Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. pac

    pac Komšija

    Re: Apple iPhone

    Bukvalno se telefonu samo od sebe zvono smanji, evo vec par dana imam propustene pozive a nisam ni cuo da je tel zazvonio. Provjerim zvono kad sroz smanjeno. Razmisljao sam da nije zbog nekih igrica pa citav dan nisam pokrenuo nijednu ali mi se opet isto desilo.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Apple iPhone

    Ocito je softverski problem, promjeni verziju firmwarea, ako si na nekom starijem stavi 4.0.1, ima i Jailbreak i Unlock za nj. Ja sam jos uvijek na 3.1.2 (mrsko mi mjenjat), sve uredno radi.
     
  3. pac

    pac Komšija

    Re: Apple iPhone

    Vec sam na 4.0.1.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Apple iPhone

    ako ti se ista stvar nije desavala na prijasnjem firmwareu, onda ti nema druge neg cekat jailbreak&unlock za 4.0.2 il koja vec verzija bude aktuelna
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Re: Apple iPhone

    Definitivno djeluje kao softverski problem, vjerovatno uzrokovan nekom od aplikacija koju si instalirao, kao sto ti je Vedo vec sugerisao. Mozes napraviti restore na trenutnu verziju, a naredne sedmice izlazi 4.1.
     
  6. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Re: Apple iPhone

    Za 4.1 ce se malo sacekati na jailbreak i unlock (ne mnogo), ali ti je moja preporuka da odradis ponovo instalaciju friskog fabrickog firmware-a 4.0.1 i odradi ponovo jailbreak i unlock. Backup ti nece mnogo pomoci posto je vrlo vjerovatno da si instalacijom necega (app, tweak, utility i sl.) uzrokovao problem.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Apple iPhone

    Prije zezanja sa firmwareom, odradi master reset. Ako i dalje bude isto onda je do verzije firmwarea a ne neke palikacije.

    Skontaj da nisi instairao neku aplikaciju koja moze automatski kontrolisati profile.
     
  8. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Re: Apple iPhone

    Novi ios4 je nenormalno spor.
    Da li je neko nasao neko rjesenje kako ga imalo ubrzati?
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Apple iPhone

    kupi 3GS ili iPhone 4, nema smisla stavlja iOS4 na 2g/3G
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Re: Apple iPhone

    Svi izvjestaji govore da su te probleme rijesili sa 4.1 pa se strpi do naredne sedmice.
     
  11. nerminosman

    nerminosman Novi član

    Re: Apple iPhone

    Pozdrav decki, imam pitanje.

    Koristim iPhone 3Gs i tvornicki je otkljucan a nalazim se u inozemstu, odnosno kupio sam ga kao takvog.
    Pokusavam da downloadujem aplikacije za njega al mi ne vrijedi jer mi javlja error code 1009.
    Googlao sam malo, i vidim da je zamlja u kojoj se nalazim trenutno pod sankcijama i nije dozvoljeno nikakvo downloadovanje aplikacija za iPhone.
    Pitanje: Dali postoji mogucnost za downloadovanje kod kuce, tj u BiH preko iTunes-a? ili Direktno preko neke Wi-Fi mreze direktno na iPhone?
    Na kom principu i dali ima nekakvih komplikacija?

    Hvala unprijed. :smt002
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Apple iPhone

    Radi uredno meni, kao zemlju sam odabrao Hrvatsku cini mi se.
     
  13. nerminosman

    nerminosman Novi član

    Re: Apple iPhone

    Da, Hrvatska ima iTunes store, a kako vrsis placanje ili samo downloadujes free aplikacije?
    Dali ides preko Wi-Fi ili se konektujes telefonom na net, pa placas sa kredita?
    I jesi li morao napravit neki virtual acc da bi ti omogucio downloadovanje !?
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Apple iPhone

    downloadam aplikacije na drugim mjestima pa ih ubacim u iPhone, googlaj, zabranjena diskusija o tome na ovom forumu ;)
     
  15. nerminosman

    nerminosman Novi član

    Re: Apple iPhone

    Cuo sam da u sarajevu postoji Apple store, al da iPhone jos uvijek nije oficijelno predstavljen u BiH i da zbog toga nema ni online apps store u BiH.
    Jel se zna kad ce oficijelno da se pocne s prodajom u Apple storu u BiH ili ne?
     
  16. h2o

    h2o Aktivista

    Re: Apple iPhone

    Oni koji hoce da nabave aplikacije putem Apple Store kupe iTunes Gift Card na eBayu i onda taj kredit koriste. To ti je najjednostavniji nacin, a ako pratis redovno eBay onda mozes i ustediti, jer pocesto se kartice prodaju i po manjim cijenama, npr. 100 USD se prodaje za 80-90 USD.
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Re: Apple iPhone

    Uz mogucu opasnost da ako su gift kartice kupljene ukradenom kreditnom karticom, da bi nekad u buducnosti i tvoj acc. mogao biti onemogucen, ali generalno je to jedini nacin. Inace, za proces kreiranja accounta bez kreditne kartice (neophodno zbog izbora zemlje po zelji) prati slijedeci link: http://support.apple.com/kb/ht2534.
     
  18. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Re: Apple iPhone

    Mozes se registrovati i na US, preporucujem to zbog daleko veceg izbora free aplikacija (dakle bez kreditne i samo za free).
     
  19. BLADE_

    BLADE_ Novi član

    Re: Apple iPhone

    Skoro sam dobio iphone 3G. Interesuje me kako da napravim bluethoot. Skinuo sam bio iBlueNova app al posto je free, istekla je. Jel moze pomoc od nekog da napravim bluethoot. Koju aplikaciju da skinem ili sta vec da uradim da fercera prebacivanje s mob-a na mob, i to ne samo s iphona na iphon nego i povezivanje s drugim vrstama telefona.

    Hvala unaprijed :!:
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Apple iPhone

    opcija ti je da izdvojis 1-2 USD i kupis BT aplikaciju ;) (rasprava o warezu je ovdje zabranjena). Procitaj komentare raje za pojedine BT aplikacije pa zakljuci sam koja ti najvise odgovara.