Anketa -- Omiljeni brand ATI grafickih kartica @ HWB

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Esh, Mar 19, 2009.

  1. Esh

    Esh HWB

    Novo anketno pitanje na http://www.hardwarebase.net glasi -- "Koji je vas omiljeni brand ATI grafickih kartica?"

    * Asus
    * Club3D
    * Gainward
    * GeCube
    * Gigabyte
    * HIS
    * MSI
    * Palit
    * PowerColor
    * Sapphire
    * XFX

    Na listi sa sajta nema HIS-a buduci da se ovi proizvodi kod nas ne mogu naci na trzistu. U ovom threadu navedite neka iskustva sa pojedinom brandom, pogotovo ako vise godina kupujete kartice specificnog proizvodjaca.
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jest da trenutno imam Nvidiu al kad je ATI u pitanju nekako su mi safirke najdraze.
     
  3. Looney

    Looney Komšija

    Imao sam ATIjevke od ASUSa, Club3Da, GeCubea, XpertVision/Palita i Sapphirea. Sve redom pozitivna iskustva bez ikakvih problema. Ne preferiram niti jedan brand posebno a kod kupovine najviše gledam cijenu, hlađenje i garanciju. Bundle je u većini slučajeva nebitan.
    Glas ide za Sapphire :mrgreen:
     
  4. nFare

    nFare Komšija

    Isto tako nisam nikad imao isti brand, cijena mi je uvijek bila glavna odrednica a i bundle, ako bi dosla dobra igra zasto da ne :) ipak je to 50-80km.
    Glas za Sapphire zato sto ih najduze radi.
     
  5. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Dobra anketa, glasao sam za Sapphire.
    Asus, MSI i Gigabyte trpam u isti kos - nijedne posebno ne volim... proizvodnja maticnih primarna, pa onda tek graficke ali ih svi dobro prodaju zbog jakog marketinga. Svi prave ATI i Nvidia karte.

    Imao sam i PowerColor, sada HIS i Sapphire. Spomenute proizvodjace posebno cijenim zbog dobrih rjesenja hladjenja (PCS+, SCS3, IceQ, Toxic). HIS ima najljepse kutije btw :mrgreen: Jos ce mi neko reci da sam ATI fanboy :) Bundle ignorisem, samo gledam cijenu :D
     
  6. artemis

    artemis Komšija

    Ma sve je to ati, a nevalja jer slabo folda :mrgreen:
    Inace imao sam grafe od asusa, gigabyte, his-a i safirku. Uglavnom gledam cijenu, hladenje, a sapphire mi je nekako "najdrazi".
     
  7. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Kad kupujem cijena ,garancija i hlađenje su na prvom mjestu pa onda brand.
    Koliko sam imao iskustva sa ATI karticama best buy mi je uvijek bio sapphire tako da dajem glas za nju
     
  8. GW

    GW Moderator

    Sapphire najdraži zbog Ultimate serije.
    Većina iskustva je sa asus karticama. Jedine mane koja sam primjetio su kvarovi onih malih ventilatora (4 cm) koji su prije dolazili na karticama. Sad je li to do asusa ili jednostavno do svih malih ventilatora, ne znam.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    hladjenje na prvom mjestu (oprzio se sa stock hladjenjem na 8800GT :x )a cijena na drugom. Bundle mi nije bitan.
     
  10. kugla

    kugla Aktivista

    Club3D jer sam imao uvijek kartice od ovog proizvođača i nemam zamjerki,imaju gotovo na svakoj kartici neki svoj nereferentni hladnjak koji je dobar i tih,bundle tu i tamo cjene dobre a na drugom mjestu je Sapphire.
     
  11. w4r_ch3fe

    w4r_ch3fe Novi član

    gigabyte,gecube i asus,pozitivna iskustva, pri odabiru je cijena glavni faktor.
     
  12. Juka

    Juka Komšija

    trenutno imam Gainward al mi je nekako ASUS najdrazi
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    zar kod tebe nije Nvidia?
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Abit. :D

    Salu na stranu, Sapphire.
     
  15. Juka

    Juka Komšija

    ne :wink:
     
  16. igor.g

    igor.g Komšija

    Sapphire, GeCube - pozitivna iskustva :mrgreen:
    Glas za Sapphire :D
     
  17. Moncho

    Moncho Komšija

    a kaj je sa nama nvidiatima :)

    Da i ja kazem koju na racun jedne 'toboze' dobre firme;)
     
  18. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pa bit ce sljedeca anketa za Nvidia karte :)
     
  19. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Ovo mi je treca ATI karta, dvije su bile ASUS i ova sada Sapphire. Nisam ni sa jednom imao problema. Eto glas za Sapphire da ne kvarim prosjek. :p
     
  20. kAcA

    kAcA Aktivista

    Imao sam jedino Powercolor od ATI-jevih kartica i bio sam zadovoljan.
    Medjutim glasao sam za Saphire, jer sam nakon kupovine Powercolora shvatio da oni imaju puno bolja rjesenja i bolju ponudu
    Sto bi se reklo 'mjera' za ATI :D
    Pri kupovini graficke gledam najvise odnos cijena/performanse ali ako je cijena otprilike ista a i ostalo slicno onda ipak Ime odluci