Battlefield 1

Discussion in 'Igre i konzole' started by bhd, Feb 1, 2016.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Re: Battlefield 5

    Gdje god gledam komentare, svi govore da bi rado igrali, ali se nece prodati. A svi bi igrali
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Re: Battlefield 5

    kakvo se sve smeće zna prodati, zašto ne i ovo, uz dobar marketing moglo bi ići, al opet kao što rekoh, WW1 je ipak nešto novo, bar ja ne pamtim da je bila neka poštena WW1 igra

    čega se sjećam je da je bio neki mod za bf1942 isto ww1 tematika, uf, kad je to bilo
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Battlefield 5

    Ljudi zele promjene run and gun battlefielda ali ne nuzno WW tematiku. Dokaz su tome: Heroes & Generals, Red Orchestra 2, Rising Storm, Verdun itd itd koje vecina BF igraca nije nikada ni probala. Nisu savrsene igre ali nije ni BF. Najavljen je Rising Storm 2 pa ne vidim po po forumima da ljudi željno iscekuju izlazak.

    Poenta je da u BF-u nije problem tematika vec prioritet, u kojem smjeru ide gameplay i dizajn prokletih mapa.
     
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Re: Battlefield 5

    Ako neko na 64 cql serveru moze run and gun, onda mu svaka cast.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Battlefield 5

    You must be joking ? Kakve veze ima velicina mape ? Gameplay je dizaniran za rush. Taktika 0 jer taktika ne igra nikakvu ulogu. Samo trci ka svijeltecim ikonicama. Zbog predstavljenog vertikalnog gameplaya, pretvorila se i u troll simulator sa krovova. Gotovo na svakoj mapi imas close quarters segmena gdje se vecina igraca šamara.

    Probaj neke takticke naslove poput: ghost recon phantoms, RO2, insurgency itd pa ces vidjeti sta nije run and gun naslov. Na metrollu, lockeru, sunken dragon b zastava, na zavodu na sredini i na marketu se igra ne razlikuje od COD-a. Pa ubrzavali su igru nekoliko puta od izlaska ..i vozila i vojnike.
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Re: Battlefield 5

    Pa haj rush na 64 serveru, pa da vidim koliko ces preziviti.

    Ja bgami kad igram sa squdom punim, sto je vecinu, nilad ne run and gun, nego sve takticki i timski odradimo. Sad ti mozda sam ogras pa ti tako to u vecini izgleda.
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Re: Battlefield 5

    Nisu mape dizajnirane za rush. U BC2 su bile bas za njega, pa je bilo zanimljivo. Conquest je trcanje u krug vecinu vremena, prilicno dosadno, nemas osjecaj napretka.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Battlefield 5

    Amm.. nsiam mislio na RUSH mod vec ..cisto rush-anje. Niti je mehanika za taktiku niti su mape. Pa sunce ti.. guilin peaks okrugla mapa. Jedino gdje se organizujes je sa vozilom. Gledam pozicioniranje da ne budem na cistini za helikoptere i najbolji nacin pristupa zastavici. Sve ostalo je, uzmi zastavicu i trci prema slijedecoj. Nema tu puno pametovanja i jedinu taktiku sam vidjao na nekim 5v5 ESL partijama. Nista vise. Cak i kada smo igrali preko teamspeaka bilo je vše zayebancija i druzenje.

    Ja sma prvih 300+ h BF3 igrao samo RUSH mod baš zbog toga. Objektivi su jasni, mape dizajnirane da te vode prema objektivu, progres jasan i kada su igraci preusmjereni onda se vidi dosta timske igre kao u BC2. Conquest je dosta zabavniji i moze se igrati u loopu ali nema tu ba taktike. Opet kazem, probaj nesto ozbiljnije pa ces vidjeti. O armi da i ne pricam.

    Zato kukam na map dizajn. Zastavice su doslovno razbacane bez ikakve logike i kakav god progres napravio, ne mozes drzati liniju.
     
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Re: Battlefield 5

    Ja sam na oba BC dijala 99% rush samo igrao. Na BF3 sam mozda 30-40% igrao rush, ostalo cq. Na BF4 99% cql. Rush nisam ni medalju onu uzeo.

    Guilin Peak jedna od boljih mapa za infantry. Milina igrat na njoj sa rajom. 3 medika, jedan support i 1 inzinjer za transportni heli da moze handrit. Meni je zabava pobjediti.

    Nije BF4 a ni BF3 sto BC bio po pitanju gameplaya. Ali nije ni blizu lose kako ti predstavljas.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Battlefield 5

    Daleko od toga da nije zabavna. Ali je ipak run and gun igra bez ozbiljne taktike. Ja cekam da se SQUAD ispegla i ubace vozila a BF5 valjala ili ne.. ne ocekujem od njih vise nista. Vec u tri zadnja naslova prave velike promasaje. Što je previse, previse je.
     
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Re: Battlefield 5

    Meni su super i BF3 i BF4. Jedina kritika je sto su oba naslova pustili u prodaju nedovrsena. Nadam se da kad BF5 izadje da ce se od prvih dana odmah moci igrat bez problema.
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Battlefield 5

    Vjerovatno se radi o promociji sajta za prodaju igara pa na ovaj nacin skrenuli pažnju. Cak ta dezinformacija vise ne pise na stranici vec samo: Multiplayer tactical shooter.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

  15. bhd

    bhd Veteran foruma

  16. igor.g

    igor.g Komšija

    Re: Battlefield 5

    Ovo vise izgleda kao WW3 setting, ili nesto kao 2142.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Battlefield 5

    Mozda je bs ali, svejedno ce se brzo saznat:


    [​IMG]
    [​IMG]
     
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Re: Battlefield 5

    UDRI MEHMEDE!

    Samo da nije dlc

    Hocu el alamein!

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Battlefield 5

    [​IMG]
     
  20. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Re: Battlefield 5

    može još jedan :D

    konačno više WW2 igra bem im industriju!