Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ok ti imas Pixel 2, pa vjerovatno znas bolje.
    Medjutim imao sam priliku da ga isprobam, doduse dok je bio tek nov (vidio sam da se youtuberi zale kako je usporio nakon nekog vremena), a isprobao sam i iPhone X.
    Ne znam o cemu pricate ljudi. Na iPhone su animacije prilicno spore sto daje dodatnu iluziju fluidnosti (ali zato duze traju neke operacije).
    U realnosti svi ovi koje sam nabrojao su priblizno isti.
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Iđi bizi... Pa naravno da ce biti kvalitetnije na ipadu jer je jedan ekosistem, imas par verzija ipada. A koliko je android uredjaja? Hiljade modela tableta i mobitela sa tri proizvodjaca procesora razlicitih spec, razlicitih verzija androida.
    I za svaki uredjaj valja prilagoditi jednu aplikaciju. A opet imas daleko veci izbor aplikacija, neke su smece a neke su top, koje se i placaju naravno.
    Kad pogledas siroku sliku i mogucnosti koji ti pruza otvoreni andoid, iOS je za njega mala maca.
     
  3. Ninja

    Ninja Komšija

    De ba, uozbiljite se. Sve to o otvorenosti nije netacno, ali jeste nebitno i neiskoristeno. A i izbor aplikacija pravljenih za tablet je bolji na iOS nego na Androidu.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa Android tableti su gotovo izumrli. Ipad pro jeste stvarno strj, ekran, preformanse, zvuk, menio je to jedini uređaj od appela da valja i da donekle opravdava cijenu. Plus jedini na tržištu sa 12" ekranom što je sweet spot za tablet.
     
  5. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Raja treba mi brzo savjet

    Iphone 6s plus baterija zdravlje 83% jel se isplati kupovati 530km 16gb kutija i odlicno ocuvan?

    Koliko ce SOT izvlaciti na 83%?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa ocito je vec naceta baterija, uvijek ces se pitat je li ti SOT los zato sto je starija baterija. Nek padne na 70% i imaces i ono throttlanje.
     
  7. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Kod ovog je 83% ne znam da li uzeti i koliko ce mu vremenski pasti postotak.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Nadam se da znaš da taj telefon ima oko 9-10gb kapaciteta..

    Vidim za iste pare imaju 64gb ili 128gb, pitaj njih kakva im je baterija, bolje su ponude.
     
  9. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Malo je stvarno 16GB danas, moraces obavezno dokupiti iCloud.

    Kod mene na 7 je baterija na 81%, a evo imam screenshot iz aprila, mislim da su tad dodalu tu opciju da se vidi postotak, i bila je na 84%. Znaci oko 1% svakih mjesec-dva po mojoj upotrebi. Mobitel kupljen u septembru 2016. Punim sigurno vise od jednom dnevno, npr evo sad sam bio aktivan oko 2 sata od jutros pa ga punim i sa ovim ce izdrzati do veceras, ali ne mogu bas upratiti tacan screen on time. Otprilike mislim da je tek nesto preko 4 sata. Mislio sam zamijeniti bateriju krajem godine, dok traje ova akcija.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zasto bi dokupio iCloud? Slike uvijek mozes upload na Google Photos. Ja iCloud i ne koristim za slike, nego za sve ostalo, bitno samo da backupi idu.

    16GB jest premalo i ja osobno ne bih, ali ako se podesi da sve slike idu na cloud, i malo ogranici broj aplikacija, moze se zivit i sa 16GB. Iako to u stvarnosti nije 16 nego 10.

    Sto se batke tice, sve ovisi koliko je ko mrcvari. Moja je 99%, telefon star 6 mjeseci. Ali ako je ta baterija sad na 83%, to ce sigurno jos padat, a losa baterija je vec na 70% jer tad otprilike pocinje downgrade performansi.
     
  11. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Moze se ziviti i sa 16GB, ali ce imati neugodne razgovore u drustu kad ga neko pita zasto nema Viber i on kaze da je morao izbrisati jer nema memorije :D U 2008. je iPhone bio dostupan sa 16GB, a sve pomalo raste od tad, od slika do aplikacija. Ja sam uzeo iCloud jer zajedno koristim i za MacOS, pa tih marku dvije mjesecno nije puno za 50GB prostora koji je sistemski integrisan na mobitelu, tabletu i laptopu. Ako se iCloud i ne koristi za slike, na limitu je to, ne znam da li je 5GB vise dovoljno za backup uopste.

    Google Photos je uredu, ali kao i iCloud nosi ogranicenja sto se tice interneta, tako da je uvijek bolje imati vise prostora, da ne bude da je slika koju je jucer slikao ili video vec uploadovana i dostupna samo preko interneta, pa ako nema WiFi mora paziti i na 3G.

    Plus same aplikacije znaju dosta uzimati, kod mene sam WhatsApp uzima preko 3.5GB, 5-6 aplikacija je preko GB, tako da je 16 stvarno malo, sad pa sad se to popuni. Ako ne planira streamati muziku onda ima i taj teret, igre i slicno, tako da iako se moze prezivjeti sa 16GB, ako se vec kupuje polovan mobitel od 500+ KM, bolje ici na veci kapacitet jer ne bi trebalo da su tu negdje cijenom.
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nema Drive limit ali smanji kvalitet slike. Limit ima ako hoces u punoj kvaliteti da uploadujes.
     
  13. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Pod Drive mislis na Google Photos? Smanji u slucajno ako je preko 16 megapixela, sto nije problem za nijedan iPhone :D
     
    Pelikan likes this.
  14. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Uzeo na kraju za 500km.
    Hvala na savjetima i odgovorima.
    Ne bih žurio nego žena ne miruje :D

    Ganjala se sa iphonom 6 16GB pa nek se ganja i sa 6s plus 16GB modelom.

    Ja licno sam govorio da kupimo Xiaomi al jok žena hoce samo iphone :D

    Najviše ce slike zauzeti memorije osim fb i vibera ne koristi nikakve posebne aplikacije.

    Kakva je akcija za bateriju?



    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Da si rekao odmah da žena želi telefon, izbjegli bismo ovu nepotrebnu raspravu :D
     
    AhmeT and Eldorado like this.
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Fkt, zene gledaju sminku, nemoj je izazivat kinezima.
     
    Eldorado likes this.
  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Pa do kraja godine, 40-50% jeftinija nova bat u mekline.
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    iPhone XS Max is outselling the iPhone XS by a large margin
    The 6.5-inch iPhone sold up to four times more units than the smaller version

    :eek:
     
    Esh likes this.
  19. ming

    ming Veteran foruma

    Pozlit će Petriću iz BUG-a
     
  20. adsubzero

    adsubzero Komšija

    A godinama se govori kako ljudi zele manji telefon :D