Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. kvaju

    kvaju Komšija

    samo unapređen model, a sa 4 na 4s je novi model?
     
  2. PackardBell

    PackardBell Aktivista

    Naravno. Razlika izmedju plusa i obicnog iksa je samo u procesoru,. Isri procesor samo u plusa naklokan na 1,7ghz.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  3. kvaju

    kvaju Komšija

    Između 4 i 4s je isto u procesoru i kameri, pa se zove novi model, a ne unapređen?
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ti bi na 3.5" strpao 720p?
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja bih stavio 1080p u svaki fon, od 3.5" pa na dalje.
     
  6. PackardBell

    PackardBell Aktivista

    Nije isto kad imas jos jednu jezgru i klok od 200mhz. Uostalom to je proslost.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    hehe dobar, to je i govorim. Ono, 99% slika iz poluprofila :D
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Jel ovo fakat ovako :lol:
     
  10. Mujka

    Mujka Komšija

    jes

    doduse nisam vidio ovaj novi uzivo al ovaj stari(skoro kupljeno) se toliko grije mozes jaja przit komotno (moze ahmet potvrdit)
     
  11. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Osnovni problem u BiH je sto nemamo niti jednog kvalitetnog operatera koji bi nudio flagship modele po ekstra povoljnim uslovima, a ne k'o u BHT, gdje na kraju platis telefon ko da si ga finansirao preko mikrokreditne organizacije sa 30% kamate.

    Kada se to uredi, onda ce nam svima biti svjedeno je li izasao uredjaj naredne generacije za tri mjeseca ili 12 mjeseci, jer bi se uz vrlo povoljne uslove mogao upgrade napraviti.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sad ce neko od "strucnjaka" uletjeti sa komentarom da nemamo dovoljno veliko trziste za takve uslove.
    Naravno da cu onda kupiti skup telefon u zapadnoj Evropi, uraditi povrat pdv-a, i ne prijaviti uredjaj na lokalnoj granici.
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Google voice search došao na Appstore.

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  14. kvaju

    kvaju Komšija

    šteta, baš sam se nadao da će staviti i srpski jezik kao na androidu, da prepozna ove balkanske jezike.
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Pa i ima.

    [​IMG]
     
  16. kvaju

    kvaju Komšija

    Drama onda!

    Neznam cerilicu citat, pa mi promaklo, hvala ti.
     
  17. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Je li ko imao belaja na 4S sa WiFi-jem nakon prelaska na 6.0 (i sad evo na 6.0.1)? Vidim bunila se raja masovno da 6.0 skoro pa doslovno zna pokvariti WiFi na 4S i iPadu 3, i da je haman jedino rjesenje Apple servis. Kod prijatelja je otislo to izgleda, prvo mu Wi-Fi pucao, pa onda ono postane disabled, sad je skroz siv i nikako se ne moze upaliti. A probali smo sve, od resetovanja mreznih postavki, pa do restore-a, upgradea, svega.

    Ja sam konto da ce Apple ispraviti to sa 6.0.1 ali eto od prije par dana kako je izasao sve je isto, nema haman pomoci. Neki lokalni majstor je rekao u fazonu da je antena OK, nesto je softverski otislo. Sto ima smisla, ali je opet cudno da nakon svih caka opet nece da proradi. A iPhone nit je ispado nit ista, samo od sebe mu dodje.

    Popravlja li taj famozni Adi to? :)
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ako je softverski i ako je do 6.xx uradite restore na 5.xx. A inace taj problem kada je wifi siv se rjesava sa rernom ili bolje heat gun-om preko wifi chipa :)
     
  19. kvaju

    kvaju Komšija

    Ako je wifi opcija siva moje misljenje je da je hardwerski otislo, problemi sa wifi su rjeseni bar kod mene na 6.01, probaj restore odraditi i set as new iphone, nemas sta izgubit.
     
  20. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Treba da je softverski, valjda je :) Nekad malo radi, nekad ne, mahom ne (99% vremena). Mada je sad skroz sivo, ali zna pri restoreu ili resetiranju mreznih postavki proraditi nakratko. Sto se restorea tice, ne moze se downgrade, nema blobova jer nije prije bio jailbreakan, tako da to nije opcija. Mene buni to da ako je softverski, sto nece ako se uradi cist restore na novi sistem, jer nista se tu ne cuva nit pamti, al opet ne ide. A ovaj opet lik kaze da je "provjerio" antenu i da do nje nije. Pa ko ce ga znat sad.

    Kao sto spomenuh, sve je probano, sva resetiranja, restore, brisanja,, 6.0.1, shift-restore, sve, i nekad malo procepi ali je sivo na kraju sta god se uradilo. A sad da je hardverski, moze biti, ali opet, nit je ostecen, nit je dugo koristen, niti ista sto bi moglo vuci na to, znaci samo od sebe pocelo se ovo desavati, a i vidim recimo tu https://discussions.apple.com/thread/4310121 da se narod javlja, iz cista mira nakon upgradea na 6.0 ovo se cesto desava, i to vecinom na 4S.

    Sigurno je nesto Apple ukakio sa ovim, il su nekako zeznutli nesto sa 6.0 pa jos nisu uspjeli napraviti, ili kao sto neki predlazu doslo do komplikacija tokom upgradea pa se sprzi ili nekako pokvari taj WiFi modul. Sad da li ce 6.1 sta promijenit ako je ovo prvo, dugo je cekat.