AUSPIS DDR2 800

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Vedo, Feb 23, 2007.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Pozdrav svima, samo jedno pitanje:
    Kanim kupiti C2D E6300 i Asus P5B plocu i 2 gige navedenog rama. Zanima me da li bi sa navedenim ramom uspio i priblizno clocknuti proc kao sto je Enis uspio u svom review-u Asusove ploce? Ima li iko iskustva sa ovim ramom?
    Nesto mi puno izletit 5 joja za 2 gige Kingmaxa / OCZ-a..
     
  2. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Ma ako uzimas tako dobar komp stisni se josh malo pa uzmi paru memoriju, bar tako ja mislim.
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Meni je glavno samo da mogu ovaj 6300 dici iznad 3GHz jer mi BAS treba brzina proca, a za kakav brzi para nemam :(
    Ako bi mi ova Auspis memorija omogucila tako dobar overclock odmah bi je uzeo, ima li iko licnog iskustva sa njom?
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa onda uzmi E4300 i 2x1GB kingmax-a 667. Naclockat ces taj proc na 3.2GHz a da ta kingmax mema radi na 800MHz, koliko sigurno moze. I ostane ti love za dobar cooler(najradije Scythe Ninja ili Infinity)
     
  5. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Ma ja bih se stisno i skupio josh para i uzeo E6300 i 2x1gb kingmax 667.. to ti je najbolje rijesenje
     
  6. Predator

    Predator Aktivista

    Ta AUSPIS memorija nije losa ima je moj komsija na P5B ploci radi stabilno, ali nemoze preko 850MHz.
    Mada mislim da ces bez problema moci dici procesor nevezano za memoriju nju postavis na 533 tako da nece niti dogurati dom 800MHz. i ako mislim da ce ti biti dovoljno brzo i bez tih gluposti.
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Nece, vjeruj mi, ni quad-core mi ne bi bio dovoljno brz :wink:
    Ev citav net pretrazio za nekim reviewom ove meme, al nigdje ga.Ok, ramislit cu jos, hvala svima.
     
  8. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Bas me interesuje za sta ti treba takva zvijer :mrgreen: :mrgreen:
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

  10. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Strpi se josh par mjeseci i uzmi E6600 i 2x1 gb kingmaxa 667 i ne treba ti nista vise :lol: :lol: :lol:
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma fol je sto mi gori pod nogama, ovu scenu (60 sec) bi rendao 25 dana na svojoj konfi :shock:
     
  12. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    E jbga onda uzmi E6300 i AUSPIS i to je to. ili dodaj ba malo za kingmax bolji je :mrgreen: :mrgreen:
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sta cekas onda!? Odmah pokreci rendanje :lol: :lol: :lol:
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    To "malo" je 120 KM :roll:

    Kod Slavoljuba 2GB Auspisa na 800 su 260 KM
    U Plusu 2GB Kingmaxa su 380 KM
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Preskup im je taj kingmax.

    Idi onda na Auspis 800 + E4300. I kakav bolji cooler za 3GHz.
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma uzet cu ja E6300, premala je razlika u cijeni da bi isao na 4300, ako mi imate preporucit kakav dobar cooler do nekih 50-60 KM?

    Valjal sta ovaj ZALMAN CNPS7000B-CU, moze li on na E6300?
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja koliko znam 7000 ne ide na s775.
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    moj iz siga.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dzaba mi ovdje preporucujemo freezera, ljudi opet kupe neki deseti :lol:
     
  20. Predator

    Predator Aktivista

    Mozda zato sto ga je u sarajevu skoro nemoguce nabaviti, a i zato sto je previse izvikan daba ti tri freezera ako ti je venilacija u kucistu losa.
    Kod mog jarana je veca temperatura bila sa freezerom64 nego kod mene sa box hladnjakom na athlonu64 3000+ zato sto je kod njega kuciste smetljarsko i hladnjak stalno vrti isti vruci zrak.
    Ja sada sa zalmanom imam odlicne temperature zato sto mi je dobra ventilacja u kucistu, a vrti mi se na 1000 obrtaja dok su mi svi dodatni ventilatori na 5v tako da je tiho i hladno.
    Sto se tice memorije Auspis kod Slavoljuba je dozivotna garancija na nju a mozes kasnije zamjeniti za neku drugu koju bude imao cova je skroz ok.