ATI Logo to be Canceled?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Maverick78, Aug 16, 2010.

  1. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    Since AMD acquired ATI in 2006, the original logo of ATI GPUs have been retained. But according to a recent post at kitguru, the logo is going to be terminated by the end of this year.

    It’s AMD’s marketing strategy to keep the ATI logo, and the strategy did work during its competition against the chip giant Intel.

    More than one logo undoubtedly means even more money, resources and efforts. Additionally, AMD is going to release the new-generation Fusion APU which integrates CPU and GPU. The usage of ATI logo is going to cause confusion to consumers, so the company is said to consider canceling the ATI logo. If the rumors are true, the new logos should already have been created and approved.

    http://en.expreview.com/2010/08/16/ati- ... e-canceled

    btw. skoro sam na guru3d naletio na screenshot novog AMD Catalyst Control Centra. Znaci moguce je da cemo ubrzo ostati bez ATi-ja kao brenda.

    http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=325651
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa sta oni sad hoce, da na Nvidiju predjem? :D
     
  3. GW

    GW Moderator

    Koga briga jel ATI Radeon ali AMD radeon? Bitan je hardver, ne ime.
     
  4. Moncho

    Moncho Komšija

    Za znalce da, ali za mase ipak ime znaci mnogo toga. Masa kupuje hardware, znalci tu zauzimaju mali procenat.
     
  5. zalizani

    zalizani Aktivista


    Slijed logike nakon ovakog posta, ugrubo ide ovim principom:
    - Masa kupuje hardware.
    - Znalci ga prave, te doradjuju.
    -Znalci koriste svojih ruku djelo - hardware.
    - Znalci su sentimentalno povezani uz logotipove.
     
  6. extibo

    extibo Komšija

    Po cemu ce Fusion APU zbunjivati kupce? Zato sto je CPU + GPU? Ispade sada da su kupci ovce, te da ne znaju otvoriti web browser i posjetiti amd.ati.com. :roll:
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Sa ATi-jem smo se pozdravili nakon akvizicije i integracije u AMD, odnosno otpustanja velikog broja ljudi iz managementa i razvoja. AMD je imao namjeru da vec u prvih 6 mjeseci ukine branding + logo, no na zahtjev partnera, logo i brand su zadrzani. Uz nove trendove integracije (CPU-GPU hibridi), cinjenicu vec dugo se proizvodi imenuju kao AMD Radeon i slicno te da ATI vise nije sinonim za razna multimedijalna/TV rjesenja, potez je sasvim ocekivan.

    Ako Nvidia uspije u narednom periodu napraviti bolji/efikasniji GPU, ne bi me iznenadilo da se i oni pozdrave sa GeForce brandom i vrate Rivu TnT koju vjerovatno mnogi nisu ni upoznali :)
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hahaha, RivuTNT... :D

    Bome, ubrzo dolazi 6800 serija AMD-a (vec sam se presaltao na brand :mrgreen:), sasvim sigurno ce biti brza od Fermija, naravno upitno je koliko. Tesko se Nvidiji...
     
  9. RaP

    RaP Komšija

    Sto TnT brand ce doci 100% mozda neka poseban gfroce ili slicno isto tako ce vjerovanto da se pojavi titanium zaista me cudi kako nvidia nije koristila to ime jos od GF4TI-a
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    bolje im je da se vrate na popularnu FX seriju :mrgreen:
     
  11. avduka

    avduka Aktivista

    i love ati logo...:(
     
  12. RaP

    RaP Komšija

    FX seriji su izbrisali svaki trag :)