neki opet da radi, na youtubu imaju snimci kako ljudi ubacuju kartu u racunar koji nema UEFI BIOS i radi bez problema.
    Koliko vidim isto je stanje i sa GTX 1050, interesuje me radeli ove nove graficke u racunarima koji imaju cisti BIOS, a ne neki hibridni UEFI BIOS, jeli neko od vas proba u starom racunaru?
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ne kontam sto ne bi radilo. Kod mene je neka serverska ploca sta vec nema uefi vec legacy bios a amd je grafa generacija starija od te grafe.
     
  3. Majesco

    Majesco Aktivista

    Navodno sve RX 400 i 500 serija, isto tako je i kod GTX 1000 serije podrzavaju samo UEFI BIOS
    Zato me i zanima jeli rade ove nove karte na plocama sa starim BIOS-em
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Prijatelj ima 1050Ti u kombinaciji sa starom P5P55D pločom i radi uredno.
     
  5. Majesco

    Majesco Aktivista

    Nista, onda kupit pa viditi jel radi.
     
  6. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

  7. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Cijena ?
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    $1200 i $1800 respektivno.
     
  9. igor.g

    igor.g Komšija

    700 dolara custom 1080ti ne kontam cemu ova cijena ako ce biti bare-bare u igrama, ovo flop a nije ni izaslo.
     
  10. electro_p0wer

    electro_p0wer Novi član

    RX 480 i 470 rasprodane kod dilera na OLXu zbog ethereum mineanja , ti ljudi su dno dna , cak su cijene GTX 1060 porasle u odnosu na sredinu aprila.
     
  11. efo

    efo Komšija

    Zasto su dno dna? Ponuda potraznja prijatelju. I njima je nabavna malo skuplja odnedavno
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Situacija je takva u cijeloj regiji, ne samo na olx-u.
    Par ljudi sa drugog foruma je uspjelo napraviti upgrade sa RX470 i 480 na GTX1070 za vrlo sitne pare.
     
  13. electro_p0wer

    electro_p0wer Novi član


    Zato što su pokupovali kartice kad je ethereum skočio preko 150$ i počeo da se pojavljuje u vijestima,da su oni kupovali kartice kad je on bio ispod 50$ rekao bi da je pametna investicija,ovako se nadaju da će preteći bitcoin dok mineaju smiješne količine i misle da će se obogatiti preko noći,to su većinom set upi po max 12 kartica sa kojim neće dobiti nazad uloženi kapital ni za 6 mjeseci. Ovako su samo sjebali tržište i napuhali cijene ne samo AMDovim karticama nego i nVidijinim. Uzalud bačene pare i sigurno će trebati dva mjeseca da se cijene vrate na stare. Get rich quick scheme na koji su pali.
     
  14. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Bez da komentarisem ostalo, navedi mi jos neku investiciju koja se vrati za 6 mjeseci?
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Meni ovo rudarenje lici na dobro smisljenu taktiku AMDa, cim nemaju konkurentne grafe odmah skoci cijena miningu :)
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sumnjam da njima to ide direktno u džep. Krajnji kupci i distributeri imaju profit.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kako god ostaju u igri, eto cak se i bolje prodaju od nvidie :)
     
  18. Majesco

    Majesco Aktivista

    Zna li neko gdje se moze nabaviti Sapphire Nitro+ RX 480 8GB model, nova ili polovna, iako je nova pozeljnija?
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    pik vidim ima jedna polovna 700KM :)
     
  20. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Gdje drugo nego na piku...
    Imam i ja jednu za 700 :D