Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Apple iPhone

    Odlicno.
     
  2. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Re: Apple iPhone

    Koji jos mobitel moze ovo ? :)
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  3. Esh

    Esh HWB

    Re: Apple iPhone

    Izvodi sa kalifornijskog suda:

    Prema ovome, iPhone bi mogao biti AT&T "ekskluziva" jos 30-tak mjeseci, osim ako se ne nagode drugacije.
     
  4. ReNNo

    ReNNo Overclocker

  5. Esh

    Esh HWB

    Re: Apple iPhone

    Mozda neka naznaka slicnih promjena i u ostatku svijeta.
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Re: Apple iPhone

    iOS 4 update za iTunes 9.2:

    Products compatible with this software update:
    • iPhone 3G
    • iPhone 3GS
    • iPhone 4
    • iPod touch 2nd generation
    • iPod touch 3rd generation (late 2009 models with 32GB
    or 64GB)
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Apple iPhone

    jaran mi dostavio nov 3GS da otkljucam, prazan je skroz (nije mi donio i punjac) pa smijem li ga staviti na punjac od mog 3G?

    EDIT: google was my friend, moze :)
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Apple iPhone

    Jedan od najboljih RPG-eva sa SNESa stize na iPhone ove god :smt007 :

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ghCo_2_vYMA&feature=channel[/youtube]
     
  9. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Re: Apple iPhone

    da ne otvaram novu temu al ima veze sa ovom :wink:

    zagrijao sam se da uzmem iphone 3g il 3gs. citam na netu dosta toga svega pa me sve to malo buni..

    kao prvo: da li radit ce obicna sim karica (BH telecoma) na njemu ? citao sam da zna zezat mreza ili su to gluposti..

    drugo: vidim da ga hakuju tj da mogu crakovane aplikacije, jel ovaj fazon slicno kao na trenutno mojoj nokia N95 8GB kad ga hakujem mogu sve nabacat sa njega da nista ne platim nit skinem preko wifi il neta nego prebacujem sve preko kabla?

    i trece: da li uzimat iphone ili se ipak radi (servisa,dijelova itd) držat standardni brendova? (nokia,samsung SE itd)?

    EDIT:

    verzija na buducem mom iphonu 3g je verzija 3.0 (7A341), firmware 04.26.08 da li je ok tj da me ne zeza mreza, da mogu slat poruke i pozive vršiti dok ne skontam sve i onda bi ga hack
     
  10. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Re: Apple iPhone

    Postavio si neka "teska" pitanja, da ne kazem i nelegalna :)

    Ali generalno ti mogu reci obavezno idi na iPhone ako si pri parama i to na 3GS. Taj 3G preskoci osim ako ti nije bas povoljna varijanta pa da kasnije ganjas 3GS uz nadoplatu. Firmware mozes update-ovati na najnoviji 4.0 cime ces dobiti jos par pogodnosti ala multitasking i sl.

    Inace sa phone-om neces imati nikakvih problema, licno sam ih izmjenjao sve od 2G na ovamo. SIM kartica radi bez problema s tim sto se za iPhone 4 reze na micro SIM, a servis ti je u medjuvremenu dostupan kao i za svaki drugi telefon i to ce samo jacati u buduce.

    Aplikacje prebacujes kablom ako su ti na racnuaru, a WiFi / GPRS / 3G / EDGE ako skidas sa AppStore-a ili sl. (imas ih mnostvo i besplatnih). Naravno WiFi ti je najbolji i obavezno razmotri da nabavis sebi kakav polovan wireless router za kuce / stana osim ako vec nisi na wireless-u kod providera. Ja sam se toliko navikao na multitouch i mnostvo aplikacija (koje zaista koristim) da mi ne pada na um da prelazim vise uopste na druge uredjaje, vec par godina, dok sam ih prije vrlo cesto mjenjao iz dosade.
     
  11. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Re: Apple iPhone

    hvala na odgovoru,

    najvjerovatnije cu ipak sad na 3g 8gb preci, previse mi je dati za 3gs..
    ma najvaznije da radi sim kartica, ne trebaju vise neke "turbo sim" :)
    a sto se ostalog tice, cim dobijem tj zamjenim mobitel pitat cu vas :wink:
     
  12. pac

    pac Komšija

    Re: Apple iPhone

    Dali mi moze neko reci dali je moguce da se 3gs downgrade-a sa ios4 na 3.1.3 ili neki drugi. Ako jeste dali mi moze neko neki link poslati ili objasniti proceduru. Ako pitanje spada pod pirateriju sorry odgovori mogu i na PM.
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Re: Apple iPhone

    Pogledaj ovaj vodic: http://www.techradar.com/news/phone-and ... 1-3-704705.
     
  14. pac

    pac Komšija

    Re: Apple iPhone

    Dali mi moze neko preporuciti pouzdanog majstora za iphone, kod mene kad god hocu da na novo intsliram fw errori na sve strane.
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Apple iPhone

    Adi se zove, na Grbavici zivi:

    062 463 744
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Apple iPhone

    sada je legalno jailbreakat mobitel:

    http://news.yahoo.com/s/ytech_wguy/ytech_wguy_tc3236
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Re: Apple iPhone

    Legal, but from time to time, not possible :D
     
  18. pac

    pac Komšija

    Re: Apple iPhone

    Steve Wozniak s..e uveliko vezano za iphone 4 antenu :lol:

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kole_PzjxKo&feature=player_embedded[/youtube]
     
  19. pac

    pac Komšija

    Re: Apple iPhone

    Dali postoji nesto sto moze popraviti da se zvono kod telefona samo nesmanjuje? Nasao sam na netu da nisam jedini sa ovim problemom ali nisam nasao kako popraviti.
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Apple iPhone

    kako mislis samo se smanjuje? :S