Aneks (Blic.net) press konferencija @ HWB

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Esh, Mar 31, 2010.

  1. Esh

    Esh HWB

    Link: http://www.hardwarebase.net/reportaze.p ... taza_id=94
     
  2. Mujka

    Mujka Komšija

    pocelo je :)

    slovenci ftw
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Samo wireless il samo fulo nesto?
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Da, u pocetku samo wireless opcija, poslije uz nove pakete moguce je da se ponudi i preko cable.
     
  5. Mujka

    Mujka Komšija

    dovoljno za pocetak :)

    samo da ove smrde skinu sa trona
     
  6. perke

    perke Aktivista

    cuo sam da namjeravaju da kupe nekog kablovskog operatera iz Sarajeva da upotpune uslugu

    ako uskoro pokriju Ilidzu i ponude sve one pakete, prelazim
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    dođite u Zenicu :cry:
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    imali kakve najave da će se proširiti i na ostatak bih?
     
  9. kAcA

    kAcA Aktivista

    Ma samo nek je konkurencije..:D
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    u sarajevu je ima i dovoljno,daj sta u druge gradove :D
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Mislim da ce nakon sto pokriju kvalitetno Sarajevo krenuti i prema drugim (vecim) gradovima u Federaciji.
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    zaista im je to cudna politika.... trce tamo gdje ima ubjedljivo najvise konkurencije (HS, LOL, EuroPronet, ZONA, BIHNET, ELOB, GlobalNet, TeamConsulting i mozda ih ima jos). van svake pameti
     
  13. extibo

    extibo Komšija

    "Konkurencija" :lol:
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa htjeli mi to priznati ili ne, cinjenica je da ta "konkurencija" drzi CIJELO sarajevo sto se tice neta. ovi ce se na glavu nasaditi dok uzmu dio tog kolaca, jer je sigurno 100% da ta "konkurencija" nece sjediti i gledati kako im neko uzima dio trzista ;)
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kao sto nije ni do sad? Pa nije niko promjenio pakete godinama. Ako nisu promjenili nista kad se pojavio elob sa flat paketima, nesto ne vidim da ce nesto promjeniti zbog blic-a, barem ne dok ovi ne ponude neke strasne flat pakete po znatno nizim cijenama.
     
  16. GW

    GW Moderator

    HS je mijenjao pakete 3-4 puta u zadnje dvije godine. A što se tiče ovih blic.net likova, neka dođu. Više je bolje. :D
     
  17. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Sarajevo je najveci kolac u bih i svi zele dio tog kolaca, problem je sto se nikome ne isplati ulagati u infrastrukturu u manjim gradovima, gdje je trci trci pa korisnik.

    Ako EPN moze opstati bez metra optike u Sarajevu ne znam sto ne bi Blic
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ma ja fino i kulturno ti nama rece da samo sarajlije znaju sta je internet, a ovi majmuni po drugim gradovima nikad nisu culi sta je to :shock: :shock:
     
  19. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    to nije napisano gore, nego je napisano da se ne isplati ulagati na lokacije gdje nemas veliki broj korisnika
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa mislim da pricas nebuloze. da je tako, onda bi net, kablovska, mobilna telefonija itd postojali samo u zenici, mostaru, sarajevu, doboju, tuzli i ostalim "tehnoloski naprednijim" gradovima, a mi ostali ne bi od toga imali ama bas nista jer se po tebi ne isplati ulagati u manje gradove. kao sto vidis i ja u zavidovicima imam sve to sto i ti u sarajevu, a isto tako i onaj u zivinicama.... to sto je vec grad je mozda i vece trziste, i mozda bi trebalo da znaci da je u sarajevu vise ljudi informaticki pismeno i zna koristiti net nego u zenici ili u maglaju.... pa jedan Zona wireless provider najvise love zaraduje tako sto je net odveo po selandrama, gdje jedva da ima i dial-up. u sarajevu jedva da i cujes za njih.... velik broj stanovnistva NE mora da znaci i velik broj korisnika ;) po meni je bitnija starosna struktura....