Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. kvaju

    kvaju Komšija

    pa ima opcija da smanjiš prikaz na iphone-ima odavno, tako ćeš dobit više sadržaja na ekranu.
    Vremenom će biti i aplikacije (ove ozbiljnije) prilagođene tim ekranima.
    Pa npr. iPad, ima masu aplikacija baš za njega prilagođenih, koje rade odlično, doduše čekalo se i čekalo na njih, al eto, ima sada fin izbor app i za njega, dok
    sumljam da na Androidu ima za tablete prilagođeno išta.
    btw. opet sam na iPhone-u, sutra stiže, svaka čast Pixel-u, kamera je vrh, al to je to od njega :D
     
    Esh likes this.
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sta stize, XS?
     
  3. kvaju

    kvaju Komšija

    ma jok, preskupo mi je to, 8+ ću probati, fina cjena.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Ali i ogroman telefon..
     
  5. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Mali OFF:
    Nakon update na IOS 12, tablet Ipad Mini 2 je bukvalno prodisao......11-ka ga je nevjerovatno gusila.....kad sam ga updejtovao na 11, htio sam ga prodati,toliko me nerviralo....
     
  6. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Meni Iphone 7 Plus prdekno nakon update-a na iOS12...usporio 30%


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. kvaju

    kvaju Komšija

    Da, ali zato baterija traje i traje, ma radi portret moda i baterije najviše idem na ove plus modele.
    Al ova crvena je bas brutalna boja, najljepši uređaj koji sam do sada imao.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Hm, ne bi trebalo osim ako ti baterija usput nije oslabila. Kakva je situacija sa baterijom? Jesi li radio hard reset?
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  10. Ninja

    Ninja Komšija

    Prilicno fer cijena s njihove strane, ne bih rekao da ima igdje u EU za manje od 1500 evra.
     
    Vedo likes this.
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jest, narocito kad je tu i PDV. Kako nabave, samo oni znaju.
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    provjerite samo koliko kosta na apple.com, to su realne cijene + marza + pdv= nase cijene :)
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne. U USA je taj telefon $1500, i na to dodatno ide porez od oko 5-6%, ovisno o drzavi. Dolar je oko 1.70, kad dodas carinu i nas PDV, ode to na blizu 3500KM.
     
  14. bhd

    bhd Veteran foruma

  15. selvin

    selvin Moderator

    Nije mi jasno sta racunas @bhd, carinu i porez kako vidim ne racunas, a uz to poredis cijenu sa apple.com u odnosu na cijenu za karticno placanje iz univerzalno?
     
  16. kvaju

    kvaju Komšija

    U univerzalnom inače nije rijetkost naći US punjače uz telefone.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    Kad narucujes teleon da ti dodje moras to sve platiti, kad kupis gore i koristis ne moras.

    Upravu si, vidim da su ovo cijene za karticno placanje.. za cash pretpostavljam bez poreza i fiskalnog racuna je dosta jeftinije u univerzalno :)
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Pa eto 2970KM je ovaj sto je na apple.com 2460KM, sto onda u univerzalno dodje poprilicno jeftino jer bi telefon sa legalnim obavezama bio skuplji.
     
    bhd likes this.
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma ja, hajmo dolare direktno konvertovati.
    Taj telefon je 1650 eura legalno u EU.

    Sta je onda tek sa autima, model sto je 23k dolara u USA je 35k eura u Austriji npr. (75% vise efektivno).
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    Pa jes plati pa se klati. Nacin da te telefon izadje jettinije je kupovina u us. Niie auto ha ja. Znamo Svi da naso deru i to je to.
    Prica je da deru kod nas... Deru is vishe razloga. Od trzista malog pa do marze prodavaca.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk