ATi Radeon 4870 HD problem-"No signal , cable not connected"

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by r4z0r, Sep 2, 2011.

  1. r4z0r

    r4z0r Aktivista

    Naime , radi se o tome da sam kupio novu graficku kartu . 4870 HD ima 2 DVI izlaza , kupio sam DVI to VGA converter i sve to fino prikljucio . Upalim racunar , sve normalno pokrenuto .. upaljene su lampice na grafickoj karti (3 crvene , 3 zelene) te cooler na njoj normalno radi , ali graficka ne baca sliku na monitor .. stoji "No signal , cable not connected" . Sve sam probao , ponestalo mi je ideja .

    Citao sam na AMD-ovom forumu da se ista stvar desavala mnogim ljudima, zna li ko rjesenje ?

    Graficku kartu sam probao na 2 racunara - jedna konfiguracija
    -Chieftek 750 W modularna napojna jedinica
    - 4 gb DDR3 Ripjaws @ 1600mHz
    - Gigabyte 785 GTM - usb 3 maticna ploca
    - AMD Phenom II 955 BE , 3.2 gHz
    - 250 GB Maxtor - sata 2

    Druga konfa :
    -Core 2 Quad - 2.4 gHz (ne znam tacno model , drugov PC)
    -MSI maticna ploca
    - 3 GB DDR2 rama @800mHz
    -Chieftek 750 W modularna napojna jedinica
    - Seagate Baracuda 250 GB - sata 2


    Na prvoj je Windows 7 Enterprise 64 bita , na drugoj Windows 7 Ultimate 64 bita.
    Hvala unaprijed.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Re: ATi Radeon 4870 HD problem-"No signal , cable not connec

    Pretpostavljam da si spojio i PCIe naponske konektore na graficku, pa onda ti ostaje jos da probas sa monitorom koji ima DVI.
     
  3. r4z0r

    r4z0r Aktivista

    Re: ATi Radeon 4870 HD problem-"No signal , cable not connec

    Da , spojeni su regularnoo . Znaci nema drugog rjesenja ? A gluposti boze mili ..
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Re: ATi Radeon 4870 HD problem-"No signal , cable not connec

    Pa nije ni ovo zagarantovano rjesenje, vec cisto da vidis da li je kartica ispravna ili je problem do tog adaptera sto si kupio.
     
  5. r4z0r

    r4z0r Aktivista

    Re: ATi Radeon 4870 HD problem-"No signal , cable not connec

    Testirat cu convertor , u internet klubu koriste VGA to DVI conventore pa cu za molit decka koji radi da proba ovaj moj . Ako ne bude do konektora , onda je do graficke karte . Misteriozna je ^^
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: ATi Radeon 4870 HD problem-"No signal , cable not connec

    ukljuci zvucnike, da li komp normalno udje u windowse? Ako da onda je moguce da je grafa ispravna a da konvertor tj spoj sa monitorom negdje zeza. I da probaj na drugi DVI jer mozda taj ne daje potrebni analogni signal.
     
  7. r4z0r

    r4z0r Aktivista

    Re: ATi Radeon 4870 HD problem-"No signal , cable not connec

    Na konfiguraciji 1 je stvar rjesena , instalirao drivere za 4870 na integralki .. restartovo pc regularno i pokreno ga , sve oke i sve pokrece manje-vise na high . Na drugoj konfiguraciji (drugovoj , a njemu i jeste namjenjena graficka karta) graficka uopste ne baca sliku .. znaci pokrene se racunar (ne dize se sistem) i na monitoru se nista ne odvija .. zapravo odvija - no signal , cable not connected i stvar je nerjesiva .. ponestalo mi je ideja . Ne mogu mu driver instalirat (nema integrisanu kartu) jer se windows ne pokrece , mozda i pokrece ali to monitor ne pokazuje .
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: ATi Radeon 4870 HD problem-"No signal , cable not connec

    Pa vejrovatno nije do drivera ako nema nikakve slike prije nego sto i podje bootati HDD. I ako ulazi u wndows, i ako ne.. ovo sto je kolega gore rekao, nema nikakve veze sa tvojim problemom. Karta treba da baca sliku na samom pocetku paljenja računara.. pa da se moze u bios, dobiti boot screen, uci u safe mode itd. ..

    Ako ti imas sliku na pocetku pa kada udje u windows ne dobijes nista, onda je stvar sistemska. Treeba novi win svakako stavljati nakon mijenjanja grafičke karte.
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Re: ATi Radeon 4870 HD problem-"No signal , cable not connec

    Nema driver veze sa tim sto grafa prilikom POST-a ne daje signal na monitor..

    Driver tek preuzima kontrolu nad grafickom karticom kada se loaduje OS tj Windows..

    Treba probati:
    1.drugi DVI konektor na grafi, (i drugi DVI to VGA adapter)

    2.drugi monitor na toj konfiguraciji

    3. drugu graficku pokusati bootati u tom sistemu(ako moze u BIOS da slucajno nije nesto pogresno postavljeno)

    4. Resetovati BIOS (ocistiti CMOS)
     
  10. r4z0r

    r4z0r Aktivista

    Re: ATi Radeon 4870 HD problem-"No signal , cable not connec

    Fazon je .. sto NEMA NISTA , bios bozji ne mos otvorit kad sliku ne baca .. jednostavno nema slike , crnilo ko u bozjoj pecini .
    Na konfiguraciji jedan je proradilo nakon instalacije drivera te postavke u biosu da cita karticu sa PCI-e slota ,a ne integralku . Na drugoj konfiguraciji nije moguce uci u bios da se ista stima , to i jest najveci problem .. crnilo , te se nista ne moze poduzet . Convertor DVI-VGA je ispravan , jer sve normalno radi na konfiguraciji jedan .

    Na konf. jedan je koristen Philips 17" CRT , na konf. dva - BENQ 17" LCD tacne modele ne znam .
    Na 785 GTM imaju 2 "iglice" za ciscenje CMOS-a , stavim neki metal izmedju njih na sekundu-dvije i resetuje se , na konf. 2 tih "iglica" nema ! :)

    Znaci , problem ^^.
    btw. Isprobana su oba DVI izlaza , ispravni su .
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: ATi Radeon 4870 HD problem-"No signal , cable not connec

    Pa probaj resetovati bios. Ak nemas onaj switch odzada onda vadi bateriju.
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: ATi Radeon 4870 HD problem-"No signal , cable not connec

    Isključi iz struje, izvadi bateriju na 20s i vrati je nazad, upali pc i vidi može li onda. Jeste li probali stavljati drugu grafičku u pci slot da nije oštećen? Ako radi sa drugom naštimaj u biosu pci frekvenciju od grafe na 105mhz pa onda ubaci ovu 4870, čudno je pa kolega dmr to već nije savjetovao :D
     
  13. r4z0r

    r4z0r Aktivista

    Re: ATi Radeon 4870 HD problem-"No signal , cable not connec

    Probali sa baterijom , ista stvar .. nista se ne mjenja .
    Uglavnom posudit cu kakvu graficku kartu pa probat , mozda je problem i u slotu .
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: ATi Radeon 4870 HD problem-"No signal , cable not connec

    Utvrdi da li se windows pokrece tako sto ces ukljuciti zvucnike i cut ces zvuk kada udje u windowse, to sam ti napisao i u prvom postu. A mozda je ostecen vga ulaz u monitoru!?
     
  15. r4z0r

    r4z0r Aktivista

    Re: ATi Radeon 4870 HD problem-"No signal , cable not connec

    Drugov monitor , prije je bio spojen na 8400 GS ako se ne varam , radio je normalno .
    Probao sam , ukljuceni zvucnici nista se ne cuje i po 10-15 minuta .. slike nema , cooleri se vrte , svjetla na grafickoj karti rade .. HDD "vibrira" pod rukom .
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: ATi Radeon 4870 HD problem-"No signal , cable not connec

    Svejedno, kako sam ti rekao.. a i King, treba se pojaviti slika prije nego sto se i podje bootati win sa diska. Treba ti se prikazati post screen. Znaci win, diveri ..odnosno, generalno sistem, nema veze sto graficka ne baca sliku. Probaj drugu grafičku na toj ploci.
     
  17. r4z0r

    r4z0r Aktivista

    Re: ATi Radeon 4870 HD problem-"No signal , cable not connec

    Probali drugu graficku kartu , ista stvar .. njegov BENQ 18" LCD nije na black listi podrzanosti 4870-ke ,a ni 4350-ke . Izgleda da je slot rikno , nema sta drugo bit' .. da li je to popravljivo ? Da li mora kupovat novu maticnu plocu ?
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: ATi Radeon 4870 HD problem-"No signal , cable not connec

    Probaj prvo izvaditi sve PCI kartice, izvadi memoriju, skini cpu. Onda ponovo vrati cpu i samo 1 slot memorije. Graficku vise puta izvadi i vrati u PCIe pa vidi kako ce se ponasati. Ima li sada ikakav beep sa maticne ili samo suti?
     
  19. r4z0r

    r4z0r Aktivista

    Re: ATi Radeon 4870 HD problem-"No signal , cable not connec

    Mrtva tisina .. obicno pri paljenju Maxtora neka cudna zuka stoji , jednostavno nije tih HDD .. na ovoj konfiguraciji je MRTAV , ne cuje se uopste niti je topao pod rukom . Maticna ne daje nikakav BEEEP :)

    Nije prikljucena nijedna PCI kartica , imam zvucnu .. ali nema potrebe da je stavljam posto ima integrisana vec . Probao sam izvadit po jednu plocicu rama , pa probat .. nikakva promjena . CPU mi se ne vadi jer mi je nestalo termalne , ako izvadim ode sve u lijepu .. khm jer je nema u SBK kupit tako smo "tehnoloski" zaostala drzava . Graficku kartu sam mali milion puta vadio iz slota , ponasa se "normalno" mislim .. lampice na njoj se pale , ali sliku ne baca .
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: ATi Radeon 4870 HD problem-"No signal , cable not connec

    A cuj ne skida ti se cpu a sta ces ostaviti ga u toj maticnoj da samo onako stoji? Probaj, jos samo cpu ti je ostao. Mozda je izgubio kontakt na nekom pinu (nikad se ne zna), ne moras mijenjati pastu vrati istu samo da vidis da li je do tog. A sta kada ukljucis racunar bez grafe u slotu, opet nema beepa nikakvog?