Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. GW

    GW Moderator

    Re: Apple iPhone

    Smartphone-a je čak i više. Šta su onda oni?
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Re: Apple iPhone

    Kako previse? Imas finih HTC modela koji je skroz malo profuran po gradu.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Re: Apple iPhone

    Ne treba se uvlaciti u tu vrstu rasprava ko sta posjeduje i zasto jer je jasno da i industrija sama nudi te neke modne telefone sa fashion brandovima i sl. Kada sam ja nabavljao iPhone uzeo sam ga jer mi je tehnicki bio zanimljiv, prodao jer ipak nije odgovarao mojim potrebama, ali treba uzeti u obzir da ce dobar dio ljudi da ga kupi da bi definisao neki svoj "imidz", bas kao sto ce da kupi i one Armani i slicne mobitele.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Apple iPhone

    Nikad nisam uzimao stvari radi toga sta ce reci drugi ljudi, symbiane sam isfurao (imao sam Panasonic X700 i 7610 podugo vremena), a SE, Motorola & Samsung su mi dosadni. Zato sam kontao, promjene radi, uzet iPhone. U biti, lomim se izmedju iPhonea i jos jednog monitora (22" LCD), ali skontat cu vec nesta. Imate li vi preporuciti nekog ko nudi iPhone za najmanje pare? Moj zubar je prije skoro godinu dana uzeo od nekog momka (taj lik ima radnju na Ciglanama negdje) iphone za 750 KM. Ako mi vi ne znate preporuciti nekog bas jeftinog onda cu skoknut do Ciglana da vidim gdje je taj lik i koliko mu je sad.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Apple iPhone

    Monitor! :D Jebo iPhone, gadget ko gadget. :mrgreen:
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Apple iPhone

    Znam, al naprosto mi vise ZAO lupat pare u komp, isto cu love zaradjivat sa njim imao ja 1 ili 5 monitora - u tom grmu lezi zec. Nek prenoci :)
     
  7. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Re: Apple iPhone

    Iphone 8GB
    Jest da je polovan ali bih spustio cijenu na nekih 700KM.
    Detaljno preko PM-a.
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Re: Apple iPhone

    Nov iPhone je i dalje 500KM pa dajte ljudi razuma malo. Hoce li to jos neko "otkljucavanje" koje traje 5 minuta i jednostavnije od provjere maila poceti hypeati kao neki big thing?
     
  9. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Re: Apple iPhone

    Upravu si Enise.
    Ali gdje to kod nas ima nabaviti iPhone za 500KM?
    Ja bih odmah još jedan uzeo.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

  11. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Re: Apple iPhone

    Kako samo opadaju cijene.
    Ispadne da se ne isplati prodati.
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    Re: Apple iPhone

    Bolje reci, ne isplati se kupovati medju prvim :lol:
     
  13. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Re: Apple iPhone

    Slažem se.
    Cim uzađe nešto novo svi bi da imaju da bi se hvalili.
    Ali cemu se hvaliti kad nakon 2 mjeseca će svi imati mogućnost da si priušte ovakvu stvarku.
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Re: Apple iPhone

    Nece ti ga niko ko "prodaje" prodati za te pare, a znaju i moji koliko sam ja svoj platio pa se kritika nije odnosila samo na tebe, vec i na ostale jer mislim da nema smisla ni da za nove uzimaju 200 po telefonu.
     
  15. vnm_

    vnm_ Komšija

    Re: Apple iPhone

    gledam na techeblog-u novi iphone 199$ dolara 8GB verzija. otkad je ova vijest? meni se cini dosta povoljno sa obzirom da je novi model. u cemu je fazon?
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Re: Apple iPhone

    Pa fazon je da su svi dijelovi zbog masovne proizvode dodatno pojeftini (da sad ne ulazimo u to da je Apple od pocetka imao najveci profit po jedini u industriji i to debelo) tako da se nemas razloga brinuti da Apple ne zaradjuje 100 dolara po jednom :)
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Apple iPhone

    Samo kreten može izvalit ua nešto milju da bi se puhao s tim dva mjeseca :lol:
     
  18. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Re: Apple iPhone

    Uskoro izlazi 3G iPhone 32 GB za 349$, tako da je definitivno previse trenutno 700 KM dati za 8GB verziju. Ja ga nafilujem muzikom, podcast-ovima i slikama za sekund. Nemoj ici ispod 16GB.

    Ja ga za sada ne bih mjenjao ni za jedan smartphone, imao sam HTC i imao PocketPC od QTek-a. Sve spravice imaju svoj ugođaj, dobre i loše strane ali jednostavnost iPhone-a je po meni za sada glavni adut. Ne bih mijenjao prst za stylus nema teorije.

    Banja Luka ti je najjeftinija Vedo za iPhone.
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Apple iPhone

    ma 3g iphone 8GB je 199USD, Jobs rece: "worldwide, no more than 199USD". Skoknem do Hr i uzmem ga za 250 kmica novog, to sad cekam :)
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Re: Apple iPhone

    Valjda je sad novi fol da Apple vise nece prodavat telefone, barem ne po ovoj 199/299 cijeni u svojim radnjama.