ATI R600 vijesti i glasine

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Stevie_Ray, Nov 14, 2006.

  1. Raptor

    Raptor Aktivista

    Ove vec izgledaju realnije... Mozda se kuler da skinuti i kartu koristiti kao pasivnu (open-close) :wink:
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vidim morat cu kupit novo kuciste.
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Karta poprilicno lici na x1959xtx sa linka ispod pa me ne bi zacudilo da su slike fake. Sam PCB bi trebao biti barem par cm duzi od x1950xtx, a cini se isto. Eto kome se da neka uporedi.

    http://xtreview.com/images/x1950xtx-3.jpg
     
  4. Goranstein

    Goranstein Aktivista

    Meni ovo lici kao neki homemade cooling system na nekoj vec postojecoj kartici ... Dizajn kao Zastava iz Kragujevca :D
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    katastrofa najobičnija... pod ruku sa 8800gtx.
     
  6. Neso

    Neso Komšija

    Prevelika je fkt :shock: Mislim da bi mi udarala u HDD kad bi je ugradio :roll: a i da imam prostora u kucistu ne bi je uzeo...Dimenzije su im veliki minus :wink:
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni bi stala, sad kontam hard mi je ionako izmedju optikanera, izrezo bih onu limariju koja je inace za hard i grafa bi lijepo stala :D
     
  8. Esh

    Esh HWB

    pa kad bi platio punu cijenu r600 kartice, pretpostavljam da ne bi bio problem kupiti ni neko kompatibilno kuciste :)

    shalu na stranu, vec su najavljivali da ce kartica biti duga, tako da je vrlo moguce da se radi o nekim verzijama blizu finalnih.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma znam, salim se, evo prvo bi mi trebalo novo napajanje. Lako za kuciste. :D
     
  10. Moncho

    Moncho Komšija

    ma kakvo ba kuciste, ako kupim ovu stvaar, djes ba to strpat u kuciste i da niko ne vidi kako pilu imas, ide to na sto covjece i neka svako vidi kakvu pilu imas na stolu, ocu da je gledam kako se znoji i kako bi baca fps u igrama, ocu da je vidim kako crkava, isto onako kako sam ja crkavo dok sam zaradio masne pare da bi je kupio....... :shock:
     
  11. Goranstein

    Goranstein Aktivista

    Ovo sa znojenjem ti je odlicno :) ... Slazem se :)
     
  12. Predator

    Predator Aktivista

    Prije cemo mi crknut dok zaradimo lovu za ovo s***e od karte nego sto ce ona odapeti, jos ce nas oguliti elektroprivreda ovo cudo trosi ko TA pec.
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    Ovo je ing sample, vidis da je ventilator izmjesten skroz sa kartice. Vjerovatno ide novi sistem hladjenja koji ce biti na predstavljanju.
     
  14. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ogromna je kartica. Ko da hoće da još trošimo pare na veća kućišta ... lopovi jedni :mrgreen:
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    vjeruj mi to dalje od garancije ne živi.
     
  16. monK

    monK Komšija

  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ahh, stari dobri (nikad pusten u prodaju) Voodoo5 6000. :mrgreen:
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Prave vijesti tek trebaju doc. Ovo su jos sve glasine. :mrgreen:
     
  20. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Danas sam u rukama imao 8800GTX. Il' mi se cini il' nije nista manja od R600. Karta je stvarno ogromna.