Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jos uvijek onaj zub furaju i dalje.

    Nadam se u buducnosti da ce ga izbaciti i da nece furati apple ostali.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Pa ne bukvalno sad na 3k, ali kako stvari stoje, skuplji iphone = bolja prodaja


    Probili su prvi barijeru od 1000$, a sad idu na 2000$

    Analiticari, svi su predvidjali da ce se iPx slabo prodavati, kad ispade ono najprodavaniji njihov iPhone prosle godine.


    Sad ce Samsung ovo popratiti sa Galaxy S10

    I onda ces u skorije vrijeme, za hiljadu maraka traziti midrangera

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    isto sranje,drugo pakovanje
    dizajn Xa se sada nastavlja par godina
    imaju prejak procesor ali slabo ga u cemu iskoristiti...vidim neki pokusaji u "prosirenoj stvarnosti" ali nista posebno a svaka nova generacija,dize cijenu pomalo...bas glupost
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja spavam i kupam se sa satom... zato ne volim ove satove od po dan sto im traje baterija. Imam mi Band za notifikacija I normalne satove za vrijeme. Na mobitelu nemam običaja gledati na sat nikad..

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Odkud to da se iphone x tako dobro prodavao?!

    Apple is halving the production order for the iPhone X to 20 million units because of weaker-than-expected demand.

    Sent from my CLT-L09 using Tapatalk
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    s.dzevad likes this.
  7. Esh

    Esh HWB

  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma ovo će biti best selling telefon sigurno. Prebijesan je al mu je cifra...
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    120 Hz screen, po meni je to najbolji novitet.

    Sent from my CLT-L09 using Tapatalk
     
    kvaju likes this.
  10. X-Factor

    X-Factor Komšija

    120Hz touch sensing (not to be confused with a 120Hz refresh rate)
    For smoother operation, the screen's touch sensing layer runs at 120Hz (but the UI still renders at 60fps)

    OLED jos nije na tom nivou da ide na 120Hz, posebno ova gustina pixela. Mozda slijedeca generacija.

    Meni je uvijek bio fascinantan apple soc, 2 godine su ispred qualcoma i bilo koga u android svijetu.
    Huge respect za inhouse soc koji je ove godine opet fascinantan:
    This should be the first 7nm chipset to hit the market. It features a 6-core design (2 big + 4 small), plus a 4-core GPU and a new 8-core neural engine, which add up to a whopping 6.9 billion transistors. All Apple-designed.

    Qualcom novi snap dragon nece stici ni a11, iako je adreno poprilicno mocan, ali cpu ni blizu.

    Video recording je na iphonima odlican, meni bez premca.
    Sve ostalo truba. Kad izbace ovaj odvratni noch mozda se vratim na apple, do tad Xiaomi Mi A2 6/128 sa pixel portom uz hdr+ i 4k eis pere patos, jos mi ostane milja i po u dzepu :D

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
     
    Esh likes this.
  11. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Kako ne, sve mi je jasno :D
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    I šta na kraju ispade od dual sim podrške, jel' važi za sve regije ili samo za Kinu kako se prvobitno mislilo?
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Red je održati tradiciju i usporiti sad već stare telefone
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Samo Kina ide na fol dvije SIM kartice, na ostalim tržištima može ali kao na fol kombinacije jedne kartice uz eSIM podršku pa tako valjda..
     
  15. kvaju

    kvaju Komšija

    Meni samo čudno kada se taj notch spominje, Apple je ugurao tu doslovno novu tehnologiju, moćnu tehnologiju, pa hajmo reći imaju opravdanje za tu rupu, ostali nemaju, nego nešto glume. Napokon dual SIM

    Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Šta je moćno tamo? I DualSim praktično samo kineska varijanta ovo ostalo ništa kod nas...

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  17. X-Factor

    X-Factor Komšija

    I ja se pitam sta je to tako mocno u tom nochu? Nikakva inovativna tehnologija, vec sve vidjeno. Cim ovladaju FP readerom ispod displaya vraca se touch ID kao nesto novo i revolucionarno pod nekim senzacionalnim imenom. Na trzistu trenutno nema sporijeg unlocka i da je less convinient. Power dugme za unlock, namjesti telefon u ruku da te preskenira ili se nagni nad njega dok je na stolu, kad te prepozna de jos swipe odradi da dodjes na home screen. Ne znam sta je tu revolucionarno i povrh svega preruzno izgleda. Da ga dobijem na poklon slozio bih ga isti dan kolko je odvratan dizajn u svakom smislu. Ja jos patim za iPhone 5/5s/SE dizajnom, smanjiti bezele, bolje iskoristiti prostor naprijed, 5" ekran i voila, ljepotica :D

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ali kakve gluposti sa ovim imenima, jebote kao da se radi o nekom noname kinezu.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    700 dolara dobiješ telefon na kojem ne možeš pogledati full HD video na YouTubeu :D ali hajde, prežvakana priča već sto puta, pljuvanje a većina kupi ko nema za njega još više pljuje a kupio bi da ima.
    Nego mene zanima kako će proći da ovim od 700 jer je stvarno preskup a cjenovni rang od 300-500 dolara trenutno ubija, možda im se odbije o glavu

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    700$ je 64GB model, 128 i 256 su 800+$. Za tu cijenu da ne ponude 1080p display je smijesno.

    I ne vidim nigdje spec. za bateriju?