AUSPIS DDR2 800

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Vedo, Feb 23, 2007.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vako: taj 667MHz kingmax ce sigurno ic na 800MHz.

    ALI koju god memu da kupis, neces moc tjerat E6300 na 3,2GHz. Dakle mema te koci. Kod E4300 je drugacije. Mozes ga clockat dokle ide a da i ne razmisljas o memi, tj. uzmes najjeftiniju od ovih.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    A ako kupim ovaj Kingmax u Plusu sto radi na 800 MHz po defaultu??

    Jer Enis je prilikom recenzije Asus P5B koristio DDR2 na 800 i clockao E6300 iznad 3.5 GHz :roll:
     
  3. Predator

    Predator Aktivista

    Ja te fakat nekontam covjek ti lijepo kaze sta da uzmes ako vec mislis clockati koliko ti hoces a ti nikako neslusas.
    To sto mislis da ces dobiti neki strasan poras perfomansi varas se sve je to teoriski fino ali prakticno nije niti blizu takav porast koji bi neko mislio da ce dobiti, za ono sto ti mislis koristiti racunar mnogi drugi faktori jos uticu na brzinu osim samog takta procesora.
    Iskreno uopste nekontam tu bolest zvanu OC.
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Dobro ti predator rece, zvekni dva Raptora u Raid i gledaj u performanse.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Kakve veze ima hard disk sa brzinom rada proca?? MAX ucita kompletnu scenu u RAM i renda je sirvom snagom procesora, tj. nema swapa nit koristenja GPU-a nit ista drugo!!
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    mislim da sa svojim skromnim iskustvom mogu reći kako vodovi ne pucaju ako se pravilno postupa sa bilo kojim 775 intel-clip kulerom (znači stišću se nasuprotni clipovi u paru).
     
  7. Predator

    Predator Aktivista

    To znam ja, ali neznaju svi zato je Intel morao malo vise da pazi da se takvo nesto uopste nemoze dogoditi.
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Evo da se pohvalim malo :D
    Dakle, uzeo sam ipak C2D 6600, plocu Intel DP965LT, 2x 1GB DDR2 800 Kingmax, Zalman CNPS9500 AT i Chieftec 550 W
    [​IMG]
     
  9. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Pa ti sve nemas para pa uze c2d 6600 i kingmax.. :mrgreen: :mrgreen: hajd nek ti je sretno
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma posudio od starog, reko kad uzimam da BAS uzmem. Hvala ti puno :wink:

    EDIT: Kako na ovom Zalmanu pojacati brzinu vrtenja?
     
  11. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Nisam siguran, mozda sa fan mate 2.
     
  12. Predator

    Predator Aktivista

    Na koliko ti se obrtaja vrti, kod mene je na 1200 podesio u biosu ploce Q-fan mozda i ta intelica ima neku slicnu foru vjerovatno zavisno od temperature ubrzava ventilator.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma vrti se na 1300, ne cujem ga uopste, u BIOSu ne nadjoh uopste prikaz temperature, neg mi Everest to pokazuje. Pokusao sam sa SpeedFanom, al on pokazuje samo temp HDD-a i ni jedan cooler. :roll:
    Pri full loadu obje jezgre budu na 55 C
     
  14. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Probaj sam fan mate 2 :!:
     
  15. Predator

    Predator Aktivista

    Nemoze mu fan mate pomoci on mu moze samo usporiti vent nemoze ga ubrzati u njegovom slucaju, to ploca regulise imas onaj konektor za vent sa 4 pina to ti je za to da bi ploca regulisala brzinu zavisno od temperature.
    Sto se tice temperatura i obrtaja morao bi imati u biosu hardware monitor ili neko slicno ime tu treba da ti pise sve to sto te interesuje, mozda si dobio uz plocu neki software za nadzor sistema pa ga instaliraj.
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Koliko tebi bude temperatura proca pri full loadu?Meni je evo sada, dok ovo kucam prva jezgra na 37 C, a druga na 34..Ne bi to smjelo sa Zalmanom, ili?
    Jos jedno pitanje, na koje vrijednosti da stavim slijdece postavke RAM-a: Default mi je ovako : SDRAM tCL 5, tRCD 5, tRP 5, tRASmin 13 ?
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nema te sta cudit, nije ta Zalman nista posebno. Osobno ga ni u snu ne bih kupio.
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Pljunuo sam 89 KM za njega... :? Normalno da ce bolje hladit ag se bude vrtio na svojoj max brzini, tj. na 2650 rpm, sada se vrti na 1300 rpm.
    Ustekan mi je cooler u neki utor od 4 pina.U biosu ima Fan Control, tu kad udem, imaju 3 opcije, 1.Procesor Zone response - Agressive, Normal, Slow. 2. Procesor zone damping High, Normal. 3.Automatic Fan detection Next boot, Disable, Automatic. Ima opcija i CPC Override stavljena je po defaultu na Disabled.
     
  19. Predator

    Predator Aktivista

    To su ti normalne temperature procitaj malo po rugim forumima nemaju ljudi nista bolje nis sa drugim hladnjacima koje dizu u nebesa, sto se tice full loadu nakon sat testa popne se do 52 stepena sto je jako dobro.
    Pusti ti bajke koje ti pricaju o hladnjacima isprobao sam ja toga tonu sve ti je to sranje nemoze ni jedan dobro da hladi ako nemas dobar propuh u kucistu, nije zalman nesto posebno ali vala nisu ni mnogi oni koje hvale bas toliko dobri, osim toga stepen dva nije bas neka razlika.
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Ok, a sta je sa postavkama rama, default mi je ovako : SDRAM tCL 5, tRCD 5, tRP 5, tRASmin 13, jesu li ok ove vrijednosti il se ovo da malo bolje optimizirati?