Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma to je vjerovatno hardverski problem i nema veze sa upgradeom softvera. A i da nije ispravna antena treba bi uhvatiti signal ako ga primaknes skroz blizu ruteru. Kao sto rekoh reflow wifi chipa ce vjerovatno rijesiti problem.
     
  2. Eldorado

    Eldorado Komšija

    izašla igra angy birds star wars :D
     
  3. aeRo

    aeRo Komšija

    Koja je realna cijena za display za Iphone 4? I gdje je najbolje da odem u Sarajevu? Imam narandzasti dio, kao mrlju ispod displaya, isto ono kao kad se stisne jako display pa ostrane otisak na pixelima par sekundi.. Mala je ali me bode u oci tako da to moram srediti..
     
  4. kvaju

    kvaju Komšija

    Imas temu negdje za apple servis na forumu search odradi, preporuka za Adija u SA, momak ekstra radi i nije bezobrazan sa cjenama.
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Najbolje ces proci ako sam uradis, na eBayu imas pojeftino ekrana, nadji kakav dobar tutorial na ifixit npr, naoruzaj se strpljenjem i laganice. Ima mali milion sarafa, zato budi maksimalno strpljiv i skoncentrisan.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    062 463-744, Adi, zivni pa pitaj za cijenu.

    Provjereno odlican majstor za iPhone!

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  7. zemomak

    zemomak Aktivista

    Hm imao sam bukvalno isti problem, na kraju prodao telefon bez wifija za 600 KM...nosio adiju, kaze hardver...a tesko je popravit jer mora cijelu maticnu plocu da promjeni, a cijena im dodze skoro isto kao da kupis nov telefon...ili da ostvari garanciju u apple storu...ponovo uzeo 4s, samo bijelu ovaj put i ne mrdam jos zadugo sa 5.1.1 :)


    tt via iPhone 4s
     
  8. Stig L Stoner

    Stig L Stoner Novi član

    Iphone 4s kako otkljucati legalno ili imali neki "drugi" nacin?
    Postoji li koja provjerena stranica, onaj fazon Factory Unlock preko IMEI broja?

    Carrier: Sprint 11.3 (USA)
    Version: 5.0.1 (9A405)
    Modem Firmware: 1.0.13

    Hvala.
     
  9. pac

    pac Komšija

    Kontaktiraj sprint-a i pitaj da li ti ga oni mogu odkljucati.
     
  10. Stig L Stoner

    Stig L Stoner Novi član

    Mobitel je jos uvijek na ugovoru. Procitao sam da traze osobne podatke kupca koje ja nemam :( Tako da i dalje trazim neku drugu opciju da to zavrsim :D
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    AT&T otkljucavanje na eBayu je skoro pa dzaba, do 10€, ne znam za Sprint. Potrazi na eBayu ove koji otkljucavaju, pogledaj feedback.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. pac

    pac Komšija

    Oko 100KM ti je kod adi-a na skenderiji odkljucavanje.
     
  13. Stig L Stoner

    Stig L Stoner Novi član

    Odkljucavanje u BiH nije opcija jer nisam trenutno tamo. Ovo preko Ebay-a sam nasao par njih koji otkljucavaju po cijeni od 99$-150$ za Sprint. Sad gledam Feedback i sve izgleda uredno (100% pozitivni). Ono sto me buni je da odkljucavanje traje 2-10 radnih dana, u fazonu kada bude gotovo javimo Vam na mail :? Bas me zanima dali je iko ovdje na forumu radio nesto slicno i koliko je vjerodostojno ovo preko Ebay-a?

    Hvala.
     
  14. kvaju

    kvaju Komšija

    Inace bude to puno brze, ja sam preko ebaya otkljucavao (unlock fusion) sve 5.
     
  15. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Moze li mi se neko javiti na PM ili mail a da ima iOS 6.x na bilo cemu, te da ima 2 minute vremena? :)

    Hvala unaprijed
     
  16. Eldorado

    Eldorado Komšija

    jel izasao jalibreak za iOS 6.0.x verziju i cydia?

    malo sam zapostavio sajtove, jer sam jos na iOS 5.0.1 sistemu, a ne bi bez cydie koristio iphone :D
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ima tethered JB.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. Stig L Stoner

    Stig L Stoner Novi član

    UPDATE:

    Informacija koja ce biti od koristi vjerujem svima koji imaju zakljucan Iphone na neku od americki mreza. Ovo provjereno radi za Sprint a za ostale nisam siguran ali vjerovatno je ista procedura. Bio je dovoljan samo jedan pozivi korisnickoj sluzbi za internacionalna pitanja i stvar je bila rijesena. Informacije koje ce traziti od Vas su: Ime i Prezime ( Na koga je ugovor ), Broj Kartice ( SIM ), Sigurnosno Pitanje ili PIN ( Kod mene je slucaj ovo prvo ) i najvaznija informacija da ste izvan US ( Obavezno ). Jedno od bitnih stavki da bi ovo funkcionisalo ( Kvaka ), racun mora biti stavljen na suspension plan. Kao u fazonu da je zamrznut dok se nevratite nazad u US ili da je vlasnik redovno uplacivao sve obaveze prema Sprintu u zadnjih 90 dana.

    Vreme potrebno da bi telefon bio otkljucan, 2-5 dana. Moj su otkljucali istog momenta po zavrsetku razgovora. Zapravo rekli su mi da nakon 5 minuta odradim postupak aktivacije putem iTunes-a (Back up, Restore all settings, Insert SIM ...) i to je to :D

    Sretno!
     
  19. Eldorado

    Eldorado Komšija

    ako bi stavio Tethered Jailbreak za iOS 6.0.1 na iphone 4 koji je fazon tu, jel kad restartujem ili gasim pa upalim iphone mora mi bit spojen na itunnesu?

    da li se iphone moze koristit u slucaju da se nema trenutno mogucnost spajanje za racunar, mislim na pozive i poruke u slucaju restarta ili gasenja?
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ne mora biti ni na sto spojen, ali ti nakon restarta nece raditi tweakovi, da ti radi JB spoji ga na Redsnow> extras>select ipsw i odaberi 6.0 ipsw (ne 6.0.1), idi back na pocetnu i idi extras>just boot