Asrock 4coredual sata2 i e2180 isplati li se???

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by dino73n, Feb 12, 2008.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Poslije vise sati citanja po forumu shvatio sam da je dosta bolja kombinacija skuplja ploca jeftiniji procesor kao i jaca grafa jeftiniji procesor. Ipak maticna je osnova racunara i ona ostaje,a grafu utakni istakni.Sto se plovnih grafa ili uopste bilo kakvih komponenata tice,nesto nisam ljubitelj,a i malo sam ATI fun(nekako vise srece za iste pare).Ova P5K ima 2xPCIe i CF podrsku mozda i to da proradi u nekoj buducnosti. Ona prva kombinacija o kokjoj smo diskutovali je definitivno NAJJEFTINIJI prelaz na C2D platformu ali ne definitivno konacno rijesenje tako da cemo ostaviti jos malo vremena koje radi za nas kad su u pitanju PC komponente. :wink:
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kako li si samo to zakljucio??? :roll:
    Evo cista racunica. Ako pricamo o cifri od 1000KM. Kupi plocu i proc za 250KM, kako on rece i ima 750KM na raspolaganju za grafiku memoriju i napajanje, pod uslovom da zadrzi HD. 2 GB memorije i napajanje moze kupiti za 200KM, ostaje mu 450KM za grafu. Po meni ce puno bolje proci!
     
  3. Pasha

    Pasha Komšija

    Ma ne vadi se sada,da je dobra ne bi je mijenjao i kakav je to osjecaj igrati na toj tvojoj grafi uz takvu plocu,pa ja imam bolje perfomanse na ovoj ploci i grafi :lol:
    I kao sto kolega rece;
    Uostalom nece Grcka propasti ako doda jos 130 km za postenu plocu..
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nemojte se sad prepucavat,sta je tu je.
    EDIT: Ma nisam se za tu plocu (ASROCK) odlucio iz neke ljubavi prema asrocku ili mrznje prema ostalim proivodjacim nego samo iz razloga sto je to jedina ploca za step by step nadogradnju u ponudi.Ali kao sto vecina forumasa misli step by step nije neka sreca i tu soluciju cemo da odbacimo. Mada mislim da dmr-ova 8800gts-ica na bilo kakvoj ploci sa bilo kakvim core2 procesorom mora da daje zadovoljavajuce rezultate u odnosu na nas obicne smrtnike iz stare ere!
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Boze sacuvaj, danas je sve vise ludila medju mladima :D.
    Kada budes "sve" igre igrao na 1680x1050 na maximumu onda se javi!!! Osim crysisa :D
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma poenta je da je ploca sasvim ok sa bilo kojom grafickom. Mozda ces imati pad performansi 2-3% sto je zanemarljivo! Imao sam na ovoj ploci 6600gt na agp-u i radila je odlicno i porast performansi u igrama, poslije bartona 3200 i nf2 ploce, bila je ogromna cak i sa 6600gt. Poslije sam ubacio 1950pro na PCIe i performanse su bile u skladu sa testovima 1950pro na netu na istom procu ali drugim plocama. Sada imam 8800gts i sve leti. Nikakav pad performansi u odnosu na druge ploce. Evo primjera radi colin dirt mi ide na 35-45fpsa na 1680x1050, a poznato je da je igra dosta ovisi o procu i komunikaciji proc-graficka.
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Odluka je ipak pala da se ide na soluciju sa asrockom jer imam sansu da me ispadne gotovo besplatno. Ostace mi ploca procesor,imam staru ati 9550 ge 128mb,koristicu ovo kuciste i cunga lunga,memorija ce mi ostat cim uzmem ddr2,stavicu mu combo iz svoje konfe i samo nadjem polovan disk i eto racunara(imam i monitor rezerve) koji ce da mi obezbjedi lovu za ove troskove.Samo me interesuje hoce li Chieftec 350w(imam ga u jarana povoljno) biti dovoljan da pogura E2180 na Asrocku sa x1650pro i da se jos malo clockne ako mogne?
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Hoce.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pogotovo ako je dual 12V rail model. Stariji sa 18A na 12V ce gurati, ali imho nije dobra kupovina. U tom slucaju radije uzmi Sharkoon od 350W, on ima dva 12V raila sa, ako se ne varam, po 16A.
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo sad sam provjerio kod jarana ipak je ta starija tipa sa 12V 18A i 5V 30A i 3.3V 28A al daje mi ga do dzaba.Tako da bi uzeo Chiefa ako ce biti dovoljan bar da se malo clockne,bar do 2.8ghz,citao sam testove i pise da ide lagano na 3.0ghz bez dizanja voltaze i sa stock coolerom!
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Slobodno onda uzmi kad je do dzaba. :D
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Red je da vam javim,masina je pala i spram starog athlona "jede malu djecu" lagano sam ga klokno na 2.6,dalje nece mislim da je do napojne jer primjecujem pad napona na 12v railu na 11.25 na staroj konfi bilo 11.80.Nisam jos testirao stabilnost al cini mi se da ce bit u redu jer ni tem ne prelazi 32c idle i do 40c pod manjim opterecenjem.Toliko za sad pa cujemo se!
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hmm cudi me da nece preko 2,6GHz. De pokreni CPU-z pa stavi screen shotove za CPU i memory.
    PS. I kod mene na +12 everest pokazuje 11.25V i nije ti do toga sigurno!
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ljudi ja sam u problemu,naklokan ili ne ne mogu da igram igre,3D mi nesto ne radi kako treba,cim zaigram bilo koju igru samo pocne i zakuca se kroz par sekundi pola minute plafon.Probao sam sve moguce vrste drajvera od atija,dizao sistem dva puta nista ne pomaze,cuo sam da imaju neka dva windowsova updatea sto bi mogli biti krivci al ne mogu da ih skinem nisam validan,tako kazu u microsoftu. ima li neko neki lijek?
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Probaj staviti u biosu CPU/PCIe Sync, bez obzira sto ti grafa nije PCIe. Memoriju stavi na auto ili probaj neku drugu od ponudjenih opcija. Daj screenshotove iz cpu-z-a.
    Ako sumnjas na te update od windowsa, mada cisto sumnjam da je do tog, odi u CP add/remove programs ukljuci show updates i uninstaliraj ih.
     
  16. GW

    GW Moderator

    Koju grafičku sada koristiš? Je li 1650 na agp-u?
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    jest jest,a probao sam i staru 9550 sa starim drajverima 6,9 i starim control panelom i cinilo se da je sve ok.onda instaliram i samo drajvere od 7.7 bez CCC i promjenim ponovo na 1650 i pnovo kolaps(a sinoc odmah po pokretanju sve islo ko zmaj,jest mi jednom crysis zakovao na clocku 2.65ghz) al sad sam stavio sve na stock podesavanja al grafika me ubi.Zaboravio sam da napomenem da ukloko uspijem doci do windowsa po zakucavanju igre desktop mi se ponasa ono kao da nisu instalirani drajveri od graficke.
     
  18. GW

    GW Moderator

    Ukloni drivere tako da dobiješ new hardware found na restartu. Onda fino instaliraj zadnje drivere za 1650. Ne bude li uredu, onda fino stability testing svih komponenti.
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    pa 7.7 su zadnji drajveri koji rade kakotreba na agp ima ono i 8.1 hotfix al nije nesto kako treba i probao sam i to
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo sad sam ponovo ubacio 9550 i lagano igrao COD4 oko pola sata bez ikakvih problema,i to sa dosta boljim performansama nego u prijasnjoj konfiguraciji sa 1650pro(zivi dokaz da megabajti sa gaficke ne znace gotovo nista).Bit ce da ploca i grafa nisu raja! Kad otvorim ati tray tool pise mi da je memorija graficke naklokana 96 procenata a nisam je nista klokao,jel moguce da je to greska u programu ili da je fabricki naklokana? Znam da je kod jednog mi druga bila slicna situacija sa 3850 oc edition bas sa COD4 i kad ju je under clockno na postavke obicne 3850 sve je radilo ko podmazano.