Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: Apple iPhone

    Vedo, samo idi desnim na iPhone u iTunesu i izaberi "Transfer purchases", prebacice sve aplikacije sa moba u iTunes.
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: Apple iPhone

    Da li se s limera1n-om otkljuca i SIM ili za to treba turboSIM? Ja sam odradio to, i ubacim karticu stoji Suchen (trazenje), kad spojim s iTunesom kaze ungültiger SIM (nevaljan SIM). Telefon je 3GS, software 4.1, vjerovatno je zakljucan na orange provider (svicarski provider)
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Re: Apple iPhone

    Mislim da ti u svim kombinacijama treba originalna kartica da bi prosao taj iTunes check ili tzv. Phonebook kartica. Ne znam u kojem kontekstu sad spominjes Turbo SIM.
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: Apple iPhone

    Iskreno, ne znam ni ja, dobio sam ovaj telefon na par dana koristenja, pa da pitam nekog ko ima iskustva. Imam tu orangeovu karticu, pa cu probati. Hvala na pomoci.
     
  5. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Re: Apple iPhone

    Da li je iko našao rješenje za unlock iPhona-a 3G na 4.1 firmware-u?
    Znaci neka jednsotavna solucija, da nije petljanje sa downgrade-om baseband-a?
     
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: Apple iPhone

    Moras imati Phonebook karticu kao sto Enis rece i treba ti Hacktivation patch (naravno, prethodno si instalirao Cydiu i jailbreakovao telefon)
    http://www.dkszone.net/hacktivation-pat ... nebook-sim
    Sad onaj dio sto i mene zanima jeste da se to izvede bez kupovanja doticne kartice, odnosno sa karticom od providera na kojoj radi kako je kupljen. U mom slucaju je otkljucan na orange karticu od svicarskog providera.

    Evo jedno pitanje koje se tice generalno mobilnih telefona: dosad nisam uspio ni na jednom telefonu da podesim WLAN. Modem mi je paradigm i nakon sto se povezem na bezicnu mrezu potrebno je uspostaviti bridge konekciju (znaci nije routed mode). Kod iphona mi trazi server, port i kod autentifikacije username i password. U server i port pojma nemam sta da ukucam. Dok kod 5800 Nokije nemam nikakvu opciju da ubacim login podatke. Postoji li kakav nacin ili moram postaviti modem u routed mode? (tako radi ali onda ne mogu koristiti konekciju za internet i free zonu istovremeno, odnosno ukucani ne mogu na internet kada sam na free zoni)
     
  7. JaLa

    JaLa Komšija

    Re: Apple iPhone

    Zaboravih javiti za ovu tipku :)
    Promjenjena je, ipak ga nisam ja licno rastavljao nego majstor/prijatelj.
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: Apple iPhone

    ReNNo probaj ipak sa 3G Fuzzyband, to ces pronaci u Cydiji pod Sections>System>3G Fuzzyband downgrader. Ne znam za 3G, ali ja nisam imao srece, jer vrijedi downgrader basebanda samo za 3gs do verzije bootloadera 05.8, a ja imam 06.4. Kad to uradis, skini ultrasn0w i instaliraj i restartuj iPhone i tel. je otkljucan na sve kartice. To je jedini nacin zasad i provjeren.
     
  9. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Re: Apple iPhone

    Nisam ja jos apgrejdo na 4.1.
    Ali planiram jer je nevjerovatno spor 4.0 na 3G-u.

    Tako da necu apgrejdat ukoliko nema provjerenog rjesenja.
     
  10. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: Apple iPhone

    Mislim da bi mogao to sa ovim novim PawnageToolom. Nije za PC izasao ali vec imaju premade custom fw fileovi sa iOS 4.1 i sacuvanim basebandom. I preko TinyUmbrelle "restore" na taj custom fw i eto ga :)

    A Ico, probaj staviti taj wlan u ad-hoc mode i samo shareuj net sa tom mrezom. Ja sam tako uspio, mada koristim ovu wlan pci karticu ali trebalo bi da je moguce i sa tim paradigmom to izvesti.
     
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: Apple iPhone

    Nista, stigla orangeova kartica, originalna na koju je otkljucan, opet pise suchen, a kad odem u mreze kaze da ne moze da dobavi listu providera, i odabrano je automatic. Izgleda da radi samo s tom karticom i samo u toj zemlji. Kad spojim s itunesom nema nista u vezi s aktivacijom, vec je izgleda uradjena.

    @Ahmo nemoguce je to nazalost. Zasad samo moze preko routed moda. Jedino da ima kakav software s kojim se moze uraditi autentifikacija gdje mogu ukucati login podatke za svoju konekciju posto je modem u 1483 bridge modu.
     
  12. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: Apple iPhone

    Ne mozes nikako pokrenuti PPPoE preko iPhone-a. Jedino stavi u taj routed mode, mani se FZ, ionako faila :)
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

  14. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: Apple iPhone

    Jel bi mi ko mogao preporuciti neki "masovni" ID3 tag editor i/ili neki programcic koji bi skidao album artove? Dosad sam sa Mp3tag radio, ali tu ide album po album, a i maksuz moram naci cover, sto i nije problem za ove nove stvari koje ubacujem, ali za ove silne pjesmice i fazone koje iTunes synca je prava patnja to srediti.
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Re: Apple iPhone

    Mozes probati da kreiras besplatni iTunes acc bez kreditne pa da preko iTunesa pokusas.
     
  16. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: Apple iPhone

    Ne navedoh gore to, ali imam acc i koristim iTunes ali ipak nije mi nesto po ovom pitanju. Sto se tagova tice, "Get track names" mi nikako ne fercera jer javi da to vazi samo za audio CDove importovane preko iTunesa, a artwork poneki i skine ali za veliku vecinu ne moze naci (od ovih sto fali).
     
  17. h2o

    h2o Aktivista

    Re: Apple iPhone

    Ja obicno to uradim u WMP-u, jedini je problem sto pjesma mora svirati da bi se skinuo album art, a usput i edituje ID3 ako je nesto pogresno napisano.
     
  18. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: Apple iPhone

    Presao sam na iTunes otkako sam nabavio iPod radi synca i genuisa, WMP je doduse fin sto se tice artworka ali tagove sam opet morao rucno preko "Get album info", opet znaci rucno za svaki album, a ima i milion pjesama koje su ono jedine sa nekog albuma pa i ovo postane jako, jako mukotrpno.

    Evo nasao sam neki program TidySongs pa i sa njim probavam, ali i on evo faila, nudi mi da popravi pjesme koje su uredne i imaju artwork.

    Na kraju cu haman morati pobrisati sve i polahko redom rucno, album po album dodavati u library.
     
  19. pac

    pac Komšija

    Re: Apple iPhone

    Dali mi moze neko reci sa kojim sw-om se najlakse moze provjeriti dali se radi o 3g-u ili 3gs-u. da napomenem da je tel potrebno aktivirati takoda nemogu uci u kameru i vidjeti dali ima video snimanje ili ne. Uglavnom treba neki porgram koji ce mi pokazati koji je model kad ga rpikopcam na PC.
     
  20. pac

    pac Komšija

    Re: Apple iPhone

    Mozeli neko sa iphone-om staviti tel u dfu mode, ustekati u PC, upaliti tinyumbrella program i vidjeti dali se igdje spominje koji je tel u pitanju.
    Tinyumbrella je program za spasavanje SHSH sto vam sluzi za downgrade vaseg idevice-a.