ATI R600 vijesti i glasine

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Stevie_Ray, Nov 14, 2006.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    isto tako nvidia neće dopuštati superclocked 8800 čipove zbog problema sa reklamacijama :D
     
  2. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    40% OC sa vapochill, http://www.xtremesystems.org/forums/
    Fabricki samo reference clock, sta ces ti sa tim napravit' do tebe je.
    Cinjenica je da se daju clockat' s dobrim hladjenjem...
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    pričam nešto drugo... nvidia neće dopuštati proizvođačima kartica da izdaju karte brže nego stock freq (znači ko, xxx, gamer edicije i sl. nećemo vidjeti... bar ne u dogledno vrijeme).
     
  4. Ace_

    Ace_ Aktivista

    naravno da ce ostavit ATI logo, doslo bi do totalne zabune medju n00bovima kad bi vidjeli AMD karticu odmah bi uzeli Nvidiju, valjda ce ovaj 2007 3dmark ubrzo pa ce se vidjet ko je bolje odradio DX10 zadacu
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nove informacije:
    -PCB za R600 ce biti najskuplji PCB ikad narucen od strane DAAMIT-a( AMD/Ati)
    -Memorijski bandwith ce ici izmedju 115 i 140.1 GB/s (8800-86GB/s)
    -U svim verzijama R600 kartice ce biti krace (u duzinu) od 8800
    -Rage Theatre chip je zamjenjen sa novijim Rage Theatre 200
    -Nece biti AIW verzije
    -Karte ce trositi otprilike kao i 8800

    Opet ovo su sve nepotvrdjene informacije, ali ako pola bude istina ...
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Onda idemo na ati...:D
     
  7. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    Pa procita li ti sta sam napis'o, istu stvar? :)
    Umjesto npr. 7800 GT, GS, CO, signature edition, GTX oznaka, sad nece biti kartica sa istim prefiksom a razlicitim taktovima, razlicit takt, razlicit broj...
    Nemoj se nista brinuti, bice kartica sa povisenim radnim taktovima, samo sto ce se umjesto npr. 8800 GTX CO zvati 8850 ili 8900...

    Bilo bi dobro za sve potencijalne musterije grafa da R600 barem privremeno preuzme tron. Uzdam se ja u ATI, da ako nista drugo, barem primora G80 na snizenje cijene pri izlasku R600.

    Usput, na 1280x720, all options max, SC: DA "gusi" sistem, tanak FPS. Mogu mislit' sta ce mi Crysis napravit'...
     
  8. iskusni

    iskusni Komšija


    kada si sada spomenuo ovo sjetih se ja nečega. Nije bila ista stvar kao sa bandwithom ali prije nego što su izašle R500 kartice bilo je postova svugdje kao: "OMG R520 HAS 32 PIXEL PIPELINES"; "NVIDIA WILL LOSE THIS TIME";"50% FASTER THAN G70" itd itd.....
    zaključak izvedite sami
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Pusti to Iskusni, nVidia G70 ima duplo vise ROP jedinica od R520 varijante. Zato je bilo deranje. Ne znam tacno G70 16 ROP jedinica, R520 8.

    Sta je ROP unit koristiti google.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Upravo tako, bas se sjecam kako su X1600Pro/XT bile lose zbog svega 4 ROP jedinice...
    Jest da nije ista klasa ali je i tu ATi pogrijesio.
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    Isto kao sto je nVidia fulala sa 4/2 konceptom u FX seriji i manjkom shader registara.
     
  12. iskusni

    iskusni Komšija

    znam ja šta je ROP(Raster Operation Procesor/s). Pa opet G80 ima 24 ROP-a a R600 će izgleda imati 16
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    Ali zato ATi ima prednost koristenja unidfied shadera od xBox chipa, posebno se hvale kada pipeline treba da se prebaci sa shader na vertex operaciju. To su odradili prije haman dvije godine i sada govore da su sa R600 to doveli do savrsenstva.
     
  14. iskusni

    iskusni Komšija

    Nema ništa gore nego kada sami sebe hvale :roll:
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    NHF
    Jesi nvidiot... :D
     
  16. ming

    ming Veteran foruma

    Ne hvale se oni nista, oni imaju DX10 chip odavno, sada rade drugu generaciju i ispravljaju nedostatke. Dok nVidia tek treba da se dokaze sa svojim rjesenjem. Mislim lako se moze destiti FX generacija sa DX10 aplikacijama nVidiji. Mada i ATi moze lagano kiksat.
     
  17. iskusni

    iskusni Komšija

    Evo sada citam da ati cilja na clockove od 700-800 MHz za GPU mislim stvarno lol..... arhitektura će im biti kompleksna ko' u piramida u Visokom :mrgreen:
    kod ati-ja mi se sviđa samo pristup shaderskim jedinicama 4-way sa 64 shadera = 256, dok kod nvidia-e je one way 128. Ipak ostaje da se vidi
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    Usput sada ATi ima AMD-a iza ledja. Kompletna tehnologija izrade procesora, mene ne bi cudilo da R600 sjevne na 1ghz.
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    mene ne bi čudilo da jednostavno sjevne... onako usred rada zapali kejs, korisnika i monitor :D
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ti jelde mrzis ATI? :D