Apple iPhone 4

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jun 16, 2010.

  1. Eldorado

    Eldorado Komšija

    pošto želim zamjenit uskoro mob cim se nesto vise para skupi evo razmisljam da nabavim i iphone..
    vidim da haraju svijetom, dok možda jos kod nas nisu toliko aktuelni al postaju sve više...
    Zanima me jel iPhone jaci mob od ostalih mobitela (nokia,samsung itd), ili je furka imat iphone i to je to?
    nisam toliko upucen iphoneu, mozda necu imat para za ovaj najnoviji model al do jedno 600 km mogao bi ici..
    N97 mi se ne sviđja radi tastature, dvojba trenutno Samsung I8910 HD il iphone model ?

    nisam želio da otvaram novu temu, al eto radi se u iPhone :)
     
  2. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    To "jaci mob" je jako sirok termin, i zavisno sta te zanima od mobitela moze, ali i ne mora, biti jaci od tih nekih pojedinih modela. Ima sigurno i tog da ga je furka imati, mada ja ne bih nikada rekao nekom da kupi mob samo radi toga.

    Recimo meni se licno iPhone svidja. Prvenstveno je to radi milion aplikacija i dostupnih igara, kapacitivnog touchscreena, "iPoda", wlana i relativno velike memorije, sto je otprilike sve ono sto bi meni bilo dovoljno za mob. Postoji i velika baza korisnika tako da svakim danom ima sve vise i vise novih stvari. Sa tehnicke strane sigurno ima modela koji su jaci i pruzaju vise, (npr ta Omnia) ali recimo meni to nije toliko bitno ako nije dovoljno dobro popraceno sa softverom.

    Pa ti vidi :) Taj Samsung je isto jako fin, i imas more klipova na Yt o usporedbama bas ta dva modela, pa mozes i tamo pogledati, uzivo u cemu su neke razlike.

    I ako se nisi ogranicio samo na ta dva modela, pogledaj i ove razne uredjaje bazirane na Android platformi. Njih je svakim danom sve i vise, i sam sistem je sve bolji i "stize" AppStore sa aplikacijama.
     
  3. Eldorado

    Eldorado Komšija

    hvala na odgovorima baš si široko odgovorio :wink:

    ovaj model iPhone 4 je najbolji i da imam sad novac za "bacit" uzeo bi ga :)
    jedina mana mi je stariji iphonea 3G je 2 megapixel camera tj 3GS 3megapixel ako se ne varam...
    to je razlog zbog čega nisam nikad obračao pažnju na iphone.
    Veliki sam ljubitelj symbiana prvenstveno zbog aplikacija, al vidim da i iphone extra je u vezi sa programima koji se dodadno mogu ubacit. siguran sam da cu kad tad ovaj iphone 4 nabavit jer ima jake karakteristike trenutno najbolje tj ne preferiraju cameru toliko al ubacili su 5 mega pixela..

    Uglavnom eto ako ima ko kakve prijedloge tj preporuku na koje modele iPhone-a il dr moba koji su:
    Touch, jaki sa aplikacijama i da je camera solidna..
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    Stvar principa, ali ja ga ne bih volio imati. Prvenstveno zbog Appleove politike, drugo zbog zatvorenosti koda. Android i Symbian ubacuju i drugi proizvodjaci u svoje telefone, dok iPhone OS je karakteristican samo za Apple. Mene moj 5800 slusa, i ako bih uzimao novi telefon, to bi bio telefon sa Android OS-om.
     
  5. Eldorado

    Eldorado Komšija

    največa stvar koja me odbija od iPhone 3G je camera i 3GS jer su bezveze, a ponekad mi treba barem solidna slika.. dok je ovaj naj noviji iphone 4G preskup

    symbian je dobar, forsiram taj sistem zato mi je i i8910 HD međju opcijama zamjene..
    vidim da forsiraju sad HTC modele al mi se nekako ne svidjaju..
     
  6. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    A šta ta Apple politika tebe toliko šteti kao korisnika iPhona?
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

    osteti me po dzepu, eto sto.
     
  8. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Daj mi primjer.
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

  10. metallac

    metallac Aktivista

    Ja bih prije išao na neki HTC android... Em je android odličan em slabo se kod nas koristi htc pa je u neku ruku i fora svi nokia, samsung, SE i više gledam JaTelefon u rukama ljudi nego HTC :D
     
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

    @ReNNo nov iPhone kosta >1000 KM a nov htc skoro duplo manje.
    Ako ne govorimo o jailbreaku i hackovanim aplikacijama, onda svaku aplikaciju moras kupiti preko appstorea.
    Da ne spominjem da 2g prilicno izglodan kosta 350 KM polovan, a ima tek wlan, dok gps-a nema, a da bi ga koristio moras koristiti poseban modul napravljen samo za njega, koji jos ne ide preko bluetootha nego je ustekan.
     
  12. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ja sam davno uzeo 3G nov za 550KM.
    I to je bilo davno.... 6+ mjeseci.

    I niko ne kaze da aplikacije moras kupovati.
     
  13. extibo

    extibo Komšija

  14. Esh

    Esh HWB

    Ovo ce biti spektakl :D
     
  15. Esh

    Esh HWB

  16. syss

    syss Veteran foruma

    daj ga u roflmao odma potrpaj :D
     
  17. Esh

    Esh HWB

    U YouTube threadu ima iPhone song. Ne zna covjek gdje bi vise sta smjestio u vezi ovoga :D
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  19. extibo

    extibo Komšija

  20. monK

    monK Komšija