Anketa -- Omiljeni brand ATI grafickih kartica @ HWB

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Esh, Mar 19, 2009.

  1. ASUS. Imao jednu i pozitivan dojam ostavila...
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Volim misljenja zasnovana na jednom artiklu :lol:
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ja se sjecam vremena kada je Manli prepakirao skart od Saphire-a i prodavao po 30% nizim cijenama, svaka druga karta prne memorija, cak nisu ni saphirove naljepnice skidali....
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ja sam posjedovao ati graficke od GeCube-a i Sapphire-a. GeCube je bila 2600XT i imala je fino hladjenje (dual slot), a sapphire (4850) je bila single slot i grijala se ko luda :D inace, vise mi se svidja Sapphire, jer ima solidniji bundle, ne tako veliku kutijetinu... :D
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Hercules :mrgreen:
     
  6. Loki

    Loki Komšija

    Pa interesantna je anketa al' ne mogu ja recimo sad nešto objektivno napisat' obzirom da je jedina atijevka koju sam imao ova PowerColor, što je i razlog mog glasa za PowerColor.
    Najbolje iskustva sam do sad čuo za Sapphire a po dosadašnjim rezultatima ankete očito su i ostali isto čuli. :D
     
  7. apdejt

    apdejt Overclocker

    Sapphire dobija moj glas iako sam uvijek za nvidiu, pa na sljedecoj anketi mozda budem vise zainteresovan.
     
  8. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Glasao za Sapphire. Imao njihovu 9600 xt, i 2600 xt, od ostalih Asus 2600 pro, 3850 Club 3D, x800 GTO ne znam više ni čija je bila. Razlike su minimalne, izgleda da su slike "cyber treba" kod Sapphira ostavile poseban dojam na mene. :lol:
     
  9. Pasha

    Pasha Komšija

    Od ATI-a sam imao samo club 3d kartice.Kada saberem,fino su me sluzile... osim sto je kod ove zadnje(2600 XT) riknuo vent na krajuPo review-ima koje sam citao one su smece,zato necu da glasam...



    BTW Sada si spremam neku zvjerkicu sa 285 inside :)
     
  10. Esh

    Esh HWB

  11. syss

    syss Veteran foruma

    ja samo znam ko je radio 7500 i 8500 radeone.

    i ne, tada nije bilo plastičnih formula po grafama :D
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Tad nisu vjerovali u aerodinamiku na grafickim karticama :D
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Rezultati:
    Sapphire 26.9%
    Asus 22.02%
    Club3D 9.69%
    Gigabyte 8.33%
    Gainward 6.91%
    MSI 6.84%
    PowerColor 6.10%
    XFX 5.96%
    GeCube 4.54%
    Palit 2.71%

    Ukupno glasova: 1476
     
  14. Tamiya

    Tamiya Novi član

    Gainward ima cooler koji se vrti default-no 50% tako da temperatura ne prelazi 45 C u laudu a normalno 28 C, riječ je o Gainward HD4850 GDDRIII 512MB koja me je do sada vjerno i ne prikosnoveno slušala...a default-na ATI Radeon HD4850 kartca se pregrijava i temp u laudu skače i do 90 C
     
  15. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Kaze se load, a ne laud. :wink:
     
  16. ming

    ming Veteran foruma

    Nije on mislio na load, vec na labuda.
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Ne nego je mislio na "glasno". :mrgreen:
     
  18. Tamiya

    Tamiya Novi član

    pa šta ako se kaže load ili laud bitno je ste skužili poentu šta sam htio reći a ne da se tu pravite pametni i da hakate raju s foruma i da se šprdate sa tim što je on napisao ne znajući, u stvari, da tako sami sebe blamirate...
     
  19. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Dobronamjerno sam to rekao, kad nekad budes htio ozbiljno popricati o ovoj tematici, ako napises laud ispast ces neznalica. :)
     
  20. Tamiya

    Tamiya Novi član

    pa ja i nisam neki znalac..znam ono osnovno i ne vrijeđa me ako neko kaže da ne znam...ali me vrijeđa kad se neko šprda sa mnom iz tog razloga...a prihvatam svaki dobronamijeran savjet. Znam da je ATI-jev referentni cooler kita od coolera...to sam mislio reći, a da je Gainward-ov cooler beton plafona...eto toliko 8)