1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Da nije ova druga 3870 ili 3850 512?
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Do mene je, druga je 3850 512MB, a ima otprije 3870 512MB za cca 420KM sa PDV-om.

    Uglavnom fer cijene.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    3850 ce iza 20.12. kostati oko 330 pa ce biti jos vise fer... :mrgreen:
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    koliko vidim 8800GT sa PDVom je 580KM a to 490 je bez PDV-a.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Asusova je 580KM sa PDV-om, a ova Club3D je sa PDV-om 490. Naravno, radi se o 100% istoj kartici. Samo sto je nekom ljepsa Asusova naljepnica :D
     
  6. Heinz

    Heinz Aktivista

    Pa dobro, jeste skuplja nekih 35 eura ako je poredis sa 256MB kartama, ali je opet samo 5-10 eura skuplja od 512MB kartice sa obicnim kulerom, sto je na 180 eura fakat nista. Vrijedi vala rahatluk sto nema ventilatora te pare kako god da ga okrenes.

    Ne kontam sto ti je recenzija neopsirna, doduse nisu je probali klokat, ali vala pasivna karta i nije za tog sporta. Meni je vala smor kad napisu recenziju na 10 stranica pa sve do zadnjeg kondenzatora opisu i slikaju. :mrgreen:
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ma nije Sapphire sada toliko bitan, vec cinjenica da 3850 256MB jako minimalno zaostaje za 512MB verzijom u nekim normalnijim rezolucijama (i samim tim za 3870). meni svakako ne odgovara vise od 1366x768 tako da je 256MB dobra kupovina...
     
  8. Heinz

    Heinz Aktivista

    Slazem se, zato i govorim da je idealan izbor za za svakog sa 19tkom, ali fol je u tome sto sve "egzoticne" karte dolaze sa 512MB, mislim na bolje hladjenje ili na pasivne karte, te overklokane verzije. Vjerovatno bi idealna bila nekakva 3850 sa GDDR4.

    Nego, da se vratimo na temu, izasla pasivna 3870... :mrgreen:

    http://www.itx.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=3869&Itemid=1
     
  9. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Danas sam kupio PowerColor HD 3870 512 MB DDR4... 455 KM
    kartica vrijedi svaku marku a ujedno je i prelijep komad hardwera...

    s mojim procesorom ~10 000 3D mark 2006

    kvaliteta slike prelijepa, sve stabilno , sa 7.11 driverima ...

    temperature se penju do 87 * C ali fan se vrti samo na 30% , s riva tunerom sam otkljucao fan control pa se moze birati fixno na koliko % da se vrti...

    na 100% je preglasna , radi ko fen ali temp ne prelazi 52 * C bar kod mene, na 75% nivo buke prihvatljiv temp ide do 68 * C u loadu...

    ko ima budjet definitino nece pogrijesiti s ovom karticom. Sutra snimam famozni Crysis pa cemo vidjeti kako stvari stoje...

    ps. odlicno se kloka trenutno radi na 855/2500
     
  10. Sale

    Sale Aktivista

    jedno pitanje... kolika je temp u idle (rad u windowsu i sl. ) na 30% vrtnje :wink:
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Gigabyte 3870 za Zalman VF700 coolerom:

    http://www.tweaktown.com/reviews/1253/g ... index.html

    VF700 radi fenomenalan posao, 50C u loadu! A pored toga kartica trosi cak i manje od referentne, zahvaljujuci Gigabyte-ovoj implementaciji PWM dijela. Zasad se cini da je ovo najbolja 3870 kartica.
     
  12. artemis

    artemis Komšija

  13. X-Factor

    X-Factor Komšija

    na 30% fan speed idle temperatura 60*C na 850/2400 pri tome da je kartica necujna na toj brzini ventilatora...

    posto meni buka ne smeta ja je vozim na 100% skoro uvijek :D samo nek je hladna :D
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bas maloprije citam, po meni, najbolji test aktuelnih kartica na netu:
    http://tinyurl.com/2p59oc
    Nazalost je na njemackom, ali prevodilac fino radi. Obratite paznju na dijagrame, kad dovedete kursor misa na odredjenu karticu, ispisu se performanse drugih kartica skaliranih u odnosu na tu koju ste odabrali. :) Jako zgodna stvar. Konkretno u mom slucaju, zanimalo me je koliko je 3850 brza od X1950Pro.

    Dalje, test ima i mjerenje potrosnje, i mjerenje buke, i mjerenje temperature, i indeks cijena/performanse, veliki broj igara testiranih, mjerenje zauzeca CPU-a prilikom tjeranja VC-1 i H.264, ma SVE!

    Ono sto mi je bilo neobicno za primjetiti je da je stara 8800GTS 640MB sporija od 3850 256MB! 320MB model je naravno jos sporiji.

    Svejedno ce Nvidia fanboy-i i dalje pricati kako je G92 superioran i kako ce ATi propast...
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ...sad pitanje za milion dolara - gdje je u Sa najjeftiniji 3850?
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vjerojatno u plusu kad uracunas popust. Sumnjam da ce netko ponudit jeftinije od toga.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    fuck, cak i sa popustom dodje nekih 320 markica. nema mi druge onda nego u cetvrtak pravac u radnju. baj d vej odlican link. fino je vidjeti da 3850 ne zaostaje mnogo za podosta skupljom 3870...
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    U cetvrtak nece raditi (Bajram je) a mozda cak nece ni u petak. Nazovi pa provjeri kad im tacno nastupa Bajramsko snizenje
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    ...a cak niti za 8800GT. Na rezolucijama manjim od 1280x1024 bi razlika bila jos manja.

    3850 je brza od stare 8800GTS, to sve govori. Jos kad vidim kako gazi 8600GTS (200% brza, tj. duplo) i 8600GT (260% brza) :lol:

    Takodjer, u grafu isplativosti je 8800GT tek na petom mjestu, i to na 1280x1024 i 4xAA.
     
  20. ZEEP

    ZEEP Novi član

    Club3D 3870 je zaista dobra kartica, u 3d marku 2006 imam oko 12000 bodova sa c2d 6750 @ 3.2 i 1gb rama. Ali kako neko rece, 3d mark je smece i ne predstavlja puni kvalitet kartice. Temperatura je oko 50 u idle, a na loadu, maksimalno sto sam vidio je 74 I to nakon 20 minuta igranja Cod4 teamdeathmatcha. Nisam nista mijenjao postavke ventilatora. Jedinu zamjerku imam je sto uz karticu ne dolazi molex konektor, tako da je pozeljno imati napojnu sa molex izlazom ili dupli molex kabl(mozda bi i single mogao).