Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    X su izbacili iz prodaje, tako da bi se mozda sad mogao nabaviti 'jeftino', tj jeftinije od XR, a tu su negdje. Osim A12 tesko da XR ima nekih prednosti, a nije sad da je A11 bio spor :D Ja imam 7 pa sam eventualno razmisljao o promjeni, ali izgleda da cu sacekati jos godinu.

    Da li je ko probao iOS 12? Bete su bile uredne, stari iPad mini 2 iz 2013. je bio neupotrebljiv sa iOS 11 i kupio je prasinu, a ove bete su ga ucinile upotrebljivim i osjetno brzim, sto je OK za tablet star 5 godina. Zadnja beta je GM tako da se moze vec odraditi update ko god ima beta profil.
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    tek kad kad se otvori telefon onda cemo znati koja je baterija
     
  3. kvaju

    kvaju Komšija

    Ja samo kazem za taj notch da to nije kao na androidu faking prednja kamera ili sta li vec, vidi ti facu i otkljuca ako uperis sliku osobe u nju, dosta naprednija tehnologija od te je ova, i ajmo reci mozda je taj notch opravdan.
    Ljudi se zale na face unlock?
    Na fp reader nisu? Svaki fuli kad tad, ovaj nije nepogresiv, i prva je generacija (na x-u), ne sumnjam da ovi u novim mnogo bolje rade.

    Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
     
    Last edited by a moderator: Sep 13, 2018
  4. Esh

    Esh HWB

    Instalirao sam sinoć iOS 12, nema problema, ima nekih sitnih novih detalja, ali iOS k'o iOS.
     
  5. kvaju

    kvaju Komšija

    Koji uređaj?

    Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Na iPhone X. Mozda se upravljanje aplikacijama cini malo brzim.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja evo upravo instaliram iOS 12. Jer kako kuzim trenutna verzija je ona koja ce ic release kao official.

    iOS 11 je bio prilicno problematican, tek poslije 11.3 su fixali neke glupe bugove. Sad, oni koji su dosad testirali iOS 12 kao betu vele da je dobro ispoliran OS. U danasnje vrijeme su OS-ovi svakako otisli u tacku, bas su mali inkrementi u pitanju. No eto radujem se group notifikacijama, ako ista drugo. Tu su godinama kaskali.
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Da, ovo bi trebao biti final build koji svakako izlazi u ponedjeljak..
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Aha, ja procitah u ovom textu sto je Enis stavio:

    All three newly launched devices sport a 120Hz display and everything is going to look buttery smooth on each one of them
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Cijeli event u minuti. Posteno.

     
    Aldiin likes this.
  11. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator



    Ima i ovaj. :D
     
    Vedo, Pelikan, Aldiin and 1 other person like this.
  12. Neso

    Neso Komšija

    Xs je masinerija, medjutim jos uvijek nemam razloga da saljem svoj 7 Plus 128GB u mirovinu.
     
  13. FearLess

    FearLess Aktivista

    Ljudi bila to masinerija ili ne, nekad je naskuplji osnovni model iPhonea kostao 750 dolara, sad je to entry level, dok sad naplacauju od 1100 do 1400 dolara.
    Tako su lagano presli cifru od 1000 dolara.

    Ma koliko god da zaradjujes budala si ako platis toliko, jer dok ima ovaca bit ce i vune.
    Za 2 godine ce Apple i Samsung naplacuvatu 1500 dolara za osnovne modele jer im se moze.
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Mislim da neće, tu je Šajomi koji polako ali sigurno uzima svoj dio kolača :)
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    ..kod indijaca, istocne evrope i par ostalih siromasnih zemalja. Zapad, koji je navikao na Apple ekosistem, ce tesk preci na šajomi. Ove visoke cijene su bas zato sto ispitivanje tržišta pokazuje da ce im proci.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Da ne govorimo o cijeloj americi. Svaki Amer fura Iphone
     
  17. FearLess

    FearLess Aktivista

    Apple ima 48% u Sjevernoj Americi i Australiji, ali oko 23% u EU.

    Kad tad ce enough biti enough i ljudi ce ostajati na starim verzijama.

    U every day use nece nikakve razlike izmedju X i XSa biti.
    Evo meni je Hauwei Mate 10 lite skroz fludian, razliku mogu vidjeti jedino u gameingu u odnosu na recimo iPhone 8.
    Dzaba i A11 binoic chip ako mi sluzi za PUBG samo.

    Tako da ce ljudi sve vise i vise ostajati na ptijasnjim verzijama iPhonea
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Mislim da ovaj izvjestaj opisuje sustinu problematike: https://wccftech.com/apple-iphone-sales-62-percent-global-profits/

    Apple held 62 percent of the combined smartphone profits, which is greater than the combined profits of Samsung (17 percent), Huawei (8 percent), OPPO (5 percent), Vivo (3 percent) and Xiaomi (3 percent). Apple has a clear lead over Samsung as its profits are 3.6 times higher than those of the Korean giant.
     
    Ninja likes this.
  19. nFare

    nFare Komšija

    Imaju brending kakav nema niko na planeti, ne znam tačno za postotke ali sam čitao da su preko dobrih 60% kupci iphonea pod ugovorom provajdera, niko ni ne pita koliko košta, eventualno znaju iznos mjesečne rate i toliko su zainteresovani da je mrsko digitronom par cifri pomnožiti, dobro odgojena konzumeristička nacija kapitalističkog svijeta zlata vrijedi :)
    U kontekstu SAD-a i iphonea tu je još i pitanje nacionalnog ponosa :D
     
    Last edited: Sep 20, 2018
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Iphone Xs teardown



    Cijene su im strasne, 3 milje za Xs max 64gb.