Assassin's Creed III & IV & Unity

Discussion in 'Igre i konzole' started by Beeblebrox, Mar 2, 2012.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Re: Assassin's Creed III & IV

    Prvi AC koji sam zavrsio bez odugovlacenja i nakanjivanja. Daleko najbolji u serijalu.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Assassin's Creed III & IV

    Ma i meni je, al sam uvjeren da bi ti sad i tricu presao da imas na PS4 :)
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Re: Assassin's Creed III & IV

    Nema nedostatka igrica, jer imam backlog igrica na PS3 (Metro: Last Light, Shadow of the Colossus, Remember Me, Dead Space 3, Resident Evil: Relevations, God of War- Ascension), a konstanto besplatne stizu na PS+ (5. mart-a Tomb Raider), i to uglavnom one sto nisam prije igrao. Svaku ti ja igru tako igram bez obzira gdje je igram. Za AC2 sam platinum uzeo. Keca isto igrao dugo. Dva dijela izmedju AC2-3 presao povrsno na XB360, ali imam ih i za PS3, pa cu ih na pleyki detaljno istraziti. AC3, cu rentat sa GameFly, i preci kad odem nazad...

    Prije par sedmica sam presao Bioshock Infinite na PS3 (isto sam bio odusevljen kao i sa AC4 sad na PS4), i opet istinski uzivao. Istrazio sam igru bas detaljno. Naravno da sam opet omasio dosta stvari, jer nekad covjek ne vidi sto mu stoji pred ocima, i pored toga sto obraca paznju. Pa eto ako si igrao Bioshock Infinite znas one filmove (Voxophone) sto se skupljaju u toku igre, e, ja sam od 80 koliko ih ima u igri, nasao 74. U toku BI, sam otvorio osim jednog, sve i jedan sef u igri sto sam nasao, a nasao sam veliku vecinu. Nikad mi nije zafalilo onih pins za Elizabeth, da bi mogla otvoriti sef ili vrata, jer mislim da sam i njih vecinu nasao. Dosta ih je ostalo iza mene jer su stavili da je 30 pins za obijanje max koji mozes nosati uz sebe, a ja toliko skupio davno, i nisam imao na sta trositi. Cim bi na nesto potrosio, odmah bi nasao nove. :D

    Evo i DmC: Devil May Cry (PS3), presao jucer, i svaku skoro misiju sam imao zavrsenost od 60-80%, po pitanju skupljanja kljuceva, oslobadjanja 'lost souls', nalazenja tajnih vrata... A DmC je cisto klanje od prve do zadnje minute, i bas je fast pace igra, gdje ne stignes previse se opterecavati stvarima sa strane. Ja sam opet iztrazivao, nasao vecinu stvari gdje su, ali nisam provodio puno vremena u tome da skontam kako doci do nekih stvari, jer sam imao previse zabave sa klanjem demona na razno razne nacine. :D

    To je moj stil igranja. Uzivanje uz istrazivanje. :)
     
  4. Mujka

    Mujka Komšija

    Re: Assassin's Creed III & IV

    trebas kontaktirati semira osmanagica :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
     
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Re: Assassin's Creed III & IV

    Hahahahaha da malo pomognem iztraziti. :D Ma nije, samo kazem da nisam od onih sto prolete kroz igru, samo da je zavrse.
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Re: Assassin's Creed III & IV

    Prekucao sam AC4!

    [​IMG]

    Brodove sam za kraja ostavio.

    Prvo sam udario na 'HMS Prince'. Prvi pokusaj me satresao, jer sam samo testirao da vidim koje su mu slabosti i jace strane. mortar i broadside su mu jaca strana. Pokusao sam u pokusaju izbjegavati topove i mortar, ali kud kod krenes uvijek ima priliku on za pogodak, jer ako izbjegavas broadside, on te mortarom pogodi, i obratno. U tom drugom pokusaju sam i ja njega prilicno ostetio, i uzeo mu vise od 2/3 zdravlja. Ali sam u drugom pokusaju, malo kasno doduse, skontao da mu je manevrisanje slaba tacka. Ko fap se okrece. Tako da sam to exploatisao u trecem pokusaju, i nakon pocetnog okrsaja sam mu dosao za guzicu, i svaki njegov okret pratio, i konstanto mu ostajao iza ledja (stern) i samo bi onda ga opalio sa chain shot i ram poslije toga, i tako sve dok ga nisam potopio, a on meni skoro nije napravio nista stete. Nije mogao mortarom pucati na tako maloj udaljenosti, a nije opremljen sa Fire Barrels.

    Pa onda dosao na red 'El Impoluto'. Odmah sam pokusao da se drzim na distanci, ali ovom brodu sam veoma brzo saznao taktiku i ona je da te ram konstanto, tako da je neke vece distance losa opcija, jer mu samo dadnes vise prostora da se zafura, a jos je i dosta brzi. Prvi put kad me je stigao ramat, skoro da je presao preko mene. hahaha. Brutalno udara, i potopi me za cas. Drugi put on me je odmah na pocetku opet uspjeo ramat, ali sam ga onda ostatak bitke uspjeo uspjesno izbjegavati tako sto sam samo krugove pravio, i konstanto mjenjao brzinu. Dok je on svim silama pokusavao da dodje u poziciju za ram, jos jednom me je samo ufatio, ja sam njega tukao sa broadside topovima i mortarom. Iako ima i on jake broadside topove, samo ih je jednom uspjeo iskoristio, jer sam nasao sweet spot, gdje on mene nije mogao pogoditi sa broadside topovima, a ja njega jesam. I uspijem ga potopiti, iako je bilo blizu. Dva puta me je ram, da je treci sumnjam da bi prezivio.

    Treci je bio 'La Dama Negra'. Ovaj je bas mrcina. Trebalo mi je skoro da me ubije prvi put, da skontam da se njegov mortar ne pojavljuje na vodi kada ga ispali. Obicno kada protivnicki brodovi prema tebi pucaju mortarom pojavi se zuto podrucje gdje bi trebale te granate da padnu, ali kod ove mrcine to nije slucaj, i veoma nezgodna stvar, jer mu je mortar OP, kao i broadside topovi. Veoma je slican Princu, po pitanju oruzja kojim te voli handriti, ali su ona jos razornija, a uz to ovaj ima daleko bolje manevarske mogucnosti od Princa, i hull sa port i starboard strane mu je neostetljiv. Mlatnem ga sa heavy shot, a ono jedva da ga i trunku ostetim. Tako da sam pogunio 3 ili 4 puta dok ga nekako nisam savladao. Opet sam morao koristiti taktiku kao i sa Princom, ali je bilo daleko teze iz 2 razloga, prvi jer ovaj daleko bolje manevrise, i tesko mu je skroz doci za stern, i drugi jer mortar te moze dohvatiti i ako si se zaljepio mu skroz za guzicu. I ovaj put kad sam ga potopio, malo je falilo da i on mene. Ram je jedini nacin bio da ga kvalitetno ostetim. Tako da sam koristio chain shot i ram opet kombinaciju, i samo je bilo pitanje ko ce koga prvi potopiti. On je mene u prijasnja 3 puta, ali eto 4ti, sam u par navrata uspjeo izbjeci da me moratar ne zahvati skroz, pa mi je ostalo malo vise zdravlja, i dobio sam vise prilika da ja njega raspalim.

    Za zadnje mi ostali 'HMS Fearless' i 'Royal Sovereign'. Oni su me najvise izubijali. Nije da su ova dva broda najaca, ali njih dvojica u kombinaciji su zajebani. Lako je skinuti jednog, ali kada se to uradi, onda ovaj drugi ko da dobije neku super moc, i skrsi te za cas. Prva 2 pokusaja sam isao na to da jednog odmah potopim, pa da mi bude lakse se onda boriti samo sa drugim. I lako ja potopim prvog, par ramova, i koji mortar i heavy shot i bude gotov, ali kao sto sam vec rekao onda drugi kao da se dodatno raspizdi jer si mu jarana sjebao, pa navre kao bik na crveno, i ubi ramom, broadside topovima, i cahin shot-om dok te ganja, a ne mozes mu pobjeci jer je brzi. Onda sam par puta pokusao, da obojicu ravnomjerno napadam, pa da ih dovedem obojicu na neki minimum health-a, i onda da ih dokusurim jednog po jednog u kratkom periodu. Mada, dok sam ja to balansirao da ih obojicu ravnopravno napadam, oni bi mene uspjeli skrsiti. U 5 pokusaju opet se vratim na to da jednog potopim, pa da se sa drugim onda obracunavam. I tako potopim jednog, i ovaj drugi odmah juris na mene, ja se ufatim noge, i pocnem iza sebe spamati Fire Barrels. Naleti na prve, ostete ga, ali i dalje ide punom parom, tako na druge naleti, na trece, i kad udari na cetvrte, taman tu negdje da me opali zestoko, okrenu se naglo i pocne bjezati onda. Tako da sam ga u nastavku lako. Razraram ga sa mortarom, onda se on zafura prema meni, ja se odmah ufatim noge i pocnem spamati fire barrels. 3-4 puta tako i na kraju nakon nekih 20ak minuta ganjanja sam i njega savladao.

    Ja se malo raspisa. :D Bilo je uzbudljivo. hahahaha.

    Meni do sada najbolji AC. Jos mi je ostalo 5 MP trofeja do Platinuma. Nije mi sjeo AC MP, ali cu se nekako nagovorit da igram da bi uganjao te trofeje. Sve sam SP odradio.
     
  7. xman

    xman Komšija

    Re: Assassin's Creed III & IV

    Nastavio ja igrati treci dio,tj zapoceo opet,mozda nekih 30% da sam presao do sada kada je main prica u pitanju... Veliki sam fan ovog serijala bio do Brotherhooda,koji osim fenomenalno atraktivnog sistema borbi nije ispunio ocekivanja dvice(meni daaaleko najbolja igra u serijalu) Prica,atmosfera,doza mistike i zaintrigiranosti vezano sa odnos assasina i templara,njihovih ciljeva i istorijata,onda one zagonetke,Minerva,istorijske cinjenice uklopljene u pricu,poruke subject 16 u animusu...pa i sam Ezio. Ovo su bile neke od kvaliteta AC2 koje su me drzale zaintrigiranim,a ne odusevljenim grafikom ili borbom brodova. Gameplay je evoluirao evidentnno ali sve ostalo se toliko razvodnilo da je to smijesno.
    Igram evo ovaj treci dio potpuno nezaiteresovan za pricu i sudbinu Konora i njegovog sela,bitnije mi je hocu li naletiti na medvjeda da ga oderem jer mu je koza skupa :lol:
    Ok crafting i to, skupljanje resursa,"ekonomski" dio igre kao bonus,ali da je zanimljiviji od main price,bezze.
    Evo gledam vase komentare vezano za cetvrti dio i svi su povezani sa brodovima i grafikom,tako je na svim forumima,medjutim sjecam se prije dok sam citao razmjenu misljenja o onom kratkom filmu o Adamu i Evi i jabuci, i o tome sta bi to moglo da znaci... Kazem opet ok je ubaciti nove gameplay elemente u igru ali AC je bio zamilsljen kao serijal koji zeli da isprica jednu jako intrigantnu pricu medjutim udaljio se od toga potpuno.
    Po meni nakon Brotherhooda serijal je poceo da tone i trebali bi napraviti pauzu,pronaci inspiraciju i zavrsiti pricu,ali to se naravno nece desiti.
     
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Re: Assassin's Creed III & IV

    Pa, vidi. To sto se meni svidjaju i side missions, price, ne znaci da me main prica nije zaintrigirala. Jedan od razloga sto sam prvo side mission pozavrsavao je, da mogu main pricu onda rahat na tenane pratiti. Da je sad glavna prica dobra kao sa Ezio-m, i AC2, nije. Jer ta igrica, prica, i likovi u njoj su bili fascinirajuci. Ali nije ni AC4 prica i likovi za baciti.

    Malo cu spojlati radnju, jer ne vidim kako drugacije da ti reply.

    ACIV storyline je prequel ACIII, kada gledamo vremenski period dogadjaja. Prati se Edward Kenway, otac Haytham Kenway-a, i dido Connor-a, a svi su preci Desmond Miles-a.

    U ACIV, se prica uglavnom vrti oko Observatory-ja. To je naprava iz doba 'First Civilization', koja dozvoljava da se svaka osoba spijunira uzivo, da se vidi iz ociju te osobe u tom trenutku, bez obzira gdje se nalazili, ali da bi se to moglo raditi, mora se posjedovati njihov uzorak krvi. Mislim na osobu koju planiras da spijuniras. Uglavnom, svi su zainteresovani da otkriju gdje je... Abstergo Entertainment, podruznica Abstergo Industries (templari), kroz Animus, i stare zalihe krvi Desmond-a i njegovu genetsku memoriju, pokusavaju da otkriju gdje bi se mogao naci. Tako sad ovaj naivac (a to smo mi) kojeg su unajmili da istrazi te memorijske gene Desmond-a, nas vodi kroz AC4 pricu. Prodali su nam pricu da istrazujemo materijal za igrice, jer glavni produkt Abstergo Entertainment-a, je, Animus gaming konzola. Znaci Animus za mase. To Abstergo muti u present day, a tu su i neki hakeri, koji pokusavaju za sebe da uzmu sve te informacije. U istorijskom dijelu igre, tu su Assassins, tu su naravno i Templars, koji se bore za svaki djelic informacije koji ce ih dovesti do lokacije Obzervatorija. Kenway, je se u to sve igrom slucaja uvalio. I kao i svaki pirat, gledao je da sto vise u svoju korist izvuce. A ima tu i piratske price, njihov pokusaj da osnuju piratsku republiku, i njihova borba protiv Britanaca. Imas isto opet i subject fajlove do kojih dolazis hakiranjem racunara u Abstergo centru gdje radis.

    Sve u svemu prica u opste nije toliko losa. Dosta zavrzlama, dosta istorijskih cinjenica, imena, i dalje koristeno.

    Meni je se pravo svidjela. Od glavne price do side misija. Al' to je mozda samo moj slucaj. Ne znam.
     
  9. xman

    xman Komšija

    Re: Assassin's Creed III & IV

    Mozda se i jesu malo vise potrudili oko price u u AC4, ali ako se vrti samo oko ganjanja tog Obzervatorija sigurno 20 sati gameplaya onda... I sama cinjenica(tako sam skuzio) da je glavni lik pirat a ne asasin je smijesna i jos jedan dokaz Ubisoftove namjere da ovu pricu daje na kapaljku.
    Nije toliko bitno u smislu glavne price koliko za samog glavnog lika brotherhooda tj Ezia,ali one sporedne misije kada krade leseve oca i brace su mi vise ponudile od main misija u ovih 70% AC3. Ovaj treci dio nit je GTA a jos manje AC. Ili glavni likovi,od cutljivog filozofa Altaira do ovog indijanca koji je jedan od najbezveznijih glavnih likova u igrama ikad.
    Opet, ne sumnjam da je AC4 dobra igra sa raznovrsnim gameplayom ali kako rekoh citajuci komentare po forumima sve je vezano za brodove i grafiku,prica se spomene onda kad neko neko primjeti da je nema ili da je fali u dovoljnoj mjeri da bude glavni razlog ponovnog paljenja igre.
     
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Re: Assassin's Creed III & IV

    Lik jeste pirat, ali ce onda pomagati Assassin-ima, da se iskupi za neke stvari koje je usrao i onda ce ga primiti u svoj red pred kraj.

    Pa dosta gameplaya-a jeste vezano za brodove, ali daleko da je sve vezano za brodove. Imas 3 velika grada Kingston, Havana i Nassau, u kojima se dogadja kamara stvari u toku main i side price. Bruku ostrva koje trebas istraziti u toku main i side price. Dzungle na ostrvima su uradjene nevjerovatno. U jednoj sam se bio izgubio, jer ima toliko prolaza i puteva kojim se moze ici. trebalo mi 10min da nadjem izadjem. :D Imas podvodna mjesta koja istrazujes. Znaci, sve zavisi kako ti sebi odredis da ti bude gameplay. Ako ti se ne koristi brod, onda samo fast travel, ako ti je vec taj dio svijeta otkljucan. Kada malo istrazis mapu, pa brod da ti i ne treba. Nema previse misija glavnih koje su direktno vezane da moras brod koristiti. On uglavnom sluzi da otkrijes nove dijelove mape. Evo ja sam do 6-7 sequence, rijesio svu side pricu i zadatke, otkrio citavu mapu. Tako da kad sam onda nastavio sa glavnom pricom, skoro da nisam ni morao vise koristiti brod. Ja jesam naravno, jer mi je to cejf. Napucan brod, pa ganjat Spanske i Engleske Man o War ships. Sto jace to bolje. :D
     
  11. aeRo

    aeRo Komšija

    Re: Assassin's Creed III & IV

    Eto imaces dosta posla u narednih godinu dana dva nova AC-a :smt003
     
  12. xman

    xman Komšija

    Re: Assassin's Creed III & IV

    Imam na brodu(AC3 je pitanju) neku vatrenu djulad,chain shot,grapeshot i onu standardnu topovsku djulad,koja je najucinkovitija? Nekako mi ona obicna najubojitija djeluje al bruku para sam potrosio na ove ostale,onaj chainshot opalim i nije ni dobacio do protivnickog broda :mrgreen:
     
  13. Pionir

    Pionir Overclocker

    Re: Assassin's Creed III & IV

    :D

    Pa svaki od tih ima svoju svrhu kada se koristi...

    npr ako je E-brod brzi od tvog, pozeljno je koristiti chainshot iz blizine i pucas u jedra da ih slomis :wink: ...
    tako ce taj brod biti sporiji od tvog ili ce potpuno da stane i tada ti nastupas iz omiljenog arsenala :lol: :wink:

    grapeshot ti sluzi da pobijes posadu i tada taj brod sporije puni "glavne" topove pri napadu.
     
  14. xman

    xman Komšija

    Re: Assassin's Creed III & IV

    Veci brodovi zasad padaju sa kombinacijom zalijetanja u njega,spustim jedra nakon toga,okrenem se i opalim ga vatrenim kuglama. I vozdra uglavnom :D
     
  15. Pionir

    Pionir Overclocker

    Re: Assassin's Creed III & IV

    Cuj vatrene kugle :smt036 ... poznato u AC serijalu kada pravis mnogo belaja, tada te napadnu elitne jedinice...i tako sam ja pravio spancima dar-mar do 4 nivoa i napadnu me dva broda, jedan je haman lvl 38 :) ( ja sam oko 24 :smt005 ), kako te nemani ubiti :D :?:

    Jarbol kod ovog lvl 38 je toliko visok da sam ga ugledao u daljini bez durbina :smt005

    Evo slikica sa 20 fps (dosta bolje izgleda u igri, nego na slikama, ali detalji su haos dobri ) :
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  16. rama

    rama Aktivista

    Re: Assassin's Creed III & IV

    Ovo meni izgleda odlično, još ako ne bude priče o onim animusima i templarima i ostalim glupostima, biće još bolje. :D
    Sad jedino ne kontam jel ovo multiplayer ili imaš ove svoje đilkoše da te prate.

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Re: Assassin's Creed III & IV

    Moci ce co op...
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Assassin's Creed III & IV

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Assassin's Creed III & IV

    [​IMG]
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Ubi nije normalan, min specs za AC: Unity su i5-2500K, 6GB ram i GF 680GTX xD