1. Riddick

    Riddick Aktivista

    Cestitam Stevie jos ti je ostalo da castis raju :wink:

    Bio sam na sajtu od Plusa i nemaju na stanju PowerColor ATI HD3870 512MB. Nadam se da ce ih nabaviti dok je ovaj popust od 10%, a cijena je za 20KM niza nego u Genelecu.
     
  2. Sale

    Sale Aktivista

    Stevie, posto znam da si imao x1950gt, onako od oka, kolika je stvarna razlika izmedju te dvije grafe :wink:
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sta mislis? :D Osjetno je ubrzanje...

    Vidim izasao je BIOS modifier za 3870 kartice (sve referentne?)
    http://www.hardwarebase.net/novosti.php ... est_id=313 a koliko vidim izaci ce i verzija sa mogucnoscu mijenjanja i napona :D

    Ima li sta za 3850 slicno? :D Valjda je u planu :roll:
     
  4. artemis

    artemis Komšija

    A kako štimaš brzinu venta?
    Kod jarana gecube 3850 i preko tray tools-a neće.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nista Tray Tools, u Riva Tuneru stimam. AtiTool sam koristio za testiranje artefakata, a bome temperatura je nakon pola sata testa sa ventom na 46% bila 84-85C. Podosta.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sutra se i ja pridruzujem veseloj RV670 druzini. Pravim ekskluzivne fotke za HWB. :mrgreen:
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Vidimo se Baho u Plusu, u 9 ja odoh po svoju Ge Silu :D
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Grafa na defaultu i proc na 3.2GHz:
    [​IMG]

    Dobro se sjecam da sam sa X1950GT na 630/1500 imao blizu 5500. Dakle ovo je znatno vise. :)
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Vedo - zelim ti miran i sretan rastanak od 470 markica... :lol:
     
  10. Esh

    Esh HWB

    radi alat za sve kartice. u sustini mozes da nabacis bios od bilo kojeg proizvodjaca ako je isti chip, no trebas paziti da nisu kakve ludosti radili s naponom :)
    za 3850 bi nesto slicno trebalo da se pojavi uskoro koliko sam cuo.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Eto taman za izadje verzija za 3850 s kojom se mogu mijenjat naponi i meni dosta. :D Uz bolje hladjenje i blago dignut Vcore bi ova 3850 jako dobro potegla.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    De, tek uzeo karticu, vec bi napone cack'o. :lol:
    Enivej, evo i ja maloprije uzeh 3850, al onu standardnu single slot 256MB (powercolor). Ona od 512MB sa zerotherm-om u plusu je bila reklamna, i vec unaprijed rezervisana, tako da je ne bih dobio i da sam kampovao pred radnjom. :smt003
    Za 320KM fakat ne moze bolje. Hebes 8800. :twisted:
    Sutra je ubacujem dok promjenim ventove na napojnoj, pa bacim koju fotku i benchmark... :smt006
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Eto sad imamo iste grafe. Ma ja to u sali kazem da bih dizo napone, zajebancija :D Nisam je jos clocko ni MHz. :D
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    Ko bi rekao da ce AMD ovako bashat neVidiju sa 3850 karticama.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    8800GT 256MB ce kostati 200-220E kad se proizvodnja poboljsa, sto je malo receno suludo. Ima li dobre duse na forumu da mi snimi Orange Box? :smt003
     
  16. baabaa

    baabaa Novi član

    jedno pitanje... za stevie-a mozda posto je i kod mene HD3850 od Club3D

    Imam osjecaj da mi zapinju krilca od venta za metalni dio hladnjaka (znaci vent struze pasivni hladnjak koji je ispod njega). U Riva Tuneru se vent stisa kad se vrati na 25 %, ali to traje samo nekoliko sekundi i onda opet pocne da zuji. Da li nositi kartu na reklamaciju?
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hm, kod mene nema nikakvog struganja. Je li dobro centriran taj ventilator? Koliko ima razmaka izmedju metalnog dijela i venta?

    Mozda ti se samo cini obzirom na zvuk koji vent stvara. Ili se cuju lezajevi venta? Svasta moze bit.

    EDIT: evo 2005-ice sa clockanim procesorom:
    [​IMG]
    50% boost!
     
  18. GW

    GW Moderator

    I meni bi jedan box trebao. Dukatima ga plaćam. :D
     
  19. Loki

    Loki Komšija

    Shame on you both!

    Inače ima za cenera. :D :twisted:
     
  20. GW

    GW Moderator

    Gdje?